Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrobilem pelne mycie (plukanie, piana, 2 wiadra, plukanie, suszenie) , skonczylem juz bylo ciemno ca 20:00 - czym wymyc te cholerne wneki, ktore sa cale tluste ze smaru itp? Mikrofibry cale zasyfiale zawsze potem jak sie tam przeciera i ciagnie sie cos jak guma... Moge mocne stezenie jakiegos plynu do mycia naczyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze używam strzykawki z wężykiem i szmatki na druciku :D muszę zawsze do końca wyssać wszystko co jest w misce i wytrzeć szmatką dlatego ten drucik :D dopiero mogę zalać nowy olej :) i dlatego też nikt nigdy tego nie robił i nie będzie tylko ja sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

aro_77, ja przechodze to samo. Praktycznie cała komora silnika i zawiasy są wysmarowane jakimś cholernym smarem. I to równo wszystko,pokrywa silnika,blok,skrzynia,wszelkie zbiorniczki,akumulator i fitr powietrza. Dzisiaj troche z tym walczyłem, i najlepiej idzie benzyną ekstrakcyjną, APC 4:1 radziło sobie ciut słabiej, ale dużo drożej wychodzi,więc zostałem przy benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MusicMan, zależy gdzie ... zawiasy dosyć często są przesmarowywane średnio raz na miesiąc - półtora , 2-3 razy do roku zawsze wstrzykuję w górne mocowanie kolumn Mcphersona oliwkę za pomocą strzykawki ... tam działąją na to niesprzyjające warunki,lubią te łożyska się zapiekać etc. , poza tym bardzo cieniutką igiełką już kilka razy wprowadzałem czynnik smarujący w końcówki wahaczy oczywiście w takim miejscu,że wkłucie było bezinwazyjne :) ,smaruję raz na rok odpowietrzniki kół bo lubią się zapiekać ,a wolę zapobiegać ;) inne śruby ,z którymi może być w przyszłości problem ;) lepiej zapobiegać :) więcej nie chce mi się wymieniać ;)

 

[ Dodano: 1 Kwiecień 2010, 07:31 ]

powiem tylko tyle ;) jak najwięcej oryginału ma być i tyle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas napisał/a:

smaruję raz na rok odpowietrzniki kół

:shock:

Chyba układu hamulcowego, a może miałeś na myśli wentyle kół :idea:

układu hamulcowego .... o te mi chodziło ;) inaczej od kół bym nazwał wtedy wentyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jednego już na święta zrobiłem. Środek na cacy i zapaszek CG coconut. Decha i plastiki black magic migdałowy od Mirka, szyba czołowa od środka duraglossem 755, i mycie tymi 2 wiadrami z szamponem duragloss 901. I potem zaino 8 drugi raz. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Meganka też dostała coś od zająca... :-] No i straciła niestety jeden kołpaczek... :/

- Umyta

- Zdjęte 3 kołpaczki

- Felgi Stalowe - nałożone Trim Detailer i wosk

- dressing na plastiki i opony

- 2 warstwa wosku...

 

Jutro biorę się za rozbieranie drzwi w Thalii bo siłownik coś szfankuje od Centralnego Zamka.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.