Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

geno, zauważyłem, że w garażu przechowujesz oponki jedna na drugiej (poziomo). :o Lepiej tak nie robić, gdyż mogą się odkształcić. Zamiast tego radzę ustawić je jedna obok drugiej (pionowo)- zauważ, że tak trzymane są w magazynach i w sklepach (to nie jest wymysł) ;). Za to jeżeli będziesz miał już kompletne koła (felgi + opona) to działamy odwrotnie, czyli właśnie jedna na drugiej 8-) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, na karcie gwarancyjnej moich opon widnieje taka oto informacja:

 

" Przechowywanie opon.

Opony należy przechowywać czyste, w miejscu suchym, ciemnym i chłodnym, chroniąc je przed działaniem ozonu, substancji żrących lub ropopochodnych.

Opony zamontowane na obręczach przechowuje się zawieszone na hakach lub ułożone płasko jedno koło na drugim (maksymalnie 4 koła).

Opony bez obręczy przechowuje się w pozycji pionowej (stojącej).

W obydwu w/w przypadkach należy zmieniać pozycję co 4 tygodnie, żeby uniknąć trwałych deformacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, bzdura! Pokaż mi magazyn w którym opony składuje się pionowo?

 

Spoko :). Zależy co nazywamy magazynem (chodziło mi o takie jakie są w zakładach wulkanizacyjnych), bo słyszałem też o specjalnych koszach itp. (ale to w dużych magazynach np. producentów opon, gdzie istnieją odpowiednie normy itd.). Tutaj poruszyłem tylko rzecz o składowaniu opon przez zwykłego użytkownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

oczywiście macie racje ale to czysta teoria i nie wiem ile musielibyście ułożyć opon jedna na drugiej żeby się zdeformowały. Pracowałem w ogromnej hurtowni ogumienia i jeździłem po fabrykach i zakładach wulk i nikt tak nie składował. Oj jak byście zobaczyli jak Wasze opony są przewozone i jakie koślawe ściągaliśmy z transportu. Na aucie układało się w tzw jodełkę. Obojętnie jak je położycie będzie OK :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.