Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

ADI25, czemu lakier w kiepskiej kondycji ???

ja tarłem UC aplikatorem z bawełny, ale następnym razem kupie coś gąbkowego (albo aplikator megsa albo specjalna 3 warstwową gąbke)

hymm dziwne ze aplikator był czarny, niewiem czy to dobrze czy źle, mój był lekko podszarawy (też czarny lakier), a u ciebie wyglada jakbyś przebił sie przez bezbarwny i do czarnego dojechał :dontknow: , fajnie jakby ktoś co sie zna na ten temat sie wypowiedział.

Coś jeszcze kładłeś po UC (prócz wosku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piątek:

- mycie bezdotykowe na BP

- mycie na dwa wiadra, szampon NXT z małą domieszką ludwika (aby pozbyc się wcześniejszego NXT z lakieru), gąbka ze splotu Camille (dredy)

- glinkowanie Bilt Hamber Soft z rozcieńczonym szamponem NXT jako nawilżacz

- ponowne mycie NXT

- wycieranie MF Jan Niezbędny (już mam go dość, trzeba kupić coś większego)

- oklejenia auta taśmą maskującą (aby nie zabrudzić uszczelek)

- pierwsza warstwa SRP- mocno wcierane, zmęczyłem się jak po przebiegnięciu 12km

- polerowanie MF Sonax

- druga warstwa SRP po 1,5h od pierwszej, tym razem aplikowane leciutko

- polerowanie również MF Sonax

 

Sobota:

- po 26 godzinach od drugiej warstwy SRP nałożyłem 1 warstwę Collinite 476s

- polerowanie MF Sonax

- nałożenie Turtle Wax Nano Tech Tyre Dressing na opony

 

Niedziela:

- szyby wytarte środkiem Moje Auto do szyb z antyparą (trochę mezalians :P)

- po 18 godzinach od pierwszej warstwy nałożyłem drugą warstwę Colli 476s, również na szyby boczne i reflektory

- polerowanie MS Sonax

- odkurzenie środka

- w środku plastiki przetarte Poorboy's World APC 1:15

- następnie nałożony Poorboy's World Natural Look aplikatorem MF

- po 2 godzinach plastiki jeszcze przetarte MF w celu nadania matowego wyglądu

 

Pierwsza fotka po 1 warstwie SRP, reszta po całej robocie. Robione w poniedziałek, po przejechaniu ok 30km ;)

p1010816ae.th.jpg

p1010822k.th.jpg

p1010823o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADI25, czemu lakier w kiepskiej kondycji ???

ja tarłem UC aplikatorem z bawełny, ale następnym razem kupie coś gąbkowego (albo aplikator megsa albo specjalna 3 warstwową gąbke)

hymm dziwne ze aplikator był czarny, niewiem czy to dobrze czy źle, mój był lekko podszarawy (też czarny lakier), a u ciebie wyglada jakbyś przebił sie przez bezbarwny i do czarnego dojechał :dontknow: , fajnie jakby ktoś co sie zna na ten temat sie wypowiedział.

Coś jeszcze kładłeś po UC (prócz wosku)?

 

 

Nie tylko UC i wosk, nie wiem czemu czarny był albo malowany był dach a to myślę w 99% ze tak było,nie znam sztuki lakierniczej ale widać na foto 50/50 jaki dach szary był dziwne glinką jechałem cały dach to powinno ewentualny syf zjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pozbywam się Turtle Wax'a Original wosk :D zostało mi jeszcze dużo to dam 3 warstwy :D na dwa auta starczy :) Wzmocnię połysk Turtle Wax'em ICE którego też mam końcówkę , i na koniec na opony czernidło od Moje Auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kar01, foto z telefonu bo cyfrówka mi padła więc marnej jakości :/ , nakłady hmm 41pln z wysyłką i 4h "szycia" w tym godzina ostrych bluzgów jak musiałem rozpruwać bo szew pokrowca minął się o centymetr mimo przymierzania :zly:

a8962bf0909a421cm.jpg

Tutaj się nie spotkało za pierwszym razem, nie wiem czemu na zdjęciu jest takie pofałdowane, w rzeczywistości wygląda lepiej.

a88b334b13cad5d2m.jpg

I proszę nie śmiać się z samochodu, polubiłem go, oszczędny, mały więc wszędzie się zmieści i... czerwony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrado, to jest świetne, mam takie samo u siebie i uważam to za naprawde extra sprawe, kiera jest mięsista i gruba. O wiele lepiej sie ją ściska :)

Tylko mi przy montażu nerwy puszczały po strasznie sie fałdowała :zly: , na początku ładnie extra naciągnięta a na końcu fałda :/ i musiałem pruć i jakby wszędzie luźno dopasowywać żeby zniwelować wałde na końcu. Teraz na szczęście sie dopasowała i jest prawie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna gruba skóra bez żadnych skaz, przeszycie też super, spodziewałem się czegoś gorszego, kupiłem na aukcji u użytkownika janusz339 jakby ktoś się pytał, koleżanka jak zobaczyła to też chciała :D dziś przetestowałem CAR-LACK 68 - GLASS SEALING KIT od kolegi Mariusza z ShowCarShine, relacja u niego w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj umylem moj nowy nabytek najpierw aktywna piana, potem 2 wiadra i szampon neutro (tenzi), glinkowanie, plukanie i suszenie. Poniewaz nie bylo czasu na korekte, wiec wczoraj po poludniu poszedl maszynowo PwS, a dzisiaj warstwa Meguiars #16.

 

PS

Jutro jak nie zapomne to cykne :) zdjecie.

Nie zapomnialem ale rano warunki pogodowe i jeszcze ten aparat w telefonie...

 

20101025w.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.