Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Interesująca jest wasza teoria zmieniania filtrów co 5 tys km.

 

"stary" po 5 tys jest szary i pełen brudu, a "nowy" jest biały i czysty... dla mnie to wystarczający powód do wymiany... W ducaco jest co 45 tys... po 15 jest czarny... w Toyocie LC 120 wymiana co 60 tys. po 15 mokry, czarny i zabity w trupa.... producentom zależy na wymianie, ale samochodu, ew silnika.... :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczającym argumentem jest że może pomóc a na pewno nie zaszkodzi wymienić lub wyczyścić filtr co 5tyś km ;) Nie są to jakieś kosmiczne koszty, a w porównaniu do tego ile kasy w postaci kosmetyków "stoi" na regałach w garażach u większości ludzi na forum są to śmieszne pieniądze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczającym argumentem jest że może pomóc a na pewno nie zaszkodzi wymienić lub wyczyścić filtr co 5tyś km ;) Nie są to jakieś kosmiczne koszty, a w porównaniu do tego ile kasy w postaci kosmetyków "stoi" na regałach w garażach u większości ludzi na forum są to śmieszne pieniądze :good:

To jest jakiś argument :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj wymieniłem olej, filterek, paski i wyszło że i wydech, bo w środku coś latało. I uszczelniłem na nowo miskę olejową, bo przydzwoniłem w coś i zaczęło przeciekać.

No i teraz tak sobie po cichutku popylam :D:-] od razu tak inaczej się jedzie :mrgreen: A w sobotę sobie dokładnie umyję brykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj małe pucu pucu. Mycie APC Nielsen Cyclone, Chemical Guys EZ Creme Glaze na maszynie i finishowym padzie, Poorboys World Natty's Red. Szybki przeleciałem Meguiar's Glass Cleaner i wpadła nowa naklejka zgodna z nowym nabytkiem w bagażniku

Kilka fotek-oszukańców :D :

 

zdjcie0296g.jpg

By booohal at 2012-06-22

zdjcie0290p.jpg

By booohal at 2012-06-22

zdjcie0288j.jpg

By booohal at 2012-06-22

zdjcie0286w.jpg

By booohal at 2012-06-22

zdjcie0284kc.jpg

By booohal at 2012-06-22

zdjcie0283f.jpg

By booohal at 2012-06-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk,

RE-10S4(...)jakiś Magnat(...) Renegade RX6.2c.

Woofer "renegata" wygląda na klon PRC Morel Maximo więc przynajmniej nie przepłaciłeś :) RE spoko subiki jak swego czasu PowerBasy. No i ładny całkiem ładny Galant w Twoim posiadaniu - mi się trafił biały akryl bez klaru w kombi więc szału po wosku nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu wymiany filtrów..

 

Przed przyjazdem do Polski na urlop tata zrobił rozszerzony przegląd w jednym z ASO Forda.

Dodam tylko, że ojciec sam pracuje w Koeln Ford Werke więc ASO zaprzyjaźnione - mogłoby się wydawać, że co jak co.. swojego nabić w butelkę nie będą chcieli..

 

Z ciekawości spojrzałem jak wygląda przegląd w wydaniu niemieckim..

 

 

snv82731.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

snv82730.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

snv82729.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

snv82728.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Powiem tak, przepraszam ASO Forda w Gdańsku, że na nich narzekałem.

 

Biedny również mechanik z ASO w Koeln, za takie urwysyństwo mam nadzieję poleci z pracy, tym bardziej, że manager tamtejszego ASO to znajomy mojego staruszka..

 

 

Tymczasem idę sprawdzić resztę rzeczy z "checklisty" przeglądu, świece są zmienione, olej z filtrem oleju też - ciekawe jak filtr kabinowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.