Skocz do zawartości

Kawa, Coffee, Kaffee, Café


Rekomendowane odpowiedzi

siwyjac, ja też bym zpróbował :P , ale jakoś się nie składa.

Kawa zmielona młynkiem (koniecznie żarnowym) to jest podstawa, pita jak zalewajka już inaczej smakuje. Do tego ekspres, choćby Gaggia, Demoka, Ascaso lub cokolwiek innego sensownego i jest pięknie 8-)

Ja u Andrzeja w Kołobrzegu - Mastro Antonio, kupuję już od 5 lat.

Kiedyś Jeszcze Gorgonę, czcigodną Romę (paloną wg receptur bez zmian od lat 50 XX wieku), a teraz Ariadnę, którą sam wypala.

Co do ekspresów to napiszę tylko że każdy będzie parzyć kawę, ale jeden lepiej, drugi gorzej, jeden posłuży rok, inny 5 lat.

Ja z moim Basiciem Ascaso jestem już 4 rok, w tym czasie wymienione uszczelki, ostatnio pompa. ale to jest ekspres w którym naprawić/wymienić można prawie wszystko (a nie jakiś chińczyk)

B. ważna jest grupa z mosiądzu, od tego zależy właściwa temperatura nagrzania kolby etc.

Nie no, kolejny temat bez dna :cry: , już nigdy nie odejdę ot kompa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sq8shq, Ty wiesz jaki jest proces powstawania KP? :kox:

 

wiem :) ale smakuje inaczej niz powstaje :)

wyczuwa sie wtrazna nute czekolady i karmelu z malo wyrazna nuta orzechowa, przy czym mi wychodzi zawsze lekko kwasnawy smak (bardzo lekko ale jednak...) :cry:

a kawe kupowalem jakby ktos pytal u tommycafe

 

cena moze nie jest bardzo przystepna ale czasami zamiast wosku mozna sobie fundna dobra kawe :) w sumie to jak przeliczyc na filizanki to wychodzi taniej niz srednia whisky (np. Jack Daniels :) )

 

Kawa zmielona młynkiem (koniecznie żarowym)

 

raczej żarnowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, a forum KA to niby bezpieczne? :D
Jeszcze gorsze :evil: Trzeba znalesc sobie inne hobby: wiersze, lepienie z gliny, etc...

 

Rise, pochwal sie maszyna bo pamietam, ze fajną masz... :-]

 

Wieści niosą, że Rise niedawno zakupił fajną maszynę na pewnym serwisie aukcyjnym ... :song::mrgreen: - znowu się spóźniłem :zly:

 

Wracając do tematu, to od pewnego czasu używam MOKI Bialetti 2cup + przyzwoita kawa (aktualnie kończę paczkę La Brasiliana Marfista - POLECAM) + spieniacz (jakiś marketowy) = super cappuccino!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, Jakich filtrów do dripa używasz? Bawisz się z wagą, czy lecisz na wyczucie?

 

kazek_r, No udało mi się, nie ukrywam, jutro sprzęt do mnie wyjeżdza, w przeciągu dwóch tygodni powinien już być odkamieniony, po serwisie, dojdą brakujące graty ... no i spróbuję zrobić mały wizualny makeover, wszak nie byłbym sobą gdybym dwóch pasji nie połączył i nie zrobił małego valetingu ekspresu :ad:

 

Wtedy pokażę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę ;)

 

Rise, pochwal sie maszyna bo pamietam, ze fajną masz... :-]

 

Raz, maszyna to nie wszystko, a dwa, do fajnej to mi daleko ;-) Na fajnej to ja się szkoliłem, trzy grupowa LaMarzocco Linea, sprzęcik za 14.000e :mrgreen: Dziś wreszcie dostałem brakujące części, jutro pierwsze strzały z QuickMilla, ostatnio 6 godzin rozbierania na części pierwsze, odszczurzania, czyszczenia, polerka autosolem na filcu i jest ok ;)

 

W tej chwili wygląda to tak:

 

sprzetfiltered.jpg

 

QuickMill 03035, Ascaso Basic + Ascaso I-2 Mini, Kawiarka

Morenita 6cup, French Press Bodum Kenya. W młynku TOP od Mastro Antonio ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój "arsenał". Powiem tylko że ostatnio byłem w kawiarni i zamówiłem doppio, najpierw dopytałem co za mieszanka, okazało się że Bristot, sprzęt widzę nie lada, no to siadam i czekam. Baristka przygotowała i podała ze szklaneczką wody. Niestety na tym co widać poniżej, Bazara z Piotra i Pawła wychodzi super, choć bałem się bo to 100% arabiki, a to co mi podano to... echhhh.

 

dsc04208qz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

rs8, są ekspresy na kapsułki i są ekspresy gdzie dajesz zmieloną kawę :) no i oczywiście przelewówki ;)

Ja teraz tak Rise and Shine, bawię się na 3 grupowym ekspresie La Marzocco :D

Lubię wagę ciężką :evil: więc genialnie mi się na tym pracuje :-]

 

 

Ale naprawdę zacząłem doceniać dobrą mieszankę i odpowiednie parzenie :good:

Kaapsułki są fajne jak nie chcesz się bawić. Po prostu wsadzasz kapsułę i czekasz :mrgreen:

 

Na upartego najtańszy sprzęt na kapsuły możesz kupić w Biedasklepie :mrgreen:

Ja mam Krupsa Dolce Gusto Piccolo Prada :mrgreen:

Z rana jak się śpieszę to w nim robię kawę:) Nie jest zła, plus masz jużgotowe smakowe mieszanki :good:

Ale teraz wychodzę z założenia, że nie ma nic lepszego niż dobra kawka z dobrej ciśnieniówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ekspres wpadnie za free dlatego nie wybrzydzam, uwielbiam kawę ale chciałbym się zagłebić w temat, znalazłem fajny filmik, może sie komuś przyda:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=6UyTTQY2jXU

 

Co do ekspresu, miał ktoś do czynienia z takim wynalazkiem jak podrzuciłem wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.