Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pavlik,

Ciężarki nabijane są przeznaczone wyłącznie do felg stalowych.

Jeśli wulkanizator używa ich to alu to znaczy że jest skończonym idiotą.

 

Nie ma ryzyka haczenia i zaciski, to tylko po to to ktoś wymyślił ;)

 

Do CQ czy się przykleją to wielka niewiadoma IMHO :D

Nawet jeśli tak to szybko odpadną.

Sugerowałbym zastosować CQ tylko na zewnątrz felgi albo położyć po wyważeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może nie przy swoim, ale też warto, w końcu to auto rodzicielki :-] Dziś zrobiłem tylko jedną felgę, bo zacząłem jakieś 1,5h temu. Na początku umycie parę razy APC Mega + szczotkowanie, APC Blit Hambera + pędzelkowanie, w sumie z 5-6 razy, żeby doczyścić to co było w środku i zewnętrze felgi. Potem z pomocą przyszedł ironX oraz R222, też wypędzelkowałem. Następnie przy pomocy glinki i Tar&Glue Removera usunąłem asfalt, resztki kleju i inne parchy. Następnie wysuszyłem felgi. Wysmarowałem Collinite 476, na opony poszedł Auto Finesse (są też i fotki 50/50) ;) Fotki przedstawiają poszczególne etapy, już po myciu :

 

img0219f.jpg

 

img0223xv.jpg

 

img0220gi.jpg

 

img0224ms.jpg

 

img0227fh.jpg

 

img0228fx.jpg

 

img0230ej.jpg

 

img0231h.jpg

 

img0233u.jpg

 

img0234vg.jpg

 

img0237s.jpg

 

img0239rw.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęć, cykane srajponem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie można poprawić też obracając oponę na feldze, ale w praktyce nie spotkałem się z wulkanizatorem, który to stosuje - zwykle dowalają ciężarków i są zadowoleni.

 

W serwisie Jaguara ostatnio widziałem kartkę, że stosują taką metodę i przez to wyważanie kół może zająć więcej czasu niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Też mnie irytują ciężarki nabite na zewnętrzną stronę felgi.

Kilka lat temu ojciec wrócił z takimi na felgach to go skrytykowałem, że sobie dał felgi oszpecić - pojechał z powrotem i mu wymienili na klejone ;)

 

Ostatnio gdzieś czytałem, że są też te naklejane w wersji "niskoprofilowej" jeśli rzeczywiście jest mało miejsca :)

 

A żeby nie było OT:

Czyściłem dziś szybę z zacieków po płynie do spryskiwaczy środkiem do szyb z żółwia. O dziwo nakładany za pomocą aplikatora z MF nie pylił, prawie nie wymagał męczącego polerowania a zacieki usunął. Nakładanie szmatką, MF, aplikatorem gąbkowym było bardziej uciążliwe.

A tak z drugiej strony to kiedyś wystarczał sam płyn do szyb i żadnych zacieków nie było. Z czego oni te szyby robią to ja nie wiem :o

Jeszcze dywaniki wyczyściłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nabijanie ciężarków na alu od wew strony jest poprawnym zabiegiem. Służą do tego specjalnie dedykowane do alu. Mają nieco inny kształt. Jeśli natomiast klejone nie mieszczą się między zaciski stosuję się specjalne po 2.5grama grubość około 2mm. Nie każdy to stosuję bo to kosztuje. Jeśli wychodzą wielkie wartości odważników można obrócić oponę względem felgi i w 99% przypadków wychodzi mniejsza wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawia się tym ze nie przestawia się klapa ciepło/zimno po stronie pasażera.

Generalnie klapy ciepło/zimno oraz kierunków są takie same więc kwestia przypadku.

Kłopot polega na tym że pracują na sucho i pęka uchwyt platikowej klapy.

Usterka masowa i dośc znana, tyle że kosztowna bo trzeba zdjąć deskę - najtaniej w piotrkowie za ok 1300zł , ASO w innych nawet nie pytaj :shock::shock::shock:

Żeby było śmiesznie sama część jest bajecznie tania.

 

Zaznaczeniem dmuchawy na niebiesko się nie sugeruj bo nie to nas interesuje.

dmuchawa2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.