Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Żarówkę H1 ciężko krzywo włożyć, zresztą odcięcie na zwykłych było podobnie. Prędzej palnik nie jest idealny, ale przy tych cenach nie będzie... Dzisiaj podjechałem na skp, za dyszkę ustawił światła i nie miał żadnych zastrzeżeń co do lamp. Pojeżdżę trochę i będę zastanawiał się czy nie dać odbłyśników z soczewek do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega w Audi ma chińskie lampy z ringami i jego H1 w soczewce blisko ściany świeci tak

18582380283601589560.jpg

I wydaje mi się, że przez to jest nędza świeci to masakrycznie źle. Z bliska powinno to chyba wyglądać tak jak u BlacK a dopiero z daleka w formie __/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie nie wiele wniosę do tematu ale dawniej jeździłem na Philips Vision Plus a potem pojawiły się ostramy Night Breakery (teraz w wersji double life) i tych się trzymam.

 

Dodam że trzymając się markowych żarówek nie mam problemu z wyblakłymi plastikami czy zmatowiałymi odblaskami (tzn nie w stopniu który był by widoczny jak przy użyciu jakiś bardzo budżetowych żarówek bez filtrów UV).

 

 

Do tego moja mała sugestia - wiele osób skupia się na światłach mijania zapominając o tylnych pozycyjnych i stopach (szczególnie w przypadku żarówek 2-włókowych).

Warto je zmieniać częściej niż gdy się spalą - w zależności od przebiegu staram się to robić co rok i polecam właśnie philips Vision Plus - występują tam R5/21W i 21W. Przy okazji czyszczę styki, kostki - miejsca które są pierwszymi "pogarszaczami" jasności świecenia przez ubytek napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi polecić jakieś pewne żarówki ledowe W5W? Bo już jeden komplet z Can-Busem niby miałem, ale wiadomo, wyskoczył mi błąd spalonej żarówki w Grande Punto :/

W skodzie te same ledy poświeciły 2 miesiące, co chyba świadczy o tym, że były słabe, a dałem za nie ponad 30PLN :D Także, co możecie polecić? Warto się zainteresować tymi z motohid'a? Mają sobie one podświetlać tablice rejestracyjną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem trzy rozne komplety z modohida w5w (dwie diody, trzydiody, wersje z radiatorem) i wszystkie padly w przeciagu 3-6 miesiecy. Podobnie ledowe philipsy (70 zl komplet w5w) padly po 3-4 miesiacach. Jedynie rurkowe 36mm z motohida trzymaja juz rok. Takze dla mnie to o kant rozbic i uzywam Blue Vision Ultra w5w za 12 zl komplet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Ja osobiscie POLECAM zestaw HID z Allegro,zalozylem tydzien temu do mojego Volvo s60 i teraz zobaczylem ze naprawde widze co sie dzieje na drodze i nie mam soczewek tylko oryginalne lampy!Testowalem wczesniej Philips Blue Vision,Osram Cool Blue,Osram Cool Blue Hyper 5000K,Tungsram Megalight i Tungsram Sportlight i byla Roznica pod wzgledem zwyklych zarowek ale to nie bylo to czego oczekiwalem...wiem ze do XENONow musi byc samopoziom itd, ale wazniejsze chyba jest nasze bezpieczenstwo!Oczywiscie jak ktos kupi HID powyzej 6000K to wiadomo ze policja bardziej zwraca na nas uwage ale przy nizszej barwie swiatla jest mniejsze prawdopodobienstwo,Wiedz polecam kazdemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze do XENONow musi byc samopoziom itd, ale wazniejsze chyba jest nasze bezpieczenstwo!

 

więc szkoda, że nie zastanowiłeś się nad bezpieczeństwem mijających Cię kierowców, których będziesz oślepiał tym dziadostwem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iem ze do XENONow musi byc samopoziom itd, ale wazniejsze chyba jest nasze bezpieczenstwo!

 

Nie no brak słów :wallbash: naprawdę można być tak samolubnym ignorantem aby stawiać swoje widzi misie ponad bezpieczeństwo innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Ja osobiscie POLECAM zestaw HID z Allegro,zalozylem tydzien temu do mojego Volvo s60 i teraz zobaczylem ze naprawde widze co sie dzieje na drodze i nie mam soczewek tylko oryginalne lampy!Testowalem wczesniej Philips Blue Vision,Osram Cool Blue,Osram Cool Blue Hyper 5000K,Tungsram Megalight i Tungsram Sportlight i byla Roznica pod wzgledem zwyklych zarowek ale to nie bylo to czego oczekiwalem...wiem ze do XENONow musi byc samopoziom itd, ale wazniejsze chyba jest nasze bezpieczenstwo!Oczywiscie jak ktos kupi HID powyzej 6000K to wiadomo ze policja bardziej zwraca na nas uwage ale przy nizszej barwie swiatla jest mniejsze prawdopodobienstwo,Wiedz polecam kazdemu!

aś pierdolnął jak łysy grzywką o parapet ?? jakie bezpieczeństwo ?? chyba twoja chęć błyśnięcia wieśtuningiem...

za takie "ulepszenia" powinni zabierać dowód rejestracyjny a mandat też powinien być dotkliwy... tak 10x wartość zestawu hid

 

[ Dodano: 15 Styczeń 2014, 09:44 ]

Zapraszamy na Slask u nas juz czesto dowody zabieraja nawet za soczewki plus HID :D

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Ja osobiscie POLECAM zestaw HID z Allegro,zalozylem tydzien temu do mojego Volvo s60 i teraz zobaczylem ze naprawde widze co sie dzieje na drodze i nie mam soczewek tylko oryginalne lampy!Testowalem wczesniej Philips Blue Vision,Osram Cool Blue,Osram Cool Blue Hyper 5000K,Tungsram Megalight i Tungsram Sportlight i byla Roznica pod wzgledem zwyklych zarowek ale to nie bylo to czego oczekiwalem...wiem ze do XENONow musi byc samopoziom itd, ale wazniejsze chyba jest nasze bezpieczenstwo!Oczywiscie jak ktos kupi HID powyzej 6000K to wiadomo ze policja bardziej zwraca na nas uwage ale przy nizszej barwie swiatla jest mniejsze prawdopodobienstwo,Wiedz polecam kazdemu!

 

 

Oslepianie oslepianiem, ale jesli wydarzylaby sie jakas nawet nieduza kolizja drogowa, a gorzej wypadek, w ktorym ktos zostalby poszkodowany, to juz nawet srednio-ogarniety kierowca moze zwrocic uwage na hmologacje Twoich lampek, a wtedy nie bedzie kolorowo

:song:

 

 

 

 

 

Panowie pytanie z innej beczki- chodzi mi o porownanie zarowek Philips Blue Vision i Osram Cool Blue Intense jako zarowki podswietlenia tablicy w5w. Ktore z nich swieca bardziej bialym swiatlem? Mam Blue Vision i swieca naprawde ok, jednak zastanawiam sie czy te Osramy nie beda jasniejsze. Chodzi mi o opinie kogos, kto uzywal obu tych zarowek, a nie jakies suche dane producenta ;) Nie chce tez ledow, bo zalezy mi na tym, zeby policja nie miala sie zupelnie do czego przyczepic, nawet do najmniejszej pierdoly. Ostatnio przy zwyklej kontroli pan policjant chodzil dookola auta i sprawdzal homologacje na kazdej lampie, szukal 'przetwornic ksenona' a na koniec prosil o wlaczenie swiatla przeciwmgielnego tylnego i swiatla cofania :dontknow::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.