Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

kazdy poleca zarowki do mijania i drogowych a ja polece cos do halogenow - Bosma Classic Gold.

 

Nie sa to zarowki +iles %, to "klasyczne" zarowki, cos co je wyroznia to bursztynowo-zlote swiatlo. Sa genialne do halogenow, we mgle sa bezkonkurencyjne, w deszcz rowniez (chociaz sens uzywania halogenow w deszczowa pogode bez mgly jest nikly to mowiac o samej barwie jest swietna). Kupilem kiedys A6 z tymi zarowkami (h3) wlasnie w przeciwmgielnych. Pozniej szukalem prawie rok czasu i trafilem, tym razem lekko inne... bedac totalnie znudzonym bialo-niebieska barwa swiatel mijania polecam dla odmiany rowniez w wersji h7, szczegolnie w soczewkach (mialem w drugim aucie przez moment i powiem ze optycznie podobalo mi sie znacznie bardziej niz bialo-niebieskie itp)

 

P.S.

Bez soczewek w duzym reflektorze wygladaja "zwyczajnie" nie robia juz takiego wrazenia jak w soczewce badz malym szkle swiatla przeciwmgielnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosma Classic Gold.

zamierzałem je kupić przed zimą do halogenów, ale ze względu na małą liczbę opinii jakoś zrezygnowałem. Pisałem kiedyś z użytkownikiem takich żarówek (światła mijania) i twierdził, ze szybko traciły tą żółtawą barwę, jakby wypalały się. Zaobserwowałeś coś takiego :?: Miałem kiedyś chyba Philipsy Allweather w halogenach i tragedia, lepiej świeciły zwykłe nowe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szybko traciły tą żółtawą barwę, jakby wypalały się. Zaobserwowałeś coś takiego

 

kurcze ciezko mi sie do tego odniesc. W przeciwmgielnych mialem dluzszy czas ale nie oszukujmy sie przelatane realnie to te zaroweczki mialy moze 6-7h lacznie - malo kiedy uzywam przeciwmgielnych.

W mijania mialem dosc krotko (szybko sprzedalem fure), realnie jezdzilem na nich moze 4mc i w tym czasie nie zauwazylem jakichkolwiek zmian (tyle ze to malo reprezentatywna probka ze wzgledu na krotki czas i fakt ze nie tluke zbyt wielu km)

 

Miałem kiedyś chyba Philipsy Allweather w halogenach i tragedia, lepiej świeciły zwykłe nowe żarówki.

 

Tutaj powiem tak. Wrazenie wiekszej ilosci swiatla w normalny dzien/noc daja zwykle zarowki (w porownaniu do tej bosmy) jednak barwa classic golda powoduje ze w deszczu czy we mgle swiatlo "nie ginie" i lepiej oswietla droge.

 

Generalnie do przeciwmgielnych to moim zdaniem rewelacja, do mijania w soczewki to bardzo fajny efekt, rzuca sie w oczy i bardzo wyroznia z tlumu gdzie 80% ma swiatla o barwie bialej i bialo-niebieskiej. W moim odczuciu jazda w nocy przy normalnej pogodzie jest praktycznie tak samo komfortowa jak na zwyklych zarowkach (po tygodniu sie czlowiek przyzwyczaja bo na pocztaku to tak dziwnie na drodze jak poswiata pomaranczowa zostaje) - fakt ze jakby sie czepiac to swiatla jest jakby mniej, ale barwa przyjemniejsza wiec sumarycznie nie czuje sie jakiegos dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osram Nightbreaker Plus - świetne żarówki, ogromna poprawa względem standardu. Żywotność u mnie - ok 15 kkm (głównie po trasach)/ 15 miesięcy. Mimo to uważam że warto - znaczna poprawa bezpieczeństwa na drodze. Trzeba tylko dbać żeby lampy były czyste żeby nie oślepiać innych światłem rozproszonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również podziękuję za NightBreaker Plus. Poprawa jest minimalna względem standardowej żarówki H7, ale tylko patrząc z zewnątrz na światła. Podczas jazdy bez zmian. Aha, żywotność trochę ponad 2 miesiące. Jedna padła, druga jeszcze się trzyma.

 

Dziś doszły Tungsramy +120, ciekaw jestem co one będą sobą reprezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lampy:

330924_276390005714175_1000002953385.jpg

 

Wyglądają nieźle, rarytas jakich mało, ludzie się o nie zabijają. jest tylko jeden problem - świecą do du** :/

 

Macie jakieś pomysły co by tam wsadzić wartego uwagi?

 

W oryginale jest:

 

H1 100W

H3 55W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj powrót wieczorem z pracy na tungsramach +120 i jest :good: , w porównaniu do ONBplus światła na drodze jest tyle samo choć ONB miały bielsze światło. Zasięg świecenia w ONBplus i Tungsramach +120 identyczny. Za to Tungsramy mają znacznie lepsze "długie" niż ONBplus !! W osramach na długich wiązka światła waliła bardziej w niebo (światła prawidłowo ustawione) a w tungsramach światła jest więcej na drodze.

zobaczymy jak z żywotnością, ONBplus wytrzymały tylko 7 miesięcy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę założyłem Osramy NB+ z nadzieją, że zacznę coś widzieć w trakcie jazdy w nocy i póki co jestem zadowolony. Mam tylko nadzieje, ze ich trwałość okaże się lepsza niż się o tym mówi.

 

Ps. Żarówki H7, reflektory soczewkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.