Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Shadow ma trochę racji.

opiszę swój przypadek :D

zaraz po zakończeniu liceum zacząłem staż i studia zaoczne, po roku stażu szukałem pracy i praktycznie od tamtej pory pracuję bez przerw, wymagało to jednak bardzo dużego zaangażowania z mojej strony w poszukiwanie pracy, pracowałem w przeróżnych zawodach dodatkowo łapiąc jakieś dorywcze zajęcia.

Moim zdaniem jeśli ktoś liczy na to że urząd pracy mu znajdzie zajęcie to jest w błędzie- samemu trzeba się zaangażować.

obecnie jestem na trzecim roku studiów i na etapie zakładania własnej działalności gospodarczej.

moim zdaniem jeśli ktoś tylko narzeka i wszystkim wkoło zazdrości, że mają więcej, że są biznesmenami, że ksiądz ma dużo kasy, nauczyciele dużo zarabiają, etc etc to w życiu się niczego nie dorobi. Trzeba doceniać to co się ma i robić wszystko by uczciwie zarobić więcej

IMO w Polsce da się godnie zarobić i godnie żyć tylko trzeba mieć głowę na karku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mało śmieszne, ale prawda http://demotywatory.pl/35...-demotywatorowi

 

Cała prawda!!

 

Polska już nie istnieje otwórzcie oczy.

To jest kolejny rozbiór.

Sorki za OT ale mnie to strasznie wk.... :zly:

 

Mam podobne zdanie ale jak tłumaczę wszystkim co te pier...e PO robi to wszyscy nie nie nie mam racji :/

 

Zawsze powtarzam OK OK pogadamy za 2-3 lata jak przyjdziecie pożyczyć na chleb.......

 

Hehe a na kogo niby trzeba głosować, bo chyba nie na Pis :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, napiszę trochę paradoksalnie, ale teraz masz chyba najlepszy moment żeby porobić jakieś kursy, w zdz-tach są różne, dla bezrobotnych też...Potem jak złapiesz jakąś robotę nie będziesz miał czasu...

Życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy, bo chłop bez pracy czy środków do życia to najgorsze co może się przytrafić...strasznie dołuje i obniża własne poczucie wartości :/

Pozdrawiam gorąco :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo chłop bez pracy czy środków do życia to najgorsze co może się przytrafić...strasznie dołuje i obniża własne poczucie wartości :/

Pozdrawiam gorąco :good:

 

ojj... co prawda, to prawda...

ja borykam się z "własną firmą" która miała przynosić zyski a generuje straty (zamykam). Praca jak jakaś w miarę jest to trzeba się jej trzymać rękami i nogami, bo jak jej nie ma to jest dół.. dół.. i 3 metry mułu...i dół... i od spodu słychać pukanie... :evil:

Idzie zima więc depresja będzie niestety jeszcze większa :(

 

Pozdrawiam wszystkich (bez pracy i z lichą pracą) i trzymam kciuki bo: ... facet bez pracy jest jak beczka bez piwa.

 

3majmy się ramy to się nie pos..my (damy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może też wtrącę swoje "dwa grosze" bo są w tym "opracowaniu" nieścisłości:

- handel detaliczny - każdy sam decyduje gdzie i co kupuje, możesz kupić czekoladę milkę w realu albo wedla w lokalnym sklepiku,

- z tymi zmianami właścicieli i unikaniem podatku, akurat w handlu są ciągłe konsolidacje/przejęcia, ale powiedzmy real czy tesco nie zmienia ciągle właścicieli, poza tym nowy kontynuuje działalność poprzedniego więc nie sądzę by dostawał nowe - czyste zwolnienie na kolejne lata bo i z jakiej paki,

- gaz łupkowy, należy rozróżnić opłatę za koncesję i opłatę wydobywczą,

- paliwa - autor najpierw stwierdza iż Lotos jest państwowy, potem zachęca do tankowania tylko na orlenie, tankując na lotosie też "wspierasz Polską Gospodarkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, napiszę trochę paradoksalnie, ale teraz masz chyba najlepszy moment żeby porobić jakieś kursy, w zdz-tach są różne, dla bezrobotnych też...Potem jak złapiesz jakąś robotę nie będziesz miał czasu...

Życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy, bo chłop bez pracy czy środków do życia to najgorsze co może się przytrafić...strasznie dołuje i obniża własne poczucie wartości :/

Pozdrawiam gorąco :good:

 

Wszedłem do urzedu piątek godzina 9. PUSTO, sobie myśle bezrobocia (chociaż to mnie zastanowiło bo pójdź w ponioedziałek to kolejna aż na zewnątrz zakręca) to u nas nie ma, wchodze do pokoju z ofertami pracy. Panie nic nie mają do zaoferowania ale żebym poszedł do doradcy może cos pomoże.

Wchodze do doradcy pani dostaje oczy jak 5 zł jak by ducha zobaczyła siedząc za biurkiem z bułką w buzi. Więc pytam czy są jakieś kursy spawalnicze, kadrowe glazurnictwo generalnie cokolwiek po czym miałbym fach w ręku a nie kolejny papierek. Pani oznajmiła że pieniędzy nie mają juz od października. To tak sie zapytałem co one teraz robią bo mnie krew zalała skoro nie maja nic do zaoferowania bezrobotnemu. Stwierdziła że mają tone papierków i maja co robić. Stwierdziła że o kursy moge sie pytać w okolicach marca bo wtedy będą przyznane pieniądze, na otwarcie działalności też nie mają bo wtedy może bym zaryzykował bo mam działke przy bardzo ruchliwej trasie. No ale nie ma.

Powiem wam że godzi to w moja dume i honor bo jako facet uważam ze powinienm pracować i utrzymywać dom a jak narazie robi to narzeczona co doprowadza mnie do mega furii. Kiedyś prowadziłem działalność i było super, niestety chińczycy wykończyli wszystko wiec trzeba było zwijać manele spłacić długi których sie narobiło myśląc ze sie wkońcu ruszy.

Generalnie polske wykańczają głupie decyzje tych na górze bo jak przyjeżdzali rosjanie to kupowali wszystko i w każdych ilościach. Moi pracownicy dobrze zarabiali wiec tez wydawali i wszystko sie kręciło. No ale cóż narzekać, musze szukać i isć do jakiejs wrózki coby zdjęła ze mnie jakiś dziwny urok. ;)

Pozdrawiam wszystkich szukających pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w Polsce da się godnie zarobić i godnie żyć tylko trzeba mieć głowę na karku :)

 

Święta prawda :good:

 

Ostatni rzykład jak pracowałem na budowie. Firma wielka, stawiaja hotel i tak, Tydzień pracy pan na koniec mówi że pieniądze będą w poniedziałek, następny tydzien znowu kasy nie ma. I tak pan wisi kilkudziesięciu osobom po 3 tys kazdemu i żadnego kontaktu. Ehh i tak jest prawie zawsze jak gdzieś pójde robić na budowe bo dobre pieniadze.

 

Teraz w budowlance jest MEGA ale MEGA problem z płynnościami finansowymi firm sam BARDZO odczuwam to na własnej skórze :wallbash::wallbash::oops:

Nie zawsze pracodawca jest winny, jak sam nie otrzymuje płatności po 3-4 miesiące :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, jakie studia ukończyłeś ? Jeśli oczywiście można wiedzec ;)

 

Inżynieria Produkcji specjalność systemy produkcyjne (prace z zakresu odlewnictwa).

 

Shadow, jakie wykształcenie? Znajomy w łodzi też szuka sprzedawcy w branży moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.