Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:) Pierwszy film...

 

"Maszyna gwizda tylko kierowca pissda" Jakby poszedł ogniem to przejachałby tak samo. Bez blokady dyfra żaden "normalny" samochód nie ma szans z kołem w górze - bez rozpędu.

 

 

Tu ciekawszy test:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć kilkoma czterołapami, w tym Q7 4.2 TDI na naprawdę śliskim śniegu- trakcja rwie suty, stodoła szła jak zła :D

Znajomy miał z kolei Land Cruiser'a (V8, chyba dwuletni), jakieś BMW X-drive i A6 3.0 TDi i mówi, że absolutnie nie mają startu do Audi jeśli chodzi o trakcję na śliskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, czy Ty żeś Quattro nie jeździł? :o

Jeśli dwa kołą są przyczepne to auto (Audi) musi wjechać! Zresztą. Coś skopali. Jeśli auto ma choćby ASR to już powinno dać sobie radę podjechać. W przypadku Q5 powinna zadziałać przynajmniej blokada tylnego mostu - w takim A6 od dawna montowana - której w Q5 pewnie nie ma. A tak. Torsen po środku ale co z tego jak na końcach dwa dyfry otwarte :o

A to, że pisssda to swoja drogą. Zaciągnąłby ręczny, zablokowałby koło w górze a to na nawierzchni by popchało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, czy Ty żeś Quattro nie jeździł? :o

:P

 

 

No jeździł, jeździł. Quattro ma tak, że przekazuje napęd na koła które stawiają mniejszy opór - czyli te w górze ;) Zalet takiego rozwiązania jest sporo - jazda w zakrętach, poślizgi itd.

Jak z przodu jedno koło w górze i z tyłu też, to bez blokady dupa. Co do blokady tylnego mostu to nie jestem pewien, ale odkąd jest montowane ESP to tak porobili, że ta blokada to "śmiech na sali". Kierowca mógł "uderzyć" w hamulec i gazu - zjechałby od razu.

 

Co do Torsenów - to ja w jednym z wynalazków mam dwa :mrgreen: jeden z tyłu, jeden centralnie :roll::|

 

 

Co do niemieckiego testu - to heh... ;) ja to nie wiem :dontknow: . Wiem tylko, że 4wd na torsenach to cud malina i wyznania nie zmienie.

 

[ Dodano: 28 Styczeń 2012, 17:57 ]

A poza tym czemu nie ma w testach tej zabawki

 

http://www.youtube.com/wa...187155F4EF0C620

 

Bo to za nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro ma tak, że przekazuje napęd na koła które stawiają mniejszy opór - czyli te w górze

A powinno dokładnie odwrotnie :D

 

Zresztą jak widać konkurencja sobie znacznie lepiej z tym poradziła wiec zwłaszcza w aucie za tak absurdalne pieniądze można by tego wymagać.

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2OzK-oRPCbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj Panowie internet kłamie i tyle :-]

dzinkins, fajna fura ale z serwisowanie to pewnie wiesz najlepiej jak jest ;)

Co do tych napędów to większość jest dołączana a prawie we wszystkich audi napęd jest stały.

Poza tym wszystko zależy do czego ten napęd ma służyć...czy do bezpiecznej jazdy, wygrzebania się ze śniegu, funu z jazdy, i mega przyczepności na zakrętach czy do jazdy w terenie :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinno dokładnie odwrotnie

 

Do driftu i jazdy górskiej tak :) do normalnej jazdy- niekoniecznie. ;)

 

Zresztą jak widać konkurencja sobie znacznie lepiej z tym poradziła wiec zwłaszcza w aucie za tak absurdalne pieniądze można by tego wymagać.

 

Filmik tendencyjny - inny kierowca i samochód bryknąłby, aż miło. Cud, że w ogóle przejechał jak na SUVa miejskiego.

 

Nie takie nowe od 2005 wychodziły

 

Test chyba jest właśnie z tych lat. Pewnie nie mogli znaleźć mniejszych felaszków do tego sporta, a od zwykłego nie pasowały lub popsuł się w czasie dojazdu na stok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Drodzy forumowicze!!

 

Uprzejmie proszę o korzystanie z przycisku "YouTube".

Umiejscowienie pokazuję na poniższym obrazku.

 

beztytuuinstrx.jpg

 

Pierwsza czynność - klikamy na przycisk YouTube

 

Druga czynność klikamy prawym przyciskiem myszy i zaznaczamy wklej po uprzednim zaznaczeniem linku filmu który chcemy tu pokazać.

 

Trzecia czynność tak samo jak pierwsza.

 

Mam nadzieję ,że pomogłem.

 

Nie będziemy karać za niedostosowanie się do instrukcji ale będziemy usuwać posty z samymi linkami. Łatwa czynność a nam wszystkim bardzo ułatwi przeglądanie forum.

 

Uprzejmie dziękuję za uwagę.

 

 

:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.