Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mój FX trafił do komisu wiec z przymusu przesiałem się do rezerwowego auta teścia Astry I gen! kombi 1.4 (bez LPG a to rzadkość :-] w kolorze butelkowym + rude dodatki ;)

 

Jako że stało troszkę pod drzewem ogarnąłem na myjni tunelowej - a co mi tam, i zająłem się zapuszczonym środkiem. APC Mags + szczoteczka a na to Zymol Vinyl Conditioner, czarne wypłowiałe elementy AG Bumper Care ( świetny siuwax - wszystkim polecam). Chciałem sprawdzić oleum w silniku ale po otwarciu maski odrzucił mnie widok zafajdanego silnika i komory w ogóle. Będzie wymyta - wkrótce relacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, a tak z czystej ciekawości... Jaki olej lejesz ?

 

Norma dla RS, to ford wss-m2c937-a, tylko castrol long tec 0w40, a obecnie zmiana nazwy na Castrol Professional 0w40...innego oleju z tą normą nie ma... :dontknow:

 

To mnie zaskoczyłeś, myślałem że zalecają coś tak jak np. do M5 - 10w60 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma dla RS, to ford wss-m2c937-a, tylko castrol long tec 0w40, a obecnie zmiana nazwy na Castrol Professional 0w40...innego oleju z tą normą nie ma... :dontknow:

 

nie tylko Castrol:

- 0W-40 SYNTHOIL ENERGY LIQUI MOLY

- Motul 8100 X-Max 0w40

 

oba spełniają normę Fordowską. Generalnie zerknij na www.zmienolej.pl i napisz do kolesia. Maniak jak dla mnie jak byłem u niego kupować olej do siebie, to jak mnie zawalił terminami, wykresami, filmami z testów i składem, że z bólem głowy wyszedłem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym się objawia ta "lepszość" , uświadomcie

 

Gadałem raz z właścicielem firmy Compsport i dostali 2 golfy VI (nie wiem jaki silnik)

 

i jeden zalali Castrolem Edge a drugi Motulem i po x okrążeniach na torze Kielce Castrol miał 20C większą temp niż Motul. Ile w tym prawdy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, Czas rozgrzewania/studzenia, reakcja na przypałowanie, do tego dochodzi temperatura oleju po paru mocniejszych depnięciach sami wiemy za kim i kiedy ;)

 

Ważna jest lepkość oleju w wysokich temperaturach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posmarowałem kierownicę i przednie fotele Zaino Z10. Wcześniej używałem mleczka z BMW jak w fotce niżej. Z10 średnio przypadł mi zapach ale nie mówię stanowczo nie. Taki jak w starym szewskim zakładzie. Nie dawałem tłusto i zapach lekko wyczuwalny. Kierownica po aplikacji zrobiła się ciemniejsza i bardziej świecąca, uwydatniło się miejsca najbardziej wytarte :/ Ale na fotelach jestem zadowolony. Ładnie je przyciemniło i co najważniejsze, że nie są sliskie podczas jazdy. Po Plaku były ;):mrgreen: Ten środek z BMW kupiłem w promocji w aso ze 3 lata temu i mam go troszkę mniej niż połowę. Aplikowane 3-4 razy w roku. Ale zapach mega fajny dla mnie. Za jakiś czas zrobię test ww. środków :)

2577759062.jpg.4d976329613f386e315ab65244b8b826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO różnica między olejami jest i to spora, w 1.8T wyraźnie słychać po jakim czasie olej dociera do ''góry'' kapy zaworów...

Reszta tak jak geno napisał, czas rozgrzania oleju itp.

Co do Castrola na wielu forach, nie tylko PL można zobaczyć fotki rozebranych silników i osadów jaki ten olej zostawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Castrola na wielu forach, nie tylko PL można zobaczyć fotki rozebranych silników i osadów jaki ten olej zostawia...

 

i to właśnie był główny powód zmiany przeze mnie Magnateca najpierw na Mobil 1, który później spadł mocno na jakości, a obecnie na Millersa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem Tenzi Prix, fele nigdy nie widziały takiej chemii przyznam że jestem miło zaskoczony, krew się lala strumieniami puściły po 3-4 aplikacji.

 

Coś tam ścieka,ale efektu nie widać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO różnica między olejami jest i to spora, w 1.8T wyraźnie słychać po jakim czasie olej dociera do ''góry'' kapy zaworów...

Reszta tak jak geno napisał, czas rozgrzania oleju itp.

Co do Castrola na wielu forach, nie tylko PL można zobaczyć fotki rozebranych silników i osadów jaki ten olej zostawia...

 

 

Ja jeżdżę na Motulu i w porównaniu do Castrola którym wcześniej była zalana moja VB jest o wiele ciszej i mniejszy ubytek oleju - co niestety i jedna i druga sprawa jest bolączką tych silników.

 

Tylko oczywiście trzeba kupować w oryginalnych opakowaniach (choć tu też nie trudno o podróbkę) a nie z jakiś opakowań zbiorczych/beczkach.

 

Bo sam byłem świadkiem jak w hurtowni z częściami samochodowymi klient przyjechał ze swoimi bańkami/beczkami z napisami "Mobil/Castrol/Texaco/itp" i lał tam jakieś najtańsze gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Wybacz, ale Motula "na alledrogo" nie kupię, stosuję się do zaleceń producenta... wiem że to "lamerskie" ale taki już jestem ;)

 

http://www.jarooil.pl/oleje-samochodowe/motul.php

Tu masz dystrybutora niedaleko. Sam tam kupowalem 2 razy olej i z tego co widze dziala jak powinien :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Motulu i w porównaniu do Castrola którym wcześniej była zalana moja VB jest o wiele ciszej i mniejszy ubytek oleju - co niestety i jedna i druga sprawa jest bolączką tych silników.

Mam podobne doświadczenia z Castrolem i Motulem. Nigdy więcej Castrola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.