Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś na warsztat poszły letnie koła z XC90, z zimowymi poszło leciutku, więc myślałem, że z letnimi będzie jeszcze lżej :-] nic bardziej mylnego :wallbash: no cóż, człowiek uczy się całe życie :kox: najgorsza do usunięcia oczywiście smoła, która to lepi się do felg całymi kilogramami, poniżej zdjęcia przed i po umyciu wewnętrznych stron felg:

36536839.jpg

99040878.jpg

12490795.jpg

78543920.jpg

 

Niestety, dziś wszystkiego nie ogarnę, raz że czas minął :kox: , a dwa muszę się zaopatrzyć w ściągaczkę do pozostałości po kleju na cieżarki :x

 

271020112311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, nic z tych rzeczy:

1. APC+szczota+pędzel

2. P21S+gąbka+pędzel

3. Iron Cut + pędzel+gąbka

4. VP Citrus Tar&Glue + gąbka

 

Ale to, że one są ciemniejsze niż normalne alu oraz mają miejscami ciemny nalot, jest wynikiem malowania proszkowego kilka lat temu.

 

[ Dodano: 27 Październik 2011, 12:21 ]

zajonc, jakiś czas temu, taki jeden podpowiedział aby użyć tego:

70-112-large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Myślisz, że za duży ciężar na niej wisi

 

Duża ilość ciężarków nie musi świadczyć o krzywej feldze, być może o....fachowości wulkanizatora :/

 

Na wiosne kupiłem felgi, to wianuszek ciężarków był na 1/4 obwodu koła, jak pomalowałem felgi w sierpniu (bez prostowania), to ilość zmniejszyła się do 15-20g na koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie trzeba zakładać dodatkowego ciężarka, tylko przesunąć go trochę w praco lub lewo.

Szczerze to wynika to z tego iż prawie nikomu (wulkanizator) nie chce się zrywać starych więc pakują nowe obok.

Może to i lepiej - już widze jak pozbywają się starych przy pomocy dłuta i po feldze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę opon, felg (i nie tylko) to udaję się w tym celu do zaufanego serwisu, który kiedyś był ASO Seata. Robią wszystko dokładnie, z wyczuciem i bez pośpiechu. Usuwając ciężarki nie zostawili mi jeszcze uszkodzonej/porysowanej felgi tylko minimalną ilość pierwotnego kleju. A z tym to już radzę sobie bezproblemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Duża ilość ciężarków nie musi świadczyć o krzywej feldze, być może o....fachowości wulkanizatora :/
BZDURA! Dobrze ,że dodałeś "być może".

Zbyt wiele czynników na to wpływa żeby winą obarczać wulkanizatora. Jeśli ciężarki masz rozłożone co kilka/kilkanaście cm na wew lub zew felgi wtedy możesz opieprzyć "fachowca"

Chyba ,że podczas wyważania stosuje się optymalizację koła.

 

 

ZOJONC Kiedyś taki tu zaproponowałem i mnie skrytykowano. Lepszego "urządzenia" nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie można poprawić też obracając oponę na feldze, ale w praktyce nie spotkałem się z wulkanizatorem, który to stosuje - zwykle dowalają ciężarków i są zadowoleni.

 

Producenci opon, zamieszczają na oponach również informacje dotyczące ich poprawnego zamontowania na feldze. Mimo iż produkcja opon, jest w obecnych czasach skomplikowanym ciągiem produkcyjnym, opony nie są pozbawione wad. Opony nie są idealnie wyważone i nie są idealnym okręgiem.

 

Więcej tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Opona_pneu ... _dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rozwinięcie tematu ciężarków i wyważaniu kół, i już mówię co następuje. Bardzo nie podobają mi się nabijane ciężarki na felgi aluminiowe i tak w przypadku kół zimowych miało to uzasadnienie, po prostu ciężarki klejone mogłyby haczyć o zaciski hamulcowe i zostać zerwane :/ , tak tu nie ma takiej możliwości, felga 2" większa od zimowej. Również i na te felgi ma pójść CQuartz, ale przed tym, wypad do kosza robią wszystkie ciężarki :evil: , koła idą na wyważenie i dopiero po tym zabiegu otrzymają CQ. Mam nadzieję, że będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.