Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z racji, że nie posiadam własnego podwórka wszystko robię na myjni bezdotykowej z której tylko w wodę się zaopatruję...

spłukanie i "namoczenie" auta, mycie na dwa wiadra NXT CarWash (przyjeżdżam ze swoją ciepłą wodą i wiaderkami), wyszorowanie felg i opon Meguiar's Super Degreaser (rewelacyjny środek)... na koniec wysuszenie i potraktowanie auta FK Extra Slick.

 

Trudności:

- po umyciu i spłukaniu auta wyjechałem ze stanowiska i zaparkowałem obok gdzie chciałem auto wysuszyć... pech chciał, że zawiało i całe auto w piasku i śmieciach - ponowne spłukiwanie.

- jak już wszystko skończyłem i podziwiałem, dla mnie, piękny błysk auta musiał chyba jakiś Kondor przelatywać i na moich oczach nas*** na środek dachu :D

Nie wiem jak u Was, ale czyste zadbane auto to chyba magnes dla ptaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszla paczuszka z kosmetykami. :kox:

W weekend jak bedzie pogoda i "chwila" czasu zaczynam dzialac. :ad:

 

edit:

Kupilem finska skrobaczke Murska. Sprawdze czy naprawde jest taka dobra jak wszyscy mowia. Wkurzalo mnie machanie zwykla skrobaczka 10 razy w jednym miejscu zeby zeskrobac lod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

-umycie auta Dodo Juice Supernatural

-usunięcie ramek od tablic i zamontowanie tablic na taśme dwustronną

-wypolerowanie felg maszynowo ZAIO,następnie Z2

-maszynowe nałożenie PoliSeala na szyby, potem dwie warstwy OptiSeala

-druga warstwa BiltHamber Hydrawax na lakier

-odkurzenie wnętrza i nałożenie Natural Looka

 

 

Nie ma to jak przyjemnie spędzić piątek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem obdrapywac lusterko bo to czym bylo pokryte zrobilo sie szare. Pod spodem nadal jest czarne tworzywo.

 

Z pomoca maszyny wzialem sie za polerowanie maski samochodu. Pozbylem sie malych rys, wieksze niestety zostaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto umyte na bezdotykówce (ps. już 2 w wawie znalazłem gdzie na luzie można posiedzieć i wsio porobić) szamponem duraglossa (niestety 1 wiadro) i na to QD smarta.

Powiem tak miałem na ucie wosk FK 1000p z QD smarta iii przy 1 opłukiwaniu super odpychanie wody i kropelkowanie ale po umyciu efekt słabszy.. czyli wosk już słabo sie trzyma a efekt przy 1 płukaniu był po QD smarta..

Po myciu znów poszedł SmartQD.

No i druga prawda życiowa, QD smarta jest owiele bardziej wytrzymałe od PB S&G ale za to PBs&g miażdży smarta wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałęm zawieszenie

rozumiem że w dóóóół :)

 

spoko, ursynów róg Pszczółkowskiej i rosoła koło salonu alfy, na luziku z 2h siedziałem sobie na stanowisku. Co prawda był to wieczór ok. 20godz.

 

2 miejscówka to ursus koło biedrony myjka ehle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałęm zawieszenie

rozumiem że w dóóóół :)

 

spoko, ursynów róg Pszczółkowskiej i rosoła koło salonu alfy, na luziku z 2h siedziałem sobie na stanowisku. Co prawda był to wieczór ok. 20godz.

 

2 miejscówka to ursus koło biedrony myjka ehle :)

 

hehe. cieżko by było jeszcze w dół :)

 

p211.th.jpg

zmieniłem na serie bo auto idzie do sprzedania

 

te myjnie to troche daleko ode mnie ale dobrze wiedzieć . na białołece jakby ktoś potrzebowł to na Światowida jest myjnia Słoń, po po 19 w tygodniu i po 17 w weekend nie ma już nikogo z obsługi i mozna sobie spokojnie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na myjni bezdotykowej na Bursaki w Lublinie, koleś z obsługi powiedział, że można robić co się chce tzn. chodziło mi o płukanie, mycie własnym szamponem z własnego wiadra i spłukanie po wszystkim i nie ma problemu. Vectra Kombi obleciała za 4PLN, wodę miałem w bańce ze sobą.

 

Polecam szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.