Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi dokładnie o tego Golfa :) Już nie mówię w ogóle, że tam nic w tej lampie legalne nie było włącznie z soczewką, ale wygląda to zajefajnie :good: Właśnie chyba 3000K tam było.

jdlk.jpg

 

No właśnie nie znam sprawdzonego źródła. A w opcji w twoim aucie nie było xenonu?

Może warto kupić żarniki i przetwornice pasujące do auta?

Ale jak bym miał soczewkę to od razu bym wsadzał xenon. Prawdopodobieństwo, że ktoś się doczepi jest małe, bo wygląda jak ori. Jeszcze jak masz spryski to bym się nie wahał.

ps kolega jeździ już 2 lata na hidzie i kilka razy go zatrzymała policja i zawsze normalna gadka, miło itd i nigdy nie miał problemów. Lampa ustawiona nisko, barwa 4300K, lampa niby zwykła, ale gładka i nie ma tragedii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie znam sprawdzonego źródła. A w opcji w twoim aucie nie było xenonu?

Może warto kupić żarniki i przetwornice pasujące do auta?

Ale jak bym miał soczewkę to od razu bym wsadzał xenon.

 

Poniżej na H1 to co mam, drugie z ori. Ostatnio był jeden co kupił używane ori, miał podłączyć u siebie i zamilkł... Nie pochwalił się czy dał radę z kostką oraz regulatorem poziomu.

 

l5q4.jpg

 

w81q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kerad, możesz rozwinąć ? Ja teraz po założeniu T 120% wlączam światła z kilkusekundowym opóżnieniem.

A taki bajer kosztowny jest ?

 

Coś znalazłem: http://sklep.avt.pl/softstart-do-zarowk ... owana.html :)

I filmik:

Fajna sprawa.

1 płytka jest na na 1 żarówkę czy na obie strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, dokładnie mówie o tym bo masz wszystkie elementy soft avt także koszt to 18pln i ja też tyle zapłaciłem, jedynie musisz to sobie poskładać, czyli lutownica w rękę i montujesz w całość. W zestawie jest również plastikowa obudowa. Ja mam tylko na mijania podpięte, z jednego układu gdyż ma on dwa wyjscia i w zależności możesz konfigurować, albo każde wyjście na jedna żarówkę mijania, albo przy dwóch układach jedno na mijania, a drugie na drogowe, ale to sie mija z celem bo nie błyśniesz w razie draki drogowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko na mijania podpięte, z jednego układu gdyż ma on dwa wyjscia i w zależności możesz konfigurować, albo każde wyjście na jedna żarówkę mijania, albo przy dwóch układach jedno na mijania, a drugie na drogowe, ale to sie mija z celem bo nie błyśniesz w razie draki drogowymi...

Mi jeszcze nigdy sie nie przepaliły zarówiki drogowe, tylko cały czas mijania (mysle ze jest to dobry pomysł na przedłuzenie zywotnosci żarówek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast ostatnio wymieniłem H3-ki na Osramy Night Breaker Unlimited.

W porównaniu ze standardowymi Osramami świecą mniej żółto i emitują zdecydowanie więcej światła. Włączałem i wyłączałem je - w ramach testu/obserwacji różnic - wiele razy i nadal świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Osramy NB+ i wydaje mi się,że lepiej świeciły niż obecne T 120%

Przynajmniej takie mam wrażenie. Bańka Osramek jest w 3/4 zabarwiona a T w 1/4 więc ma to chyba też wplyw na barwę światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile moc świecenia Tungsramy +90 i Osramów Night Breaker + jest podobna, to Osramy świecą dużo bielszym światłem, jest naprawdę minimalnie wpadające w żółty, natomiast Tungsramy świecą taką poświatą w środku żarówki niebieską co kojarzy mi się z tanimi żarówkami z Tesco.

Ja osobiście wybieram Osramy :)

Ale możliwe, że jeszcze +120 kupię. Jaka różnica +90-120? Widać, czuć czy marketing? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadowym Auto Swiat poradnik były testy i oprócz w.w. chwalili Bosch 90 i niby z tej samej fabryki Ring Xenon Ultima

Tu jest tabelka ale z H4: http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek ... arto-kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.