Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja muszę się pochwalić, że nic nie robię przy samochodzie bo stoi od 2 dni u mechanika :D a ile jeszcze postoi - tego nawet najstarsi górale nie wiedzą (zależy kiedy warszawa dostarczy części). Z jednej strony ubolewam nad tym faktem bo nie mogę pośmajtać aplikatorem po lakierze, ale z drugiej strony jaka oszczędność paliwa :song::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwsze mycie po zimie:)

 

Mycie Gold Class i APC Megsa

Glinkowanie Bilt Hamber - glinka praktycznie czarna :)

Lekka korekta UC - nigdy więcej ręcznie :)

Politura - DC2

Black Light jako produkt finalny :) Swoją droga bardzo fajny efekt

Na felgi FK a na opony Endurance.

Czas około 4 godziny, wnętrza nie ruszałem :)

dsc6459j.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc6470d.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc6464.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc6461.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Hamulce miały dosłownie dwa dni, nie hamowałem dosć mocno...Na światłach zauważyłem że za autem jest siwo, myślałem że padło turbo albo się zagotował, a to były hamulce :/

Ale jakim cudem nie zauważyłeś spadku osiągów i siadania auta przy ruszaniu (że o migającej kontrolce nie wspomnę) ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie zapalily sie hamulce, a mnie dzisiaj wjezdzajac pod firme rano przed 7ma przywital widok plonacego toledo 1szej generacji. Gosc poszedl do BOK, a tu nagle auto zaczyna sie palic - ugasili ale wnetrze, szyba przednia peknieta, ogolnie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota troche na raty w kilka dni ale dzisiaj najwiecej zrobilem:

 

-dokladne mycie reczne po zimie

-nafta oswietleniowa z opryskiwacza zeby pozbyc sie smoly

-glinkowanie calego auta

-piana aktywna z pianownicy, potem ludwik z pianownicy i jeszcze raz mycie zeby lakier byl gotowy do polerowania

-DAS-6 + bialy pad MonsterShine i megs #105 --> zolty pad i megs #205 --> niebieski pad 3M i SSR1

-dokladne umycie Gold Class'em bo pod koniec polerowania troche zaczelo sie pylic

 

Efekt tych zabiegow jest taki, ze udalo mi sie pozbyc swirlsow i hologramow oraz wiekszej ilosci rysek. Zostaly pojedyncze glebsze ale jak na pierwsza zabawe z polerka w zyciu jest calkiem ok. Szkoda mi bylo drzec lakieru bardziej zeby zrobic lustro.

 

Caly lakier wytarlem IPA i nalozylem Wolfganga Deep Gloss Paint Sealant 3.0. Wyszlo bardzo fajnie ale przy wycieraniu po ok 30 min bardzo sie pylil. Mozliwe ze za duzo nalozylem ale zawsze bylem zwolennikiem woskow i to jest moj pierwszy powazny kontakt z sealantami.

 

O gruntownym sprzataniu wnetrza, nakladaniu NL na plastiki i konserwacji skory nie ma co wiecej pisac.

 

 

Nie mialem za bardzo czasu na robienie zdjec ale moze niebawem wstawie kilka zdjec lakieru przed, w trakcie i po.

 

 

 

Pozdrawiam

DOC

 

 

 

 

PS: Zapomnialem napisac o jakie auto chodzi - czarna perla na VW Passacie B6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, po pierwszym nalozeniu na tylna klape wytarlem zaraz po aplikacji i bylem mocno rozczarowany. Lakier po nalozeniu nie roznil sie od "czystego". Na butelce nie bylo nic nt. czasu, po jakim trzeba wypolerowac lakier. Dopiero na spokojnie wieczorem poczytalem sobie na ich stronie oraz na DW ze warto przetrzymac go przy recznej aplikacji ok. 45 min. Po zrobieniu dzisiaj wszystkiego zgodnie ze "sztuka" jestem zadowolony - lakier jest bardzo gladki, sheeting przyjemny dla oka a sam wyglad? Powiedzialbym ze nie rozni sie zbytnio od dobrze polozonego naturalnego wosku.

Teraz jeszcze kwestia trwalosci ale to wyjdzie w praniu :)

 

 

 

 

Pozdrawiam

DOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną mycie silnika i skrzyni biegów do Pryszcza.

img761lol.jpg

img7437.jpg

Dzisiaj spróbowałem Aquawheel'a jak zadziała na aluminiowe elementy silnika i ................................................... działa :-]

W przyszłym tygodniu postaram się to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to źle go nałożyłem bo wypolerowałem go po 20 minutach. Ale nie powiem bo bardzo mi się podoba efekt jaki na lakierze srebrnym uzyskałem :) Może potem jakąś fotkę wrzucę. Efekt nawet podobny jak FK 2685 na srebrnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.