Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

obiektywnie się wypowiem, od 2 lat zakładałem Tungsramy dla mnie dobra cena i barwa na wysokim poziomie, przepalanie po 2 miesiącach. Przesiadłem się na firme PRIME i nie wróce już do poprzednika, nie chce robić reklamy ale teraz za h1 płaciłem 12zł szt, do tego białe ledowe postojówki i barwa ładniejsza niż Tungrsam, czas świecenia taki sam.

 

H4 z firmy Prime kosztuje około 17zł sztuka, więc komplet wychodzi więcej niż za Tungsramy (w przypadku kol. buka)

poza tym barwa światła jest u mnie na drugim miejscu, na pierwszym jest ile tego światła mam przed autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście troche nie jasno się wyraziłem :) w prime i tungsramie ilość światła na tym samym poziomie z barwą światła na korzyść prime tak to ujmę 8-)

siwyjac, przecież barwa ma duży wpływ na widoczność, sprawdź sam załóż zwykłe żarówki bez niebieskiej bańki a z niebieską i przejedź się w nocy, nie raz już testowałem. :-]

Faktycznie jeśli spojrzeć na H4 to wychodzi drożej, gdyby tungsramy świeciły dłużej to bym był dalej zainteresowany nimi, a u mnie czy to bedzie philips osram czy inna firma lecą po tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście troche nie jasno się wyraziłem :) w prime i tungsramie ilość światła na tym samym poziomie z barwą światła na korzyść prime tak to ujmę 8-)

siwyjac, przecież barwa ma duży wpływ na widoczność, sprawdź sam załóż zwykłe żarówki bez niebieskiej bańki a z niebieską i przejedź się w nocy, nie raz już testowałem. :-]

Faktycznie jeśli spojrzeć na H4 to wychodzi drożej, gdyby tungsramy świeciły dłużej to bym był dalej zainteresowany nimi, a u mnie czy to bedzie philips osram czy inna firma lecą po tym samym czasie.

 

u mnie w aucie tungsramy świeciły prawie rok, gdzie osramy NB padły po chyba czterech miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież barwa ma duży wpływ na widoczność, sprawdź sam załóż zwykłe żarówki bez niebieskiej bańki a z niebieską i przejedź się w nocy, nie raz już testowałem. :-]

Przejedź się w deszczu na niebieskiej żarówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie czy to bedzie philips osram czy inna firma lecą po tym samym czasie.

 

 

Jesli zarowki roznych firm przepalaja sie po ok 2 miesiacach u Ciebie, to nie jest to wina producenta zarowki, tylko masz cos nie tak w instalacji elektrycznej auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, Bańka jest niebieska po to żeby światło było bielsze jak dla mnie nawet te żarówki nie mają 4000K, sprawdź sam, w poprzednim aucie miałem xenony i byłem mega zadowolony w obecnym nie mam takiego luksusu a trzeba sobie radzic ;)Aivars, też myślałem ale nie tylko u mnie tak padają, w drugim aucie to samo po prostu taki typ żarówki tak samo jak osram NB. I tak lepiej wymieniać co 2 miesiąc i coś widzieć przed sobą. koniec OT bo dyskusja bez sensu, kazdy kupi co uważa za słuszne a czy będzie widział to już nie moja sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem H7 Osram Allseason, posiadają żółtą barwę bańki, idealne na trudne warunki gdyż nie ma efektu odbicia od podłoża jak w przypadku niebieskiej banki, na lato zawsze zmieniam na Osram Cool blue hyper, efekt jest bardzo fajny i dobrze swiecą do momentu jak nie pada deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, Bańka jest niebieska po to żeby światło było bielsze jak dla mnie nawet te żarówki nie mają 4000K, sprawdź sam, w poprzednim aucie miałem xenony i byłem mega zadowolony w obecnym nie mam takiego luksusu a trzeba sobie radzic ;)Aivars, też myślałem ale nie tylko u mnie tak padają, w drugim aucie to samo po prostu taki typ żarówki tak samo jak osram NB. I tak lepiej wymieniać co 2 miesiąc i coś widzieć przed sobą. koniec OT bo dyskusja bez sensu, kazdy kupi co uważa za słuszne a czy będzie widział to już nie moja sprawa :)

 

 

Dlaczego OT ? Przeciez rozmawiamy o konkretnych zarowkach w temacie wlasnie zarowkowym :) Nie zgodze sie, ze to po prostu 'taki typ zarowki', bo 2 miesiace to zdecydowanie za malo (chyba, ze robisz w dwa miechy kilkadziesiac tysiecy km). Jako kontrargument podam taki przyklad- u siebie w vw mam Tungsramy h1 +120 od 2 lat (rocznie max 15tys) i nie przepalily sie. U taty w toyocie h7 tungsramy 1,5roku, 20-25tys rocznie, dalej swieca. U mamy w oplu h4 tungsram +90 prawie 3 lata, ale auto rocznie robi moze z 8tys. U siostry h4 w vw Osram NB (tylko nie pamietam dokladnie ktory model) swieca nadal juz rok czasu, auto robi ok 20tys rocznie. Zadne z tych aut nie ma swiatel dziennych. Przypadek, ze tak dlugo swieca? Nie sadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivars, nie wiem robie 80km codziennie :) także troche tych km jest plus co weekend wieksza trasa :| moze dlatego tak jest i fakt ze jest codziennie czesto włączanie i wyłączanie żarówek a podobno podczas włączania najszybciej zaczynają padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja musze jednak przyznac, ze nie polecam zarowek Dectane X-Xenon Look H7, juz drugi komplet nie wytrzymal roku. Wiekszosc czasu i tak jezdze na dziennych, takze naprawde slabo ;( Uprzedzajac pytania, oryginalne - 2 letnie Osramy wyjalem wlasnie zeby barwa swiatla byla ladniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.