Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą pokażcie mi prawdziwy model 400 Hz

Nie ma czegoś takiego chwilowo. Najlepsze na rynku mają 200Hz. Ja natomiast mówię o różnicy 50vs100. Ważne aby uwzględniać realną częstotliwość matrycy, bo marketingowo rekordziści sprzedają telewizory 1600Hz (panasonici) :shock: Oszukują :D

 

55 cali nie wiem ale to już konkretny rozmiar

Robi robotę. Ale przyzwyczajasz się momentalnie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, czytałem na HDTV, że ludzie nie mieli większych problemów z wymianą.

 

daniel87, według mnie bardzo dużo zależy od jakości wyświetlanego materiału, źródła z jakiego to odtwarzasz i ustawień ekranu w TV. Może przy pewnych super-dynamicznych scenach będzie różnica....

Ja na nowym TV obejrzałem już sporo różnych filmów, relacji sportowych i zwykłych programów i jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego ost wpisu duzo czytałem i najpierw był wybór na SAMSUNG UE55F6640, ale raczej padnie dalej na plazmę (obecnie jest 42" panasonic) a chyba będzie PANASONIC TX-P55ST60E. Bo juz w tym roku koniec z plazmami panasonic'a :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad, i to jest słuszna koncepcja :good:

 

Mojego brata kolega z pracy (kinomaniak pełną gębą!) mając na ścianie jakiś całkiem świeży i wysoki model plazmy Panasonica zakupił jeszcze jeden taki egzemplarz i postawił na strychu. A bo w razie jakby się gwarancja na obecny TV skończyła i naprawa byłaby nieopłacalna to on zamiast kupić nowy TV LED to wyciągnie ze strychu taki sam nieużywany plazmowy TV :D

To się nazywa podejście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem gdzieś w necie ciekawy artykuł - były wysoko postawiony pracownik LG w Polsce tłumaczył dlaczego plazmy muszą zginąć.

 

Wyprodukowanie średniej jakości TV 42 calowego w technologii plazmowej to koszt podobno około 1000,00 zł dla producenta.

Koszt wyprodukowania TV LCD w tym rozmiarze to wg niego koszt około 300,00 zł.

 

To chyba wiele wyjaśnia dlaczego producenci i sprzedawcy mocno promują LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel87, według mnie bardzo dużo zależy od jakości wyświetlanego materiału, źródła z jakiego to odtwarzasz i ustawień ekranu w TV. Może przy pewnych super-dynamicznych scenach będzie różnica....

Ja na nowym TV obejrzałem już sporo różnych filmów, relacji sportowych i zwykłych programów i jestem bardzo zadowolony z wyboru.

 

Nawet głupi kabel HDMI potrafi popsuć bardzo obraz.

Sam osobiście nie wierzę w wyczucie różnicy między 200 a 400Hz. Jeśli mamy takie same ustawienia, źródło, kable to tak jak wyżej napisano, tylko nadczłowiek zobaczy różnicę :)

Wszystkim polecam inwestycje w kable HDMI, których ceny zaczynają się od 80zł i wtedy poczciwe 100Hz robi mega robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet głupi kabel HDMI potrafi popsuć bardzo obraz.

 

Jasne, zależy tylko jakiej długości. Jeśli kabel ma mieć max 2 metry to nie bawiłbym w nic droższego niż jakieś 40 złotych za kabel.

Patrzyłbym tylko na wykonanie wtyków, bo kiedyś mi elementy wtyczki zostały w gnieździe w TV i musiałem pęsetą wyciągać :)

 

http://blog.skalibrujtv.pl/2011/11/czy- ... u-dzwieku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, człowiek wybiera, czyta, a kupuje co innego...

Mam nadzieję że ze 4 lata pochodzi

Na zdjęciu sygnał z NC+

 

tv1.jpg

 

a tu zrzut z menu serwisowego (sygnał z naziemnej cyfrowej)

 

tv2.jpg

 

Teraz go tylko poustawiać, bo strasznie rozbudowane jest menu ostawień obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.