Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś się wygłupiłem i kupiłem w markecie żarówki, świeciły jeden dzień, kończąc swój marny żywot, odeszły w smrodzie przetopionej kostki i przepalonego przewodu :/

O

 

ja śmigam na żarówkach za pare złotych i nic się złego z nimi nie dzieje... taka żarówka wytrzymuje średnio rok czasu. Co więcej niektóre żarówki z marketu wypadają zupełnie przyzwoicie w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej żarówek tungsram :zly::zly::zly::wallbash:

 

30 sierpnia założyłem sportlighty i w sobotę w trasie musiałem włożyć jakieś zwykłe bo już nic nie widziałem.... Mocno osłabły już z miesiąc temu ale jakoś nie miałem czasu się tym zająć..... Zrobiły się czarne :dontknow::wallbash: Używane tylko jak jest ciemno bo mam dzienne :/ taka sama sytuacja kiedyś z innymi tungsramami ale myślałem, że to jednostkowy przypadek :?:?

 

I teraz pytanie, osramy NB będą ok na zimę? Wytrzymają chociaż pół roku? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt Sportlighty posiadają niebieski filtr na bańce i jakie by to żarówki nie były omijam je szerokim łukiem bo pochłania sporo światła, a w gorszych warunkach jest masakra (doświadczenia po Philipsach BV). Ja jak już wcześniej pisałem używam Tungsram Megalight +90 i jestem bardzo zadowolony...Osramy NB tez kiedyś miałem (3-4lata temu), fajnie nawet świeciły, ale jedna po 3 miesiącach padała :) Ponoć te, które można dostać teraz są już "poprawione", ale nie zaryzykowałem ;)

 

PS. Używał ktoś może żarówek Bosma Classic Gold :?: szukam czegoś do halogenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 :dontknow:

 

maya oba komplety kupowałem na allegro od różnych sprzedawców :o

 

tak wygląda żarówka po dwóch miesiącach używania tylko w nocy + deszczowe dni:

 

20121117850.jpg

 

druga identyczna :/:/:/

 

daniel.ch7 poprzednie tungsramy, które tak samo skończyły miały białe szkła :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam Tungsram +90% i jestem zadowolony, widoczność przyzwoita, trwałość też :good: , a w większości jeżdżę gdy słoneczko już poszło spać, bądź też dopiero zamierza wstać :)

+1 :good:

 

Już 1,5 roku bezproblemowo służą, a ostatnio milicja chciała mi zarzucić że to są zenony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem osram cool blue intense u siebie w dość dziwnej formie - mianowicie HB4 (ciężko od ręki w sklepach to dostać, oj ciężko) muszę przyznać, że ładnie świecą, takie naturalne białe światło, oczywiście niebieskiej poświaty, jaką można widzieć w reklamach tych żarówek ciężko się doszukiwać.

 

Swego czasu miałem hidy, chińskie za 180 zł, jeździłem tak 3 lata, wiem wiem... ale się nawróciłem. Pare kontroli policji i nigdy się nie doczepili, pewnie przez barwe 4300k, natomiast o długich mogłem zapomnieć, rewelacyjnie oświetlały drogę, poezja, no ale w razie wypadku, kolizji mógłbym mieć problemy (nawet gdyby to nie była moja wina, sprawca mógłby zauważyć xenony i wtedy, jeśli byłby kumaty to musztarda po obiedzie) Jakoś mi się zepsuć nie chciały, pod koniec nawet chciałem, żeby mieć pretekst to ich wywalenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, Nie mam dziennych, jeżdżę cały czas na światłach mijania. W tej chwili mam zwykłe żarówki Boscha i od maja trzymają się dzielnie. Za to w innym aucie wrzuciłem ostatnio Tungsram Megalight +90 ( H4 ) i przyznam,że różnica w porównaniu do zwykłych jakie tam siedziały ( bodajże Narva ) jest spora. Pierwsze co się rzuca w oczy to, że lepiej "wypełniają" drogę przed autem no i mają zimniejszy odcień. Nie wiem jak z trwałością, zobaczymy ale zapowiada się obiecująco. No i cena, jakieś 35 zł mniej niż Osram NB+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkr, w takim razie podjedź na komputer lub kup kabel i ściagnij darmowy program dla VAGów. ustaw sobie wtedy żeby światła zapalały sie automatycznie jak masz pokrętło w pozycji 'off', ale żeby paliły sie z mocą 80%. brat ma tak w leonie 2010 i H7 BV wytrzymały ponad rok. jak sie robi wieczór to zapala światła tradycyjnie pokrętłem i ma wtedy 100% mocy.

można też ustawić tak żeby nie świeciły sie zegary, a tylko wskazówki w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam W dwoch autach Tungsramy +90% i w jednym jazda tylko noca trzymaja juz dwa lata i nie chca sie spalic, fakt ze troszke oslalbly, ale nie jakos strasznie. A w drugim jazda non stop i przelot miesieczny min 8000 i wytrzymaly ponad 10 miesiecy wiec chyba trafiles po prostu na jakies wadliwe egzemplarze. Oba komplety kupowane na All.. jeden to H1 drugi to H7.

 

Moge tez polecic zarówki z GE bo sa to tak naprawde rowniez Tungsramy. Wychodza z jednej fabryki i jednej tasmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Powiem wam tak żarówki to jest oddzielny temat :) . Winą z reguły przepalanie sie żarówek w naszych autach jest regulator napięcia i ładowanie. Dam wam przykład w poprzednim aucie miałem philipsy BV h4 i jeździłem max 3-4miechy teraz mam od 09.2011 i odpukać dalej świeca. Wiadomo żarówki +90% itp.mogą krócej świecić . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tez polecic zarówki z GE bo sa to tak naprawde rowniez Tungsramy. Wychodza z jednej fabryki i jednej tasmy :)

To od dzisiaj zaczynam je testować :) Jako, że Tunsgramy+90% skończyły po ponad 1,5roku żywot, zakupiłem w sklepie właśnie GE Ultra +120% :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.