Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

Jana rowerze nie jeżdżę ale mam i też korci mnie wyciągnąć go z piwnicy i odpicować 8-)

 

A dzisiaj, tak na szybko, testowałem wosk Naviwax na jednym błotniku.

Muszę przyznać że sheeting i kropelkowanie po nim jest genialne. Wydaje mi się, że wodę odpycha lepiej niż FK 1000p który był za to chwalony. A kropelki takie okrąglutkie, zresztą jak się zrobi trochę większa to zaraz spływa - trzeba potestować na powierzchniach poziomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem zestaw Wolfganga (cleaner + Sealant) ...
Moze wrzucil bys ta relacje w oddzielny temat (np do woskow). Jest troche o Wolfgangu ale generalnie rozsiane po forum a mysle, ze Twoj opis bylby swietnym rozpoczeciem dyskusji.
Mycie wstępne, mycie zasadnicze Duraglossem (BTW, strasznie nieekonomiczny ten szampon)
Wiem, ze ocena szamponu jest w duzej mierze subiektywna i chociaz osobiscie szampon przypadl mi do gustu i to bardzo to jednak zakup malej butelki uwazam za drogie rozwiazanie, nawet po wypracowaniu praktyki troche wiekszego rozcienczania niz podaje to producent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem swojego kwarcowego Brum-bruma

Vp - neutral pH

Meg gold class - rękawica z wełny owczej i 2 wiadra

Reload

 

Efekt - urosło mi drzewo w aucie :kox:

Jakby ktoś się zastanawiał - jest to maska :-]

SNC00066.jpg

 

I coś dla wielbicieli kropelek (po samym myciu - bez reload'a):

 

5770042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tak samo jak escimo, Wstukneło w mondeo 2 tyś kilometrów i postanowiłem, że wymienie olej i filtry czy dobrze zrobiłem to nie wiem ale lepiej mi teraz spać :P I Jeszcze wracając spotkał mnie deszcz i auto całe w kroplach od kurzu. Trzeba będzie myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie moich kol przed pokazaniem jednemu zainteresowanemu gosciowi:

P21S Power Gel na felgi, pozniej Iron X, Surfex HD 1:10 na opony, mycie CG Maxi Suds II. Nastepnie mala korekta SV Cleaner Fluid medium i na koniec SV Autobahn..

Kola chce sprzedac asap bo nowe 20" w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyłem na szybko A-trójkę i orzy okazji przetestowałem Nielsen Tar And Glue Remover i.... jestem w szoku... oczywiście pozytywnym... tydzień temu jakimś środkiem od Moje auto tarłem z godzinę żeby coś usunąć a tu wystarczyło jedno psiknięcie i cały asfalt spływał :)

 

środek na pewno zagości na stałe w moich zbiorach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truskawa (czyli mój Matiz):

-umyta szamponem Auto Glym'a

-po osuszeniu QD SmartDetail

-wnętrze odkurzone

 

Cosiarka (Corsa C mojej rodzicielki):

-umyta szamponem SmartCarwash

-po osuszeniu QD AutoBrite'a

 

Laciek (Lacetti mojego ojca):

-umyte szamponem SmartCarwash

-Nielsen Tar&Glue Remover na smołe

-w osuszeniu pomógł QD AutoBrite'a

-na maskę (ponieważ stary wosk z maski już zszedł) ręcznie nałożony Dodo Juice Banana Armour

-na opony: Nielsen Brillance

-zapach we wnętrzu: PB Green Apple

 

i padam na pysk... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.