Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A propos Night Breakerów, to dajcie mi spokój. W moim A6 są soczewki i słabiutko świecą, więc postanowiłem wreszcie kupić jakieś lepsze żarówki. Przy okazji wizyty w Inter Cars, kupiłem dwie żarówki Osram Night Breaker Plus, standardowa cena ok. 45zł/szt. Założyłem najpierw jedną, porównałem- praktycznie żadnej różnicy. Strona z NBP minimalnie, ale prawie niezauważalnie lepiej świeciła.

Pomyślałem, że to jednak przez soczewki, ponieważ spotkałem się z opiniami, że na soczewkach i tak lepsze żarówki nic nie dadzą.

Tą samą akcję powtórzyłem w Oplu Zafirze B z normalnymi lampami- efekt identyczny. Następnie VW Touran, 50/50 zwykłe Osramy vs. NB Plus- znowu prawie niezauważalna różnica.

 

Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Jutro postaram się oddać żarówki, mam nadzieję że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie wiem co może być przyczyna takiego a nie innego świecenia, ale ja z ONB jestem mega zadowolony !! znacznie więcej i jaśniejszego (bielszego) światła na drodze. kilka razy zaliczyłem już "zajączka" od jadących z przeciwka bo pewnie myśleli że lecę na długich (światła sprawdzone i ustawione na dwóch stacjach diagnostycznych) za to jak ja dałem w palnik długimi to musieli się zdziwić...

jedynie długie posiadają jakąś taką większą "czarną dziurę" przed maską, ale na długich to jeżdzę parę razy w roku, jak już mus.

 

mam ONBPlus w wersji H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a porównywałeś bezpośrednio zwykłe żarówki z NBP? Patrząc na przód auta bez problemu zauważałeś różnicę? U mnie nie ma nawet minimalnie niebieskiej poświaty, po prostu zwykła żarówka troszeczkę lepiej świecąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo nie polecam Osram NB bo miałem 2 komplety i wytrzymały ledwo 9 miesięcy (przy przebiegach ok. 15 tyś. na rok z światłami 24h). Przeniosłem się na Tungsramy Sportlight +50%, komplet w cenie 1 szt. NB. Jeden komplet świecił 1,5 roku, teraz mam drugi ale przy okazji założyłem dzienne Philipsa więc przewiduje, że już długo nie będę ich wymieniał. Święcą rewelacyjnie, kilka razy zdarzyło się, że kierowcy też myśleli, że to długie (lampy soczewkowe i prawidłowo ustawione). Może w przyszłości spróbuję firmy GE, ewentualnie jakaś nowość będzie. Problemu z podróbkami nie ma bo raczej Tungsramów ani GE nie podrabiają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Testował już może ktoś Tungsramy Megalight Ultra +120% ?

Testuję od Listopada, wcześniej miałem +90%, różnica jest. Bardziej doświetlone pobocze, trochę lepsza widoczność, przy mocnych opadach śniegu i brei na jezdni, w warunkach nocnych nie było problemu z dostrzeżeniem swojego pasa ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Ledriving 4000K albo Philips LED 4000K.

interesuje mnie barwa biała ciepła

daniel.ch7, http://allegro.pl/modul-z...2849552342.html

 

a może takie coś? :o :o

dzięki, ale only 36mm, ewentualnie 39mm bo takie też widziałem...będą oświetlać tablicę rejestracyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.