Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj rozpocząłem robić BMW E38

 

1. Mycie wstępne VP Ph Neutral Snow Foam

2. Mycie na 2 wiadra Neutral + Gold Class, na owady Tenzi Mosquito

3. Glinkowanie

4. Wstepne odkurzanie wnętrza

5. Wyczyszczony przedni fotel kierowcy środkiem do skór od Temachem

6. Rozpoczęta polerka lakieru, stan agonalny, lakier = BETON :c Nie wiem czy skończe do końca tygodnia. Kończy mi się zielony korek i będe musiał jechać na SSR3

 

dsc5704d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Popadało w nocy a był przykurzony więc wyglądał strasznie - DG 901 + PB TR załatwiły sprawę.

Na lusterka nałożyłem FK Pink żeby owady lepiej złaziły :)

3 warstwy AJT nałożone 11.04 widać że już kończą żywot przynajmniej na dachu bo na drzwiach bają się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny przeglad nowo zakupionej zabawki :) oczywiscie zakupiona byla w calosci - nie jest powypadkowa a poprostu na zdjeciach juz zdemontowana czesciowo

 

20110525263.jpg

 

20110525265.jpg

 

narazie udalo mi sie rozebrac co widac na zdjeciach i przeczyscic IC jutro kolejny dzien zabawy a pozniej skladanie. Zastanawiam sie czy nie zabrac sie za rozrząd skoro i tak rozbebrane wszystko

 

P.S.

Pytanko przy okazji - czy halogeny w a6 c5 sa szklane czy plastik? pytam bo sa potwornie zmasakrowane od kamieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem zestaw Wolfganga (cleaner + sealant) na swoim aucie z lakierem w stanie dobrym minus (trochę swirli). Mycie wstępne, mycie zasadnicze Duraglossem (BTW, strasznie nieekonomiczny ten szampon), suszenie i killowanie warstwy SRP i FK 1000 za pomocą alkoholu. Po tych zabiegach wyszły na jaw hologramy porobione przez wygodnickiego kota.

 

Sam komplet Wolfganga jest nieprzyzwoicie drogi, ale biorać pod uwagę, że do aplikacji zużywa się bardzo mało produktów (i rzekomą trwałość), powinien starczyć na bardzo długi czas.

 

Cleaner nakładałem rotacją Silverline na pierwszym biegu, żółtym padem 3M (polshing). Środek jest super. Czyści, kryje i pogłębia kolor znacznie lepiej niż SRP, a przy tym nie pyli i nie brudzi przyległości. Dobra rzecz, polecam i pozdrawiam.

 

Natomiast uchodzący za bezkonkurencyjny (w materiałach reklamowych) sealant mnie rozczarował. Efekt po nałożeniu i spolerowaniu jest praktycznie niewidoczny i lakier wyglądem nie odbiega od tego, co zostawił cleaner. Może minimalnie bardziej się błyszczy, ale rewelacji nie ma.

 

Sama aplikacja jest bajecznie prosta, tak jak i późniejsze (po 30-45 minutach) polerowanie. Po wszystkim auto musi postac 12 godzin bez kontaktu z wilgocią, co by polimery związały.

 

Efekt po kilkunastu godzinach w garażu:

imgp4148.jpg

imgp4141crop.jpg

 

Na felgach wczorajszy FK 1000, a na oponach tak samo wczorajsze dwie warstwy PB Bold & Bright. Całość po przejechaniu 50 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dziwi. Wszędzie się ten sealant reklamuje jako cud-produkt do używanych aut, więc spodziewałem się czegoś, co obleje mi lakier szkłem, co by się błyszczał jak psie przyrodzenie. Szczególnie, że kosztuje sporo kasy.

 

Jak rzeczywiście się utrzyma tyle, co niektórym piewcom na DW, to zmienię zdanie. Póki co jestem zawiedziony, bom sknera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj tak:

-felgi: ValetPRO Bilberry + pędzel,

-opony: rękawica stroną do usuwania owadów + woda z szamponem,

-karoseria: spłukanie myjką, wiadro + rękawica i szampon Nigrin, detale APC + pędzel i spłukanie,

-osuszanie: ręcznik K2 pro,

-komora silnika: jako, że było dość mocno zakurzone to z grubsza woda z szamponem z opryskiwacza ciśnieniowego i do tego pędzel, później spłukane wodą i plastiki zaczernione,

-wnętrze: dywaniki odkurzone, pozbycie się kurzu w zakamarkach mały pędzelkiem, plastiki zrobione mleczkiem Autoland mat i wsadzony zapach California Scents Coronado Cherry,

-szyby: wewnątrz i zewnątrz wyczyszczone płynem do szyb + MF,

-opony: nabłyszone ostatnimi kroplami Ma-fra + pędzel,

-końcówka wydechu: odświeżona pastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z kiepską pogodą i zajętym garażem :zly: zrobiony test glinki Bilt-Hamber regular i jest mega różnica na lakierze,gładziutki :-] wcześniej nawet po myciu silną chemią nadal pozostawały takie ciemne kropki,wyczuwalne po przejechaniu mikrofibrą

 

Położony AG SRP i Coli 476 na tym skromnym kawałku,niestety deszcz bardzo przyśpieszył proces, mimo to kropelkowanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wczoraj rower zabrał mi około 5 h nudnego sobotniego poranka (i jeszcze felgi do polerowania leżą) :P może nowy dział? Pokaż swój blask - rowery??

Ale tak to jest jak się wozidła nie ma od tygodnia :x , nawet rower się czyści 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.