Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

umyte na bezdotykowej (Bilberry + Snow Combo z FM10 - nawet się obsługa nie czepiała, słowem nie odezwała ;) ) a potem spłukanko i na końcu suszenie za 500 :oops: czyli auto gotowe do drogi bo jutro czeka mnie Piaseczno/Warszawa 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Uf Pany! :D Jestem po pierwszym poważnym myciu auta.. Nie cykałem fotek, bo byłem zbyt podjarany samym faktem niż cykaniem fotek.. :)

 

Stan początkowy auta to kilkudniowe trasy w deszczu, więc chyba wiadomo.

 

Najpierw przepłukanie i zmycie większego syfu. Potem aktywna piana z Glorii FM10 (polecam!). Potem felgi. Zmycie i mycie szamponem. Potem zmycie i jazda z APC z zakamarkami i wnękami. Już po tym nie czułem rąk, a co tu dopiero mówić dalej. Potem zmycie, osuszenie i jazda z cleanerem i na końcu woskiem Wolfa. Niestety tylko jedna warstwa, bo się ściemniało.

Czas na wszystko to 5h. Wiem wiem, mało, ale na pierwszy raz chyba OK. :D

 

P.s. jak rano nałożę kolejną warstwę wosku to się chyba nic nie stanie? Auto w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po aplikacji drugiej warstwy WOLFGANG Deep Gloss Paint Sealant. Tylko jest trochę zimno i nie wiem czy dobrze się położy.. :(

 

[ Dodano: 14 Październik 2011, 15:48 ]

Widzę, że tylko ja dziś coś robię. :P

 

Wypolerowane końcówki wydechów. Z efektu do końca nie jestem zadowolony, bo nie mogłem wyczyścić smoły od wewnątrz na rantach mimo polerowania do odpadnięcia ręki.

Jednak różnicę widać gołym okiem.

 

Używana pasta to Mothers Mag & Aluminum Polish + MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jakoś nie mam weny aby się wziąć w końcu za swoje auto jednak dzisiaj postanowiłem coś z tym zrobić. Ogólnie odkąd je kopiłem czyli 3 lata temu żadna polerka robiona nie była a że wcześniej była myjnia automatyczna to efekty zostały :) i tak mój zapał się skończył jak 3 godziny robiłem jeden przedni błotnik :mrgreen: dobrze, że chociaż efekty są :)

 

dsc0646tw.jpg

dsc0649i.jpg

 

stopniowo będę robił etapami może coś z tego wyjdzie :ad:

 

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Umyć za bardzo nie mogę bo grypsko mnie dopadło. Zamontowałem dywaniki gumowe w Micrusie ;) Pierwszy weekend od początku kwietnia w którym nie umyję auta :shock: (nie licząc wakacji i wyjazdu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier ostatnia w tym roku - 3 warstwa FK 1000P, na szyby AG Car Glass Polish+środek-odkurzanie=>APC=>AG Vinyl & Rubber Care. Spons, którego płynu do spryskiwaczy używasz ? Bezpieczny dla lakieru ? W lokalnym sklepiku zamówiłem też 3x odmrażacz do szyb Wurtha. Zajedwabista cena-23 pln/500 ml. A sprzedawca mówił, żebym brał na allegro bo wyjdzie taniej a na allegro są po 23 i 25 + wysyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.