Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Wesol, a co zacytowałem? postojówki

Sory teraz doczytałem :D

Generalnie również je polecam :D w tym temacie już wrzucałem foto jak u mnie świecą :)

Idę w kimę , bo po robocie już nie kontaktuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajeżdżam już drugi komplet H7 Tungsram +90% w światłach mijania, wczoraj założyłem je również do drogowych, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia jak świecą :) ogólnie polecam :good:

Tungsram Megalight +120 i jest :shock::good:

myślałem też o nich, ale nie wiem czy nie będą za bardzo grzały lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207,

a teraz jakie masz w 207? czemu się tak szybko wypalały? coś musi być przyczyną..

 

W 207ce od listopada mam Cool Blue Hyper i jeszcze swieca, wbrew opiniom w duzych reflektorach 207ki swieca bardzo dobrze, w nocy super, w deszczu tez dramatu nie ma.

 

A Peugeoty lubia palic zarowki, szczegolnie te starsze, 406, 307 itd. Te Osramy Silver Star wytrzymywaly ok pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207, i te Cool Blue Hyper lepsze od Silver Star?

 

Koledzy może warto by pisać bardziej o przebiegu niż czasie bo jeden zrobi w pół roku 30 tyś km a drugi 3 tyś km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przełożyłem Tungsramy +120 z Audi do Mercedesa, w Audi zamontowałem jakieś zwykłe Bernery. Generalnie z bliska różnica w barwie jest niemal niezauważalna, a na pewno nie ma mowy o niebieskiej poświacie. Dopiero na zdjęciach z daleka wiadomo co gdzie siedzi:

 

0cbw.jpg

 

3lm4.jpg

 

vrr3.jpg

 

ia7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Megalight +120 i jest :shock::good:

myślałem też o nich, ale nie wiem czy nie będą za bardzo grzały lampy

 

Bardziej bym się obawiał o trwałość

Trwałość na poziomie +90, i też nie grzeją lamp. Używam od ,chyba, Listopada zeszłego roku. A żarówki nie mają łatwo, częste włączanie/wyłączanie, co jak wiadomo najbardziej wpływa na trwałość. Jak dla mnie dobry przykład jakości, niezawodności w bardzo akceptowalnej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chwile po napisaniu posta o Cool Blue Hyper zszedlem do auta, zeby pojechac na zakupy. Zapalam w garazu refeltkory, a tu lewa zarowka trup ;)

 

Wrzucilem jakies wynalazki z Biedronki 3200k, zobaczymy ile potrzymaja (nic innego pod reka nie bylo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek po prawie 13 miesiacach padła pierwsza Osram NB+ , wrzucilem na szybko jakąś starą używaną philipsa. Musze się dokładnie przyjrzeć w nocy, ale z tego co zauważyłem na szybko po zmianie to różnicy w barwie już chyba nie było widać. Teraz myśle nad czymś nowym, ale nadal skłaniam się ku NB+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze uzywam NB+ - jednak na razie dopiero 2 m-ce. Roznica wzgledem standardowych - bardzo znaczna (na plus dla NB+).

Innych nie testowalem, nie liczac Philips MotoVision w motocyklu - naprawde robi swoje i bylem bardzo zadowolony. Przez ponad rok nic sie nie dzialo (dwa sezony motocyklowe). Teraz nie wiem - sprzedalem tamten motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam półtora roku na nb+ i jeszcze żadna nie padła

A ile km zrobiłeś? Bo czas nie weryfikuje trwałości żarówek. 1.5 roku to ja robię na Philips'ach H7 Premium +30% co przekłada się na ok. 38-40 tys.km. Jak dla mnie świecą dobrze i dają białe światło. Miałem H7 Vision +50% Philips'a, ale trzymały niecały rok (ok. 20 tys.km) - zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pewnie za bardzo to nie temat pod żarówki ale natrafiłem dziś na coś takiego.

Może kogoś zainteresuje, a druga sprawa, to czy ktoś miał styczność już z takim zestawem albo zna jakieś opinie czy to rzeczywiście taka nowość lepsza od zwykłych ksenonów czy kolejny chwyt marketingowy :o

http://allegro.pl/nowosc-h7-h11-h4-led- ... 04605.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za bardzo to nie temat pod żarówki ale natrafiłem dziś na coś takiego.

Może kogoś zainteresuje, a druga sprawa, to czy ktoś miał styczność już z takim zestawem albo zna jakieś opinie czy to rzeczywiście taka nowość lepsza od zwykłych ksenonów czy kolejny chwyt marketingowy :o

http://allegro.pl/nowosc-h7-h11-h4-led- ... 04605.html

jeden malutki szczegół... jak chcesz zamknąć obudowę lampy jeśli wystaje z niej wiarteczek ?? a to się równa zaparowany klosz już przy pierwszym deszczu a w najgorszym wypadku akwarium w lampie. jeśli uda się lampę zamknąć to całe to ustrojstwo w środku się zagotuje i szlak to trafi....

szkoda kasy, to taki sam paździerz jak pseudo ksenony w zwykłych lampach :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę to do wszystkich którzy zamontowali lub chcą zamontować "pseudoksenony" lub "HID-y" w swoich samochodach.

 

Zastanówcie się nie dwa razy a kilkanaście razy czy warto !

 

Montując takie zestawy w samochodzie, otrzymujecie oświetlenie samochodowe - BEZ HOMOLOGACJI.

 

Z czym się to wiąże ?

 

Mandat i zatrzymany dowód rejestracyjny, oraz konieczność wykonania przeglądu oświetlenia na stacji diagnostycznej - to PIKUŚ w porównaniu z tym co może się zdarzyć po ewentualnym uczestnictwie w wypadku samochodowym.

 

Pojazd jest zabezpieczany do badań przez biegłego, wgląd do tego mają ubezpieczalnie (które również mogą dokonać oględzin pojazdu). Następnie zaczynają się problemy prawno-finansowe. Mogą odmówić wypłaty części odszkodowania itp. Z powodu oślepienia niehomologowanym oświetleniem można przyznać współwinę a nawet winę całkowitą kierującego itd.

 

Wiadomo, że to co piszę to przypadki ekstremalne, ale coraz częściej spotykane - ubezpieczalnie współpracują w takich sprawach ze sobą i chcą stracić jak najmniej pieniędzy na odszkodowania, więc wyszukują wszystkie błędy i nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.