Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie przy swoim i nie przy aucie

:), pomogłem koledze odświeżyć motor (dobra, oldskulowa ręczna robótka :-] , całe dłonie poobdzierane ale wyszło całkiem spoko)

 

Piana VP neutral

Szampon Shiny Garage

Prickbort

Iron-X

Nielsen APC

UC + Tricolor (klasyk :P )

SRP

HD Wax

Autosol Metal Polish

Green Clean APC

Turtle Platinum do skóry

 

Rękawica z mikrofibry

Pędzelki, szczotki (w tym do zębów)

Aplikatory

MFy

 

8h we dwóch

 

dsci0030yf.jpg

 

dsci0039pp.jpg

 

dsci0038y.jpg

 

dsci0042g.jpg

 

dsci0041j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy a jakże :

 

Wymieniłem pompę paliwa

 

Naprawiłem układ zasilania paliwem (czyt elektronika)

 

Naprawiłem nieszczelny układ dolotowy

 

Wyregulowalem mieszanki :mrgreen:

 

..

 

Dziś Walka z układem sterowania elektrycznymi szybami i szyberdachem.

 

Pacjent to BMW e32 :)

 

W piątek w nocy mam zamiar wyrwa nią w trasę 1000KM + :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak chcecie to znajdę te 1000 Kunia, chocbym miał wszystkie stadniny w PL obrobic.

 

Proste że chodziło o kilometry, a że dużo używam skrótu KM, to mi w nawyk weszło.

 

Silnik jest najsłabszy jak mógł byc w e32, czyli m30b30 .

 

Rocznik 1987 , choc BMW oznaczało je jako 1988.

 

Fajna wersja z chłodnica oleju (tylko w 1987 była montowana seryjnie) i pompą hamulcową z V12.

 

Poza tym , elektryczne szyby, dach, wspomaganie, drewno i nic więcej :-]

 

Uwielbiam takie biedne egzemplarze, gdyż są najbardziej zadbane.

 

Ten jest kupiony w Polsce nawet w 1988r :shock::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem czas by zostać po lekcjach w firmie.

38804506.jpg

 

Z czego wynika ta "50tka" nie wiem. Po obu stronach #601+#105

40474191.jpg

55505540.jpg

58612199.jpg

88716498.jpg

 

Osuszam ręcznikiem "WWL Alladin" cokolwiek to znaczy, ręcznik super :)

89163045.jpg

57050424.jpg

73423303.jpg

552678_409611112407963_235646619_n.jpg

98676797.jpg

 

Lakier #7, oponki Brillance, a na jednej oponce firmowy środek. Był w nieoryginalnym opakowaniu. Potem podpytam co to :>

 

Czas obczaić co u kociaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam ogarniać Vette, dziś kolejne podejście do mycia i sprzątania..czeka mnie kilka sesji ale zaczyna wyglaać :evil:...

 

Mam pytanko czy ktoś wie czym zreanimować białe napisy na oponach?? Kiedyś używałem farby do malowania pasów (kałczukowej) mozę jest jakiś nowszy pomysł na taki zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja dziś wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów w Maminej corsie, coś pięknego.

 

ma_ko, tylko i wyłącznie mega agresywna chemia (APC 1:3, szczotka do paznokci) jeśli są szare/żółte/brudne. Niestety żadne "odmalowanie" nie wchodzi w grę, bo te badziewne markery i farbki nie trzymają/żółkną/szarzeją. Jest jedna farba do malowania pasów czasem na allegro, koło 170zł, ale nikt tego nie używał a internet milczy, żadnych opinii. Proponuję po prostu kupić nowe - ja kombinowałem rok, jak odnowić stare pasy, ale skończyło się na zakupie opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rise jak lata temu używałem farby do malowania pasów, brałem od drogowców, spsiywało się Ok.

 

Opony nowe nie wchodzą w grę... te co mam są Ok (prawie ideał technicznie) a koszt 295/50 R15 w Usa jest hmm :mrgreen:

 

A na marginesie Rise masz kogoś do ogarnięcia gaźników na ślasku? Kolega potrzebuje do Mercurego pilnie regulacje jest z Częstochowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma_ko, To może u Was jest lepsza farba do malowania pasów, albo coś się przez te lata pozmieniało, bo ja tu u nas też zdobywałem, ale okazała się zbyt "krucha" i pękała na gumie :thumbdown:

 

A co do gaźników, sam szukam magika, mam "względnie" ustawiony, ale też poszukuję kogoś starej szkoły. Jakby kolega znalazł, też proszę o info, ja sam też ciągle podpytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na szybko mycie na dwa wiadra, potem glinkowanie, Prickbort i zestaw polecany wszem i wobec : SRP i na to Colli 476. Podobnież bez tych dwóch produktów w arsenale nie można być prawdziwym detailerem, trzeba było to sprawdzić. Na oponach Endurance :good:

 

IMG_1384.jpg

 

IMG_1387.jpg

 

IMG_1389.jpg

 

IMG_1391.jpg

 

W piątek na spocie komisyjny bezdotyk :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.