Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię, że chciałem nabyć do siebie taki zestaw, bo wiem, że w moim przypadku to niewypał. Nie mam gładkich kloszy, spryskiwaczy lamp, samopoziomowania...

Chciałem Wam pokazać ten wynalazek i usłyszeć Wasze wypowiedzi i opinie bo też nie jestem przekonany do tego typu przeróbek.

Wiem tylko jedno - nie masz oryginalnych ksenonów nie kombinuj :)

Także możemy przejść do tematu żarówek :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marasec, jakiś czas temu też kupiłem takie oto ledy H7 z ebay .

 

6519cee7f590aac8med.jpg

 

Chciałem je wsadzić w soczewki w audi a4 b5 ,ale nie udało się bo były za grubę , więc

wsadziłem je w swiatła drogowe ,po zapaleniu w dzień wyglądało to naprawdę fajnie ,ale jadąc

w nocy jak włączyłem swiatła drogowe ,a wiadomo jak w audi gasną wtedy mijania to mało rowu nie zaliczyłem . Nic prawie nie było widać ,może z 5 metrów przed maską i to słabo .

 

Nie polecam nikomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym roku MOTOR albo AUTO ŚWIAT przeprowadził test żarówek H7 w tym testowano "żarówkę" H7 LED.

 

Z tego co pamiętam "światłość" jaką uzyskał ten "wynalazek" był na poziomie światła jakie daje świeczka czy też coś podobnego. Nie spełniał żadnych norm i oczywiście nie miał homologacji.

 

Ze swej strony polecam żarówki TUNGSRAM Megalight +90% lub nowsze +120%. Takie same żarówki (prawdopodobnie z tej samej fabryki na Węgrzech) to GE Megalight 90% i 120%.

 

Świecą bardzo dobrze, a Megalight +90% H7 świecił mi do przepalenia przez prawie 1 rok i 4 miesiące - co uznaję za wynik bardzo dobry. Cena znacznie niższa niż tego samego typu żarówki innych bardziej znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Maggot, Jeżeli chodzi o imitację zenonów to chodziło mi bardziej o look. Jeżeli chodzi o świecenie to coś koło Tungsramów +90% (mowa cały czas o H7)

 

Zawsze mialem xenony, teraz nowe autko i h7 niestety

 

Mialem:

Tungsram Megalight +120%

Tungsram Sportlight +50%

Philips Extreme Vision

Osram NightBreaker

Philips Xenon Effect

Osram Cool Blue Hyper (5000K)

 

I od góry do dołu właśnie te które najlepiej świecą.

 

 

Tungsram Megalight - komplet 50zł kosztuje, a wytrzymuje dłużej niż Philips, a przy tym świeci troszke lepiej.

 

Osram Cool Blue Hyper - wywaliłem te dziadostwo po tygodniu. Ładne białe światło owszem, ale w deszczu NIC nie widać, lepiej doświetlały kierunkowskazy niż te żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night Breaker te starsze tak? Bo teraz są jakieś "plus" niby udoskonalone...

 

Te z Plusem lepiej świecą :) testowane, teraz testuje Night Breaker Plus GOLD EDITION niby ze złotem itd trochę bielsze światło, zobaczymy jak długo będą świeciły.

 

Ogólnie czy posiadacze "francuzów" mają taki problem z palącymi żarówkami ? średnio żarówka żyje koło miesiąca czyli ~ 9 tyś km.

 

I od razu leci jedna po drugiej, wymiana przejazd i pada druga.

 

I co do HID i Zenonów powinni wybijać takim posiadaczom lampy, nie stać/nie było w opcji na xenon to montuj żarówki. Dobre żarówki i zdrowe lampy biją zenony na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czy posiadacze "francuzów" mają taki problem z palącymi żarówkami ?

 

Nie we wszystkich ale tak, brata C4 pali żarówki jak głupie, jego dziewczyny C2 też się zdarzy ale mniej, a mojej mamuśki C2 i mojej dziewczyny C2 jak gdyby nigdy nic żadnych problemów z przepalaniem żarówek :o Ojca C5 ma xsenony i w ciągu 3 lat użytkowania wymieniona jedna żarówka (prawdopodobnie od nowości od 2003 roku), a na koniec ciekawostka, moja Xsara na początku też paliła co chwilę żarówki, ale przeszło jej tak po przebiegu około 100tys, teraz ma 350tys i nie pamiętam kiedy ostatnio żarówkę wymieniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czy posiadacze "francuzów" mają taki problem z palącymi żarówkami ?

Wiele częściej paliły mi się w Focusie niż teraz w Lagunie. Żarówki wymieniam średnio co pół roku, czyli 30 - 40 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czy posiadacze "francuzów" mają taki problem z palącymi żarówkami ? średnio żarówka żyje koło miesiąca czyli ~ 9 tyś km.

 

I od razu leci jedna po drugiej, wymiana przejazd i pada druga.

 

To czy żarówki padają szybko czy wytrzymają dłuższy czas nie zależy od kraju pochodzenia auta :D, a przede wszystkim od napięcia ładowania (od rodzaju żarówki oczywiście też ;)). W każdym samochodzie jest trochę inne (inny aku, inny alternator, inny regulator napięcia, inne obciążenia), ale książkowo waha się w granicach 13,9-14,4 V bez obciążenia (czasami jednak nawet 13,6 V będzie OK). Im niższe napięcie, tym żarówki będą dłużej działały. Żarówkom nie służą także problemy z instalacją elektryczną (skoki napięcia, itd.). I tak w samochodach, które jeżdżą na trasach z zasady rzadziej będą zużywać się żarówki niż w autach miejskich biorąc pod uwagę identyczne przebiegi. Ale to tylko teoria- wystarczy, że aku będzie źle dobrany, napięcie będzie wyższe niż normalnie- żarówki będą się szybko palić.

 

No i wymieniamy je zawsze parami- jak spali się jedna, to druga jest już też na wykończeniu ;). Jest to normalne zjawisko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera mi wczoraj padła 1 Night Breaker Plus

Tak czytam wasze posty i chyba wybór padnie na Tungsram Megalight 120% (nawet tańsze niż GE 120%)

 

Jaką mają barwę światła w porównaniu z NB Plus ?

Czy są u jakiegoś partnera forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera mi wczoraj padła 1 Night Breaker Plus

Tak czytam wasze posty i chyba wybór padnie na Tungsram Megalight 120% (nawet tańsze niż GE 120%)

 

Jaką mają barwę światła w porównaniu z NB Plus ?

Czy są u jakiegoś partnera forum ?

 

Ja mam w pikaczu te mega120% i jednak NB maja jaśniejsze, bardziej białe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie bodajże Tungsramów na Osramy Cool Blue Intense w skodzie doznałem szoku :D Ino te postojowe z Philipsa BV się gryzą z barwą Cool Blue, muszę kupić jakieś "bielsze" postojowe od BV, ledów nie kupie, bo dałem prawie 50PLN na ledy dwie szt. i umarły po 3 miesiącach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i kumpel też zakładaliśmy postojówki Philipsa Blue i z bielą to za wiele nie mają wspólnego,heh Są po prostu mniej żółte niż zwykłe.

Teraz jeżdżę na LED SMD 5050 Na podsufitce w bagazniku i na rejestracji też.

 

A dzisiaj zamówiłem Tungsramy 120% zobaczymy jak zaświecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Cool Blue Intense W5W.

W moim przypadku to one są białe i z połączeniu z NB zgrywają się super.

Jestem ciekawy czy mi te Osramy rok wytrzymają, oryginały dwa lata świeciły i poleciały do bagażnika na zapas teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówek , jakiś czas temu kupiłem Osram H4 NightBreaker PLUS + 90% światła , wszystko ładnie pięknie , białe światło większy zasięg . I o ile w mieście było OK , to jak wyjechałem za miasto , np. Kaszyby to co 2-3 auto mi migało światłami że jadę niby na długich pomimo że jechałem na mijania . Pojechał na stację diagnostyczną dałem na dobre piwo by sprawdzić światełka , wszystko cacy . Dalej mi migają światłami , wymieniłem na Philips H4 Premium +30% światła i teraz mam spokój . Ja się nie wkurzam że mi migają inni kierowcy i nikogo nie oślepiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam zamiar kupić do siebie H1. Myślę właśnie nad tunsgramami 120% lub cool blue intense. Cool blue będą jaśniej świecić, ale czy po deszczu nie będą lepsze tunsgramy?. Kolejna kwestia to jak świecą tunsgramy, bardziej pod biały czy żółtawy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zużywam już drugi komplet Tungsram +90. Ciemno, jasno, widno, sucho, mokro naprawdę dają radę. Im więcej niebieskiej powłoki na żarówce tym barwa będzie bardziej biała, ale podczas deszczu, mokrego asfaltu pewnie lepiej się sprawdzi gromnica, aczkolwiek mogę się mylić ;) U mnie z Philips BV Ultra W5W zgrywają się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.