Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

[Chyba nie wypada zakładać tematu, to wrzucam tutaj]

 

Ja w ramach chwili wolnego, nauki pracy na DA, wyczyściłem swoje auto :)

 

Auto miało jakoś wyglądać na weekendowy zlot, i chciałem wykończyć resztki marketowych kosmetyków w oczekiwaniu na profesjonalne :ad:

 

1. Aktywna piana

2. Mycie szamponem na 2 wiadra

3. Glinka SONAX

4. Mycie szaponem na 2 wiadra

5. SONAX Xtreme Polish&Wax Step 3 (najsilniejszy) + czarny pad ABW

6. Carplan - Auto Finish Advanced Car Wax (bardzo ładnie pachnie)

7. Dressing do opon W5

8. Pianka do mycia szyb W5

 

Step 5 - fajny produkt, raczej maskuje rysy niż faktycznie poleruje, ale lakier mocno po nim odżywa, tworzy lepszą głębie, itp. :)

 

Kilka zdjęć :

 

hpim4046.jpg

hpim4047f.jpg

hpim4049.jpg

hpim4051a.jpg

hpim4052.jpg

hpim4055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w połowie nakładania Lime Prime'a rotacją, a potem pójdą na to dwie warstwy Lusso Oro ;)

 

Coś tu nie gra jak pytałem jak Sparky to mi napisałem, że nie testujesz z braku czasu. :shock: Wiec jak ten sparky bo w przyszłym tygodniu Sim 180 lub Sparky u mnie musi zagościć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po pierwsze primo, przesunął mi się wyjazd o tydzień, więc znalazł się czas ;) Po drugie primo, mój Sparky przyszedł uwalony, po starcie i 2 minutach pracy zdechł, wrócił do sprzedawcy. Więc musiałem pracować na Eurotecu,jakoś poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie primo, mój Sparky przyszedł uwalony, po starcie i 2 minutach pracy zdechł, wrócił do sprzedawcy. Kiedy dostrzegamy nienaturalne objawy pracy naszego telewizora, np. dziwne odgłosy z wnętrza odbiornika (trzaski, "iskrzenia", itp.), towarzyszące tym odgłosom zakłócenia widoczne na ekranie, zmiany geometryczne obrazu, zmiany jasności świecenia, samoczynne wyłączanie się odbiornika lub całkowite wyłączenie się i brak reakcji na próby włączenia, należy zabezpieczyć go, odłączając wtyk sieciowy od zasilania 230V. Zabieg taki jest bardzo prosty do wykonania i bardzo często pozwala użytkownikowi zaoszczędzić kosztów naprawy. Uszkodzenia wielu dyskretnych elementów elektronicznych np. kondensatorów elektrolitycznych, często pociągają za sobą uszkodzenia innych kosztownych podzespołów, dlatego szybkie odłączenie zasilania, w takim przypadku jest bardzo istotne, aż do wizyty serwisanta. Wszystkich objawów nieprawidłowej pracy sprzętu nie jesteśmy w stanie opisać, pozostawiamy Państwu ocenę sytuacji, zawsze służymy poradą, gdy jest ona potrzebna. .

 

Straszysz :o gdzie kupowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, przesunął mi się wyjazd o tydzień, więc znalazł się czas ;) Po drugie primo, mój Sparky przyszedł uwalony, po starcie i 2 minutach pracy zdechł, wrócił do sprzedawcy. Więc musiałem pracować na Eurotecu,jakoś poszło.

 

jak wrażenia po pracy z Euroteckiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Doskwiera brak utrzymywania obrotów, pierwszy bieg praktycznie nie istnieje bo przy minimalnym docisku staje. Trzeba sobie na bieżąco przy dociskaniu lekko zwiększać obroty żeby było ok. Na plus ergonomia i w miare nieduża masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj dokończone - ręcznie DJ Lime Prime i na to świeża warstwa DJ Blue Velvet. Wstałem wcześnie rano do roboty, ale i tak jest cholernie gorąco, nic więcej już nie miałem siły robić :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis od 11:08 do 17:05: pranie podsufitki, pranie boczkow, pranie wykladziny podlogowej, czyszczenie skóry... wiecej nie dam rady, umieram :cry:

 

Pierwszy raz probowalem AG Leather Cleaner potem Care Cream. Calkiem przyjemne produkty. Care Cream zostawil polysk ale moze te olejki wsiakna i powroci skora do swojego naturalnego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 6h poswiecilem Fordowi Galaxy Srebrny :)

 

Mycie - Ultimate Wash & Wax Meguiars (slabo sie pieni jak dla mnie)

Glinkowanie - Bilt Hamber (Uzywalem do tej pory tylko glinki Meguiars i uwazam, ze nie warto przeplacac wiec jednoznacznie polecam ja.)

Przygotowanie Powierzchni - AutoGlym SRP

Woskowanie - Meguiars NXT2

Oraz - Ultimate Quik Detailer Meguiars (Lukasz mnie namowil. Bardzo ladnie pachnie po zaaplikowaniu. Teraz poczekac na deszczyk)

 

No i jak zwykle mycie felg, dressing na opony, szyby, srodeczek.

Ogolnie srednio zadowolony ze wzgledu na meczaca pogode no i malo czasu przydaloby sie jeszcze raz tyle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Marco. Chodzilo mi tylko o lekkie poprawienie wygladu zwlaszcza, ze to auto glinki w zyciu nie widzialo, a bylo co zbierac.

 

Jak zakupie aparat to zrobie swoj projekcik, ale na moim Fordzie Mondeo rowniez srebrnym :P i czas poswiecony na niego mysle, ze bedzie 3krotnie wiekszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskowanie - Meguiars NXT2

Oraz - Ultimate Quik Detailer Meguiars

 

Wypadałoby, żeby wosk trochę poleżał, zanim zaatakujesz go QD.

Takie są moje odczucia po #16 + LT.

 

Wczoraj mycie auta i niewidzialna wycieraczka na szybe.

Szczęściem w nieszczęściu było to, że zaczął lać leszcz :evil:

Właściwie to nie wiedziałem czy sie mam śmiać, czy płakać.

 

Dzisiaj auto dostało kilka pojemników Curvera.

Osobne na mikrofibry, aplikatory, pady, środki ścierne, woski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekal sobie okolo 1h w garazu. Wiem, ze nie jest to zbyt wiele. Najczesciej jednego dnia woskuje, a innego uzywam Detailera, ale nie moglem sie powstrzymac aby uzyc tego srodka :-]

to najlepiej jednego woskuj a po myciu dopiero używaj detailera, wyjdzie taniej a wygląd o wiele nie straci jeśli w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mycie szamponem Organiki, potem denaturat i benzyna ekstrakcyjna, glinka Optimum - jako lubrykant PB Spray&Wipe, Cleaner PB PP, na koniec PB EX-P czyli czysty sealant. Na plastiki zewnętrze AG Bumper Care. Na felgi Coli 476, na 1 oponę Duragloss Wet Look Tire Shine, na 3 pozostałe PB Bold 'n Bright. Czas pracy 9 godzin...myślałem, że padnę w tym upale! Dzisiaj dopiero ocenię obiektywnie jak wyszło;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.