Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzisiaj ciekawie myłem auto, miałem woska nałożyć a tu w czasie mycia kół zaczęło grzmieć. ale myślę sobie skoro zacząłem to i umyje, i tak myłem, tył w strugach deszczu, przynajmniej wycierać nie trzeba, a z woskowania wyszło wielkie gołe D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Korzystając z chwili lepszej pogody "pobiegałem", przed południem, naokoło auta mojej żonki.

 

Użyte środki:

Zymol Wasch

PB Black Hole - nakładany maszyną

PC Natty's Blue Wax

Autoland Attack - felgi

Nielsen S-A-S - plastiki zewn.

Nielsen Briliance - opony

Pasta Autosol - orurowanie/chromy

 

12.jpg

11.jpg

6.jpg

10.jpg

9.jpg

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpocząłem przygodę z detailingiem. Na początek mycie auta (pierwszy raz rękawicą i na dwa wiadra). Potem glinka, po niej przejechałem calość SwirlX'em. Na koniec NXT 2.0. Zeszło się 6h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złośliwy ale

Zeszło się 6h
na
Na początek mycie auta (pierwszy raz rękawicą i na dwa wiadra). Potem glinka' date=' po niej przejechałem całość SwirlX'em[/quote'] wiec nie mozna tego nazwac
detailingiem
.

Ale przecież trzeba zacząć ;) Życzę dużo zapału i chęci ,a sam dojdziesz do momentu w którym stwierdzisz ze 6h to raptem ułamek czasu potrzebnego na pracę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj najpierw odkurzanie (2 godziny :shock: ), potem mycie - szampon ekologiczny Organiki, usuwanie plam Tar Remover Autoglyma i benzyna ekstrakcyjna, potem glinka biała Temachem - jako lubrykant Spray and Wipe Poorboy's. Następnie cleaner Professional Polish Poorboy's i woski Natty’s Red Pooryboy's na dach, maskę i tył oraz Xtereme Wosk Sonax na przód i boki/drzwi. Na plastiki zewnętrzne nałożyłem Bumper Care Autoglym i Nielsen Super a Sheen po połowie;-) Na felgi Brake Dust Barrier Turtle Wax, a opony - nabłyszczacz do konserwacji i nabłyszczania gumy i opon od Temachem.

Ogólnie 10 godzin pracy, od 9 rano do 19 z hakiem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dzis ale wczoraj, wolna soboa wiec do pracy..

 

samochod jest po polerowaniu i trzech woskowaniach wiec kosmetyczka mala

 

zrobilem konkretne odkurzanie wnetrza,

- poczyscilem skore soft clean COLOURLOCK plus szczoteczka do skory

- zabezpiecznie Utrwalaczem do skór Leder Versiegelung - aplikacja srodek na reke i jazda

- felgi atackiem z autolandu

- myci samochodu PB Super Slick & Suds Concentrated Car Wash + rekawica z mf

- suszenie mf z jana niezbednego (2 sztuki)

- pb qd+ plus mf

- czernidlo do opon autoland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj umyłem dokładnie auto i po 3 tygodniach od glinkowania i usuwania smoły znowu jest masę centek z asfaltu.... :/ znowu czeka mnie glinkowanie? natty's blue kropelkuje ładnie pomimo, że pora jest monsunowa

 

Do smoły sa według mnie lepsze środki dedykowane od glinki. Ja obecnie stosuje z powodzeniem płyn Carvalet ale może byc benzyna ekstrakcyjna, Wd-40 i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smoły sa według mnie lepsze środki dedykowane od glinki. Ja obecnie stosuje z powodzeniem płyn Carvalet ale może byc benzyna ekstrakcyjna, Wd-40 i inne.

 

tylko chciałem jak najmniej naruszyć wosk i SRP pod nim ale i tak się chyba nie obędzie bez dokładnego zmycia....nie spodziewałem się tylko tak szybko tylu centek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisiejszej walki z silnikiem stałego ostatnio samochodu do testów - etap 1, rano planuję dokończyć bo już się całkiem późno zrobiło ;)

 

silnik1.gif

 

silnik4.jpg

 

(pomysł z gifem testowy, jeśli będzie się Wam dramatycznie długo ładował, dajcie znać, podmienię na jpg! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.