Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co prawda, to nie auto, ale co mi tam!

Jestem mega dumny jak na pierwszy raz z DA w łapie :ad::mrgreen:

p1080390.jpg

p1080385e.jpg

p1080382a.jpg

p1080381.jpg

p1080376a.jpg

p1080372.jpg

p1080366k.jpg

 

Ofiara: zderzak z Citroena AX po dzwonie

Użyte produkty: DAS-6, Menzerna Polishing Pad, Menzerna Power Finish.

Metoda: Slow Cut by Junkman :-]

Korekta: ok 95% :kox:

 

Jedyne co nie schodzi to banan z mojej twarzy. Jak dzieciak na święta.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku.

Dzisiaj mam imieniny, więc zrobiłem sobie i autku przyjemność i sam je

umyłem, a też ogarnąłem trochę wnętrze.

Pojechałem do miasta na zakupy, i........ znowu mogę jutro umyć sobie samochód :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy w moim mk2 planowanie głowicy, wymiana uszczelki pod nią, docieranie gniazd, czyszczenie tłoków, wszystko wymyte i wypieszczone, zmiana uszczelki pod pokrywą, wymiana cieczy chłodzącej i oleju wszystkie filtry itp itd.

Wiadomo, że kosmetyki tu zbytnio nie ma... no ale co to za przyjemność mieć czyste auto którym można się poruszać ale nie wszystko jest na tip top jak być powinno :-]:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj szaleństwo - wyjąłem samochód z garażu pierwszy raz od połowy listopada - bo wreszcie nadeszła ku temu pogoda.

 

Od 10 rano, 7 godzin przy aucie. Wnętrze cm po centymetrze, jedynie wykładzinę muszę porządnie wyodkurzać i usunąć czymś zabrudzenia z gumowych dywaników. Jutro wrzucę zdjęcia wnętrza, ponieważ dziś nie starczyło już na focenie czasu. Korzystając natomiast z dobrodziejstwa telefonu utrwaliłem czyszczenie opon - niestety historia ze słabym finałem. Felg proszę nie komentować, bo naprawdę są zmęczone życiem i niedługo doczekają się wymiany :oops:

 

1. Opony po postoju w garażu przez ostatnie blisko 4 miesiące, czasem wytaczane żeby samochód się nie "zastał"

2. Ściany opon umyte, białe paski wyszorowane baaardzo inwazyjnym środkiem, którego użyciem nie powinienem się tu chwalić - ale działa. Nałożony K2 Bold, pierwsza warstwa przetarta suchą szmatką, druga pozostawiona do wyschnięcia.

3. Czyste paseczki :)

4.... nieplanowane zdjęcie, ale cóż - musiałem dzisiaj skorzystać z kanału u znajomego, a dojazd do posesji nie był niestety rewelacyjny :wallbash:

 

opony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj rano czas i skorzystałem ze słonecznej pogody.

Vectra umyta i wyglinkowana co zajęło mi prawie 6 godzin - prewash APC, snow foam, umyte nadkola, opony, felgi, uszczelki i zewn.plastiki wyszorowane APC. Porządne mycie na 2 wiadra rękawicą i szamponem i suszenie ręcznikiem z mikrofibry. Później potraktowałem lakier glinką i tutaj miała nie lada wyzwanie bo 15 letni lakier nie zaznał tego wynalazku i był jak tarka po przejechaniu dłonią więc poszło prawie 80g glinki i cała butla Megsa LT. Na koniec jeszcze raz snow foam z myjki i mycie na 2 wiadra :) Dopiero po glince i ostatecznym myciu ręcznik zbierał wodę jak szalony, wcześniej "łapał" syf i ledwo się posuwał po lakierze.

 

Niestety brakło czasu na wypróbowanie chemii Autoglyma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.