Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA - uczę się :D

 

Pacjent został skorygowany przez proximo 11 sierpnia WIELKIE DZIĘKI JESZCZE RAZ :-]

nałożony Coli476 (także dziś już ma 3miechy)

 

Kupiłem też w końcu QD+ i chciałem się przekonać jak działa (bo pachnie zachęcająco wcale nie do używania na samochodzie :mrgreen: )

 

Autko było przeważnie płukane na bezdotyku 2xtyg (taki mam dostęp)

ale od ok 2 tyg nic nie robiłem bo zimno było i trochę syfu na nim dziś było

 

Więc dziś....

 

1. Na bezdotyku wrzuciłem na niego proszkopianę.

2. W międzyczasie jak się odmaczał obleciałem wszystkie uszczelki szczoteczką do zębów bo siedzi tam trochę syfu od lat i są twarde a chcę nałożyć na nie jakieś zabezpieczenie (Silikon w sprayu z Wurth-a więc musze je najpierw doczyścić (wniosek - muszę jednak zainwestować w pędzelki - mają dłuższe włosy)

3. Włożyłem za wycieraczki dwie rękawice frędzlowe z MF (jedna z Nigrina do maski i druga marketowa z ...Carefoura do wnęk)

4. Jak się odmoczył (ok 10 min) to obleciałem go tym samym programem od góry do dołu żeby zmyć największy syf.

5. Tym samym programem narzuciłem na niego tą proszkopianę na górę i maskę i delikatnie (ledwo dotykając frędzlami) obleciałem górę i maskę a potem w ten sam sposób dalsze części

6. Druga rękawica i wnęki

7. Płukanko (dokładne)

8. Poczekałem aż to co może spłynąć spłynie i kładąc Janka kawałek po kawałku obsuszyłem całość i potem szyby do sucha

9. mała fibra (złożona na 4) i QD+

i tu mam 2 pytanka

? 1. jak najlepiej ustawić spryskiwacz? Jak za mocno odkręcę to leci strumień a jak za mocno skręcę to muszę mocno wcisnąć żeby była mgiełka (ustawiłem tak by była mgiełka)

? 2. czy QD tylko równomiernie rozetrzeć czy też po chwili przepolerować?

Obleciałem całość QD i .... spokój

Auto jest przyjemnie śliskie i ładnie pachnie :-]

 

ręka mi jeszcze zajeżdża jagodziami MNIAMMM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zabezpieczenie na zimę....no a przynajmniej na jakąś jej część

 

też miałem taki plan :D jednak wygrał ze mną zmysł węchu- zamiast FK 1000P wybrałem black lighta :D tym sposobem zabezpieczenie na zimę będę musił powtórzyć bo mimo ze BL położony na SRP trzyma dosyć długo to zimy nie przetrzyma na pewno :lol:

ale sie znów ujarałem jego zapachem :kox: chwilami chciałem sięgnąć po łyżeczkę i go wszamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrak01, i jak oceniasz ten prostownik? Przymierzam się, bo mój spłonął :roll:

dziś inauguracyjny przedsezonowy rozruch.. :-] więc sam za bardzo nie mogę dużo powiedzieć.

zakupiony po pozytywnych opiniach znajomych..w sieci również opinie na 'tak' ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Spędziłem przeszło 5 godzin na dokończeniu przygotowania auta do zimy:

Mycie DG 901

Dwie warstwy Wolf'sa na maskę, dach i tył bo jeszcze go tam nie było ;)

Trzy warstwy Rain-X na szyby, którego dziś odebrałem w paczkomacie

Wnętrze odkurzone a na plastikach PB NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra panowie - jak każdy temat traktujący o polityce, religii,poglądach,mniejszościach etc, ten też prowadzi do nieuniknionej wymiany wątpliwej jakości uprzejmości, prosiłbym więc o powstrzymwanie się od takich komentarzy na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczorajszo-dzisiejszą noc spędziłem na doprowadzeniu nowego nabytku do jako takiego ładu- mycie nadwozia, silnika, nadkoli WS i APC, felgi Blue Gel itp itd,

Plac zabaw dla miłośników pędzelkowania:

img9609s.jpg

 

poczyszczone, poszła pierwsza warstwa Cherry Glaze'a, jutro druga to może wrzucę jak wyszło :)

 

i coś dla miłośników 50/50

 

img9616ik.jpg

wypłowiały plastik potraktowany Race Glaze Colour Enchance, podobnie jak reszta plastików przy silniku, zewnętrznych i uszczelek :)

Tworzywa w środku dostały trochę 303 AP i PB NL.

Na felgi poszedł mało znany 8-) zestaw #601 + #111.

Na szyby NW, a na lakier po glinkowaniu trochę DG, trochę Cherry z Vanilla Hand Glaze, trochę Wolf's i trochę... wszystkiego naraz :o

 

Lakier woła o korektę, ale ani nie ma czym bo ostatnia maszyna zdechła, ani gdzie z uwagi na pogodę, więc zostanie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.