Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

glorusek, posiadam już ponad rok X-treme Vision LED o barwie 4000K (żółtawe), W5W #70346730 Philips’a.

Idealnie komponują się z I generacją Night Breaker’a Osram.

 

Wcześniej miałem kilka różnych wydumek opartych na LED’ach w miejscu pozycyjnych W5W… ,żadna roku nie przeżyła…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Osram Night Breaker i Blue Vision na postojówkach i dobrze współgrają :)

Ogólnie to postojówki są dużo mocniejsze niż zwykłe, ale idealnie białe nie są, lekko żółtawe, ale na prawdę minimalnie.

Natomiast ja już z tego wyrosłem, wcześniej miałem Osramy i ledy w postojówkach i jednak to trąci wioską jak nic. Ledy jedynie przy xenonie :)

Mi już świecą ok roku jedno i drugie i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilRosen, dzisiejsze LED’y to inna inność… :P

 

Mam obecnie X-treme Vision LED o barwie 4000K (żółtawe)… ,żadnych pytań ze strony diagnostów bądź niebieskich… .Świecą mocno… ,odpowiednią barwą. Głównym moim powodem pakowania LED’ów w miejsce postojowych to wypalanie się oprawek od temperatury konwencjonalnych źródełek żarowych… :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgs masz jakieś zdjęcie?

Tak mówiłem o zwykłych najtańszych ledach. Tyle, że ja nigdy z nimi nie miałem problemów, bo ani nie mrugały, ani się nie paliły, ale były idealnie białe, śnieżno białe, więc ni jak się to miało nawet do tych bielszych żarówek.

Znalazłem na allegro tylko 6000K, ale cena 60zł za dwie postojówki jednak dla mnie jest zaporowa. Mogę wydać więcej na żarówki, ale bez przesady :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, masz rację brak homologacji… ,związany z tym… ,iż dany cokół homologowany jest pod źródło żarowe. Meritum -- żaden zamiennik LED’owski nie posiada homologacji…

 

Lubię eksperymentować… ,ale z głową… -- nie przepadam za choinkami wszelkiej maści… .Skoro nie ma się do czegoż przyczepić… ,do tegoż kilka wat’ów mniejsza konsumpcja -- jestem za.

 

To już mój trzeci bądź czwarty komplet zamienników postojówek… ,bynajmniej żadne z wcześniejszych nie kosztowały kilku PLN… -- natomiast widząc to co porusza się po drogach… ,od LED’ów po zenony ChRL -- krew zalewa… :zly:

 

[ Dodano: 14 Listopad 2013, 11:46 ]

bgs masz jakieś zdjęcie?

Postaram się... ,lecz nie obiecuję -- gdyż to wymaga wyprawy ze statywem i dłuższego czasu naświetlania... :D

ale były idealnie białe, śnieżno białe, więc ni jak się to miało nawet do tych bielszych żarówek.

I tu leży pies pogrzebany... :mrgreen:

Znalazłem na allegro tylko 6000K, ale cena 60zł za dwie postojówki jednak dla mnie jest zaporowa. Mogę wydać więcej na żarówki, ale bez przesady :|

Masz rację -- cena jest chora... .Są również o barwie 4k, zapodaj klucz "x-treme led 4000k w5w".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tygodniu założyłem do volvo osram silverstar H7. Na początku zaznaczę, że volvo ma naprawdę dobre światła. Wcześniej były tam włożone tungsramy i narvy, nie wiem które modele.

Przejeździłem już kilka dni, nocy i nawet w deszczu. Żarówki oceniam jako bardzo dobre. Oczywiście nie są białe jak ksenon. Widać, że światła jest więcej na drodze i jest jaśniej. Żarówki mają zwiększoną żywotność - niby ;) Jak się przepalą to przetestuję tungsramy. Ich akurat nie było w sklepie więc wziąłem ww. osramy. Od siebie polecam, ale pamiętajcie że dużo zależy od rodzaju lampy, marki i jej stanu odbłyśników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie podchwytliwe. Krótkie światła mam w soczewkach, żarówki H1. Na razie siedzą w nich tungsramy +50% i na mokrym szału nie ma. W zeszłym sezonie na T+90% również. Są jakieś H1 które mają więcej lumenów np ok. 2000? Nie chodzi mi o 85W czy 100W, tylko raczej o rzeczywisty zakres poboru 55-65W.

W którymś teście chyba w auto świecie część deklarujących 55W miały i po 80W, ale świeciły kiepsko... Są jakieś pozytywne wyjątki? Uprzedzając, hidów nie planuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wkurzają mnie soczewki, granica światłocienia ustawiona na sztywno blachą (to plus), ale strata na soczewce przynajmniej z 10%, a może dużo więcej. Dlatego szukam alternatywy w postaci mocniejszych żarówek. Jakby dało się legalnie wsadzić HIDy nawet z dołożeniem sprysków i poziomowania, zrobiłbym modyfikację od ręki. Niestety nie można.

Są jakieś żarówki H1 dające światło na granicy normy 1650 lumenów czy trochę więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na stronę osrama i do karty katalogowej

http://www.osram.com/osram_com/products ... /index.jsp

 

Żarówka ciekawa, nominalnie 55W, max 68W(?), żywotność 150 (B3) - 300(Tc) godzin - czyli dla mnie około 3 miesięcy. Tolerancja świecenia 15% (dużo), jasnością nie chwalą się bezpośrednio. Skąd masz info o 1780 lumenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H1 (regular normal): 1550 lumens, 650 hours

 

Long Life (or "HalogenPlus+") 1460 lumens, 1200 hours

 

Plus-30 High Efficacy (Osram Super, Sylvania Xtravision, Narva Rangepower, Candlepower Bright Light, Tungsram High Output, Philips Premium): 1700 lumens, 350 hours

 

Plus-50 Ultra High Efficacy (Philips VisionPlus, Osram Silverstar, Narva Rangepower+50, Tungsram Megalicht, but not Sylvania Silverstar): 1795 lumens, 350 hours

 

Plus-80/90 Mega High Efficacy (Philips Xtreme Power, Osram Night Breaker): 1780 lumens, 250-300 hours

 

Blue coated 'extra white' (Osram CoolBlue, Narva Rangepower Blue, Philips BlueVision or CrystalVision, Tungsram Super Blue or EuroBlue, Sylvania Silverstar or Silverstar Ultra, which is just a rebrand of the Silverstar product, also PIAA, Hoen, Nokya, Polarg, etc): 1380 lumens, 250 hours

 

Źródło: http://store.candlepower.com/osnibr.html

 

Chyba najlepiej brać z serii Plus-50, bo lumenów dużo i trwałość nieco większa. No i widać też co są warte te wszystkie cool, blue itd. żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę stronę widziałem wcześniej, informacje na niej traktowałem z przymrużeniem oka. np

tungsram megalight +120% katalogowo ma 1550lm, tam 1795lm

Nie traktuj tego co napisałem jako czepialstwa. Od paru dni buszuję po necie szukając alternatywy i co chwilę trafiam na niezbyt wiarygodne strony. W sumie (najdrożej) ale najlepiej byłoby zregenerować odbłyśniki w soczewkach. Pożyczę kamerkę i obejrzę zawartość lampy, jak jest wypalona winowajca zlokalizowany...

 

Na barwie światła mi nie zależy, może być żółtawe byle świeciło z odpowiednią mocą :)

 

-------

Przez szparę od H1 zajrzałem, niestety kamera miała zbyt małą rozdzielczość do prawidłowej oceny. Ścianki odbijały światło z diody led przy kamerze, jednak nie byłem w stanie ocenić na ile odbłyśnik jest wypalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śniegu nawet blue dają radę ;) Na suchym również, zabawa zaczyna się jak popada deszcz i gucio widać.

 

KamilRosen - barwowo 4300K również są ok. o ile trafisz na świecące tą barwą. Dwóch znajomych ma, jeden z przetwornicami 35W zwykłymi, drugi slimy i obaj rażą niebieską poświatą :) Znasz sprawdzony zestaw z 4300K, który świeci jak powinien? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.