Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

kupił "komplet" w pudełku wraz z palnikami były przetwornice. padła mu przetwornica uszkadzając przy tym palnik. Przetwornice oryginalne nowe kosztują nie malo wiec zrobił jak zrobił. Auto było z roku 2003 i przebieg miało spory wiec była szansa że zaraz druga strona poleci. Tak czy inaczej nie był zadowolony. Jak te żarówki co pokazałeś strone wczesniej nie są granatowe to jakie ? ;) problem taki że typowy Seba w golfie nie reguluje lamp jak jedzie na balet w 5 osób i mu lampy świecą w kosmos waląc po oczach. Do ciebie nie mam nic ale do HIDów mnie nikt nie przekona. Lepiej sobie do zwykłej lampy wsadzić mocniejsze żarówki. no ale to nie to samo co "ksenon" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za hidy w aucie to powinni przypalać gorącym turbem w dup% wlaściciela pojazdu z tymi wynalazkami. Nie dość że oślepia innych to jeszcze Janusze i mirki wsadzą sobie temperature 10k bo fajno niebiesko świeci i gówno widza w deszczu. Niedawno zmieniłem w ori ksenonowych lampach palniki z 6000 na 4300 i w deszczu jest o niebo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
[ref=#00aa00]krd[/ref], dalej masz LEDy w Fabia? jak się sprawują bo to ponad rok czasu jak dobrze pamiętam

 

Cały czas działają :D

 

za hidy w aucie to powinni przypalać gorącym turbem w dup% wlaściciela pojazdu z tymi wynalazkami. Nie dość że oślepia innych to jeszcze Janusze i mirki wsadzą sobie temperature 10k bo fajno niebiesko świeci i gówno widza w deszczu. Niedawno zmieniłem w ori ksenonowych lampach palniki z 6000 na 4300 i w deszczu jest o niebo lepiej

 

Napiszę ponownie, to nie jest kwestia posiadania HIDów.

HID = Xenon.

Fakty są następujące:

- montaż hidów w tradycyjnej lampie bez-soczewkowej kończy się oślepianiem (ale nie zawsze)

- montaż hidów w reflektorach z soczewką nie oślepia (chyba, że ustawione bardzo źle)

- złe ustawienie świateł niezależnie od typu pogarsza widoczność i oślepia (ustawione za wysoko wcale nie dają więcej światła przed samochodem)

- ilość Kelwinów w ogóle nie ma wpływu na oślepianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadomcie mnie jak można ustawić światła za wysoko ? Według zaleceń Forda mam ustawione pokrętło na 0 i nikogo to nie razi, nikt mi nie mruga. Nie ważne czy czy 1 osobie, czy dwóch czy nawet trzech.. Fakt przy 4 osobach już obniżam na o jeden stopień, ale patrząc prawdzie w oczy to sporadycznie widać na drodze dwie osoby w samochodzie, a co dopiero czterech. Nawet nie idzie źle usadowić żarówkę, klamra domyka się tylko wtedy gdy żarówka dolega równo do gniazda.

Pomijam gdy do bagażnika wpakujecie 150kg a w kabinie tylko kierowca.

 

Dla ścisłości, reflektor soczewkowy z LED

 

Najbardziej rozbraja mnie fakt, że często razi mnie tylko jeden reflektor z samochodu z nad przeciwka, i to ten ze strony pasażera. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz hidow w zwyklej lampie jest popierwsze niezgodny z prawem, takowa lampa nie ma homologacji na taki typ oswietlenia i basta. Gdy bedziemy posiadali taki wynalazek a dojdzie do kolizji mozemy miec spore klopoty. Gdy drugi uczestnik zdarzenia podniesie zarzut ze zostal oslepiony. Nie dosc ze mozemy zostac uznani za wspolwinnych to dodatkowo moze byc problem z ubezpieczalnia. Co do kelwinow - zaznaczylem tylko ze powyzej 4300 dramatycznie spada efektywnosc lamp w czasie np deszczu. A takie najczesciej sie widzi w januszowozach bo fajne niebieskie i kolorem pasuja do swiecacych wetyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HID na moich projektorach u mnie w mk3 :) Barwa 4300 k w sam raz . Jeździłem z 2 lata bez jakiegoś przypału , lampy ustawione na stacji diagnostycznej więc nie ma mowy o oślepianiu . Wyrzuciłem hidy ze względu na cb radio które zbierało zakłócenia . Teraz mam żarówki Tunsgramy i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy hid wsadzony w lampę soczewkową nie oślepia. W Avensis odblyśnik żarówki H7 jest inny niż pod xenon. Pytanie dlaczego?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
681842 Montaz hidow w zwyklej lampie jest popierwsze niezgodny z prawem, takowa lampa nie ma homologacji na taki typ oswietlenia i basta. Gdy bedziemy posiadali taki wynalazek a dojdzie do kolizji mozemy miec spore klopoty.

 

Homologacja, a bezpieczne użytkowanie to dwie różne kwestie... Jak ktoś jest świadomy minusów i tak chce jeździć oraz nikogo nie oślepia to niech sobie jeździ.

 

[ref]Ari[/ref], zapewne z tego tytułu, że tradycyjna żarówka i palnik ksenonowy emitują światło pod innymi kątami :)

Aczkolwiek są samochody, np. Scenic 2, które na lampach mają wybitą homologację do tradycyjnych żarówek jak i do ksenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie w aucie założone hidy na zwykłej lampie i każdy znajomy mi powiedział, że oślepiam mimo ustawienia lamp na stacji diagnostycznej. Długo to nie trwało i w biały dzień poleciał dowodzik i właśnie przez to była kontrola.

Przerobiłem lampę na bixenon z soczewką, teraz mam tam hidy 4300 i jest rewelacja. Jak pytam znajomych czy oślepiam to nikt się nie skarży, nikt z naprzeciwka nie mruga długimi, że coś nie tak. Oczywiście sprawne spryskiwacze są zamontowane.

Wydaje mi się, że bardziej oślepiają nowe samochody z reflektorami ledowymi, np Passat b8, czy też nowe Mercedesy. Przynajmniej ciemną porą biją strasznie po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to była corsa B a one raczej nie wychodziły z fabrycznym ksenonem. Więc co to mogło być jak nie Hid skoro światło dawało jasno niebieskie i to na pewno nie były żarówki H4 bo żadna żarówka nie świeci taki mocnym fioletowym światłem. Bronisz tych Hidów jakby to nie wiaodmo jak dobre było, choć sam przyznałeś że w lampie halogenowej oślepiają (nie wszystkie ale większość szczególnie starych lamp jest skonstruowana pod żarówke H4 i ona rozprasza światło inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farbycznie rozwiązanie bez soczewki pewnie że jest a) gładkie szkło b) poziomowanie c) mycie d) konstrukcja lampy, odłbłyśnika przystosowana do ksenonu e.w "kapturki" które dodatkowo kierunkują strumień. to nie znaczy że jak wsadzimy do lampy h7 ksenon to będzie bajunia bo w ori tez nie ma soczewki

 

[ref=#00aa00]krd[/ref], dalej masz LEDy w Fabia? jak się sprawują bo to ponad rok czasu jak dobrze pamiętam

 

Cały czas działają :D

 

 

Ori ledy ? czy też dokładane? jak swiecą ? w porównaniu do ksenonów . Ledy ciekawe i bardzo przyszłościowe rozwiązanie a nie mialem jeszcze okazji prowadzić auta z takowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siebie założyłem polecane Tungsramy Sportlight Bluish 50% i rzeczywiście są super. W porównaniu do tradycyjnych tungsramów widac wiecej a swiatło wyglada przyjemnie. Kosztuja bezcen, ja za H7 zapłaciłem 36zł :) Z ciekawości na nastepny raz wezmę Osram Laser 130% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wsadziłem philipsy Xtreme Vision i świeca ok ale żeby była jakaś kolosalna różnica to nie powiem :o chyba sie spodziewałem że światła będzie więcej ale jest bardzo dobry rozkład, nie oślepiają, świecą troche jasniej niz zwykłe i nie ma problemu w deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zvLwrsT.jpg

 

VsLsY1W.jpg

 

http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,er31m

 

"Chińskie, a pasuje! Sprawdziliśmy, dlaczego coraz więcej Opli Calibra, starych Volkswagenów i „beemek” ma zamontowane zestawy ksenonów. Dlatego, że zestawy są coraz tańsze i świetnie przygotowane do przeróbki. Sprzęt działa na zasadzie „plug and play”, czasem trzeba trochę pogłówkować, jeśli coś się nie mieści. Zestawy można kupić w internecie, a także w sklepach (np. Norauto). Nie dajcie się jednak zwieść zapewnieniom, że taki prosty zestaw ma homologację. Żaden z nich nie ma! Oznaczenia homologacyjne na przetwornicach mówią tylko o tym, że ten element prawdopodobnie jest bezpieczny. Cały zestaw jest absolutnie nielegalny! Dobrze świecą? Powiedzmy to wprost: w aucie, które ma reflektory soczewkowe, lampy wyładowcze nie spowodują, że będą świecić w górę – co widać na poniższym zdjęciu. Granica światła i cienia jest wyraźna, światłą są asymetryczne tak, jak nakazują przepisy. Dodajmy, że chińskie ksenony wcale nie są tak wydajne, jak np. oryginalne światła ksenonowe nowych aut. Światła jest tylko trochę więcej niż w przypadku założenia dobrych żarówek. Jednak po załadowaniu bagażnika albo po delikatnym przestawieniu świateł samochód będzie niebezpiecznie oślepiać innych! Dlatego nasze chińskie, testowe ksenony wylądowały na śmietniku."

 

Ostatnie zdanie jest dobitnym podsumowaniem - niepozostawiającym wątpliwości.

 

Pozdrawiam

- Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko zmieściło się wewnątrz lampy także nic nie wystaje

krd z tego co pamiętam ma jeszcze soczewki więc i z zewnątrz nie widać ...

 

są w tym temacie zarówno posty krd jak i moje ze zdjęciami

u mnie rewelacja

ale znajomy zamontował w passacie B6 i trochę kicha - być może soczewki zabrudzone bo nie chce mi się wierzyć ze gorzej świeca

 

warto poczytać ten temat bo nie chcę znów rozpętać "gównoburzy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jbiz[/ref], masz tylko w "krótkich" założone? Interesuje mnie jak się sprawdzają w "długich" przy częstym włączaniu i wyłączaniu.

 

Gdyby ktoś nie mógł znaleźć zdjęć - viewtopic.php?p=610892#p610892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.