Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja dzisiaj na umyte wczoraj auto nałożyłem Dodo Juice Rain forest rub Soft Wax i na to za 2 godzinki jeszcze położę redmista,

wszystkim polecam aplikatorek dodo nakładany na palce, jest rewelacyjny do tych małych opakował 30ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h glinkowałeś auto ?

tak, w tym mycie przed i po :) auto nie było glinkowane od nowości, choć nie było na nim dużo syfu jednak tyle mi to zajęło,bo chciałem to zrobić bardzo dokładnie :)

Za pierwszym razem zeszlo mi gdzies z 4 godziny, takze tym 6 sie nie dziwie ;)

Dzisiaj wzialem sie wreszczie za zawiasy, byl taki syf ze nie moglem na nie patrzyc ale tez ogrom tragedii byl tak wielki ze dlugo sie zbieralem w sobie zeby to wreszcie zrobic. Jedna pare drzwi robilem APC, pedzelkiem, szczoteczka do zebow od czasu do czasu wspierajac sie AG ITR. Strasznie duzy balagan sie w ten sposob sie narobil. Dwa pozostale po prostu wycieralem szmatka. Rece oczywiscie usmarowalem cale ale i balaganu bylo o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaopiekowałem się mamy Fiatem Uno :P

Dokładne mycie, glinkowanie, endurance na opony, trim detailer na tworzywa, coli 476s na lakier, mycie szyb od wewnątrz, przetarcie wnętrza z kurzu i to tyle ;)

No i ogólnie zadowolony jestem bo wreszcie położyłem tak idealnie cienką warstwę wosku jak zawsze chciałem :D Jak to mówią "do trzech razy sztuka" i właśnie za trzecim razem mi się udało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wreszcie mogłem wypróbować swój zestaw początkującego i jestem w szoku jaka jest różnica pomiędzy woskami dla ludu, które do tej pory używałem a tymi, które kupiłem :D

auto wymaga korekcji maszynowej ale i tak jestem bardzo zadowolony z efektu :)

dsc03592k.th.jpg dsc03591r.th.jpg dsc03594c.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę :P

1.mycie szamponem Sonaxa

2.później usuwanie asfaltu przy pomocy benzyny (chyba najdłuższy i najbardziej żmudny etap)

3.glinka showcarshine

4.AG SRP

5. PB Natty's Blue

łącznie zajęło mi to 7 godzin i ręce mi dzisiaj odpadają ale efekt mi się podoba :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oponach jest to co zostało mi po myciu kół zimowych, bodajże jakieś czernidło Sunny Car, ogólnie marna trwałość. do pokaż swój blask raczej się nie nadaje, muszę jeszcze powalczyć z przekleństwem forda czyli rudą ... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też zakończyłem swoją pierwszą prace z zestawem początkującego. Podsumowanie

 

1 dzień

-mycie + usuwanie smoły - 6h

2 dzień

-mycie (już był kurz) + glinkowanie- czas ok 7h

3 dzień

-mycie (znowu jeb... kurz)- 1h

- oklejanie taśmą -2h

- nakładanie SRP - 2,5h

- przerwa 2h aby lakier "przyswoił" srp a taj naprawdę była to przerwa obiadowa :P

- nakładanie wosku dodo BV- 2h (z żółtego pada megsa zrobił się fioletowy)

 

Prace zaczynałem od południa do późnych godzin wieczornych w garażu.

Co do efektu: jest dobrze ale mogłoby być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roko i jak wrażenia z/po aplikacji Sonax Xtreme Wax?

 

Auto nabralo troche blasku. ogolnie wrazenia pozytywne. Teraz tylko jestem ciekaw jak dlugo wytrzyma. Ciezko mi sie troche scieral na masce. i dachu. Moze dlatego ze byly nagrzane ( nie mam pojecia). Dzis mialem okazje sprawdzic kropelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bawiłem się kosmetykami Finish Kare, korzystając z okazji kupna testowych pojemności.

 

Na połówce maski Alfy Romeo 156 (czarna perła) po wymyciu, glinkowaniu i zabawy z Ultra Polymer Sealant #2180 od FinishKare, położyłem dwie warstwy #2685 Pink Paste Wax również od FK. Zobaczymy jak się będzie sprawował, jutro (dziś leje odkąd skończyłem) na drugą połówkę zaaplikuję coś innego testowego i będziemy porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arthur, co do kropelkowania sonaxa to mam mnostwo zdj... kilka wrzucilem na forum zreszta w linku który ci podawałem do woskowania mojej foki chyba wszystkie są. a jedno z lusterka chyba w "woski dla ludu" wosk kropelkuje całkiem przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.