Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

sebcio, tak, zmieniłem tylko postojówki z W5W bluevision na LED 6700K

Tak z ciekawości?

By zmienić żarówkę trzeba zdejmować zderzak?

możesz to zrobić przez zaślepki w nadkolach jeżeli masz ręke chudą jak niemowlak i zginaną w 4miejsach ;) odkręcenie zderzaka, wyjęcie lamp, włożenie ich i przykręcenie zderzaka to jakieś 30min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, to nie są xenony ;) postojówka jest LEDem(w5w) o barwie 6700k, a światło mijania to normalna żarówka H7 Philips Bluevision. trzeba czytać co jest na obrazku ;)

nawiązując do tego o co Ci chodziło. nie oślepiam innych, bo zmieniłem samą postojówke. jak wiemy jej moc jest tak słaba, że nikogo nie oślepi, a nawet trudno będzie ją zobaczyć w nocy, a pozatym jeździ sie na mijania, które swoją mocą 'zakrywają' biała barwe postojówki. nie lubie żadnych hid'ów itp. co prawda myśle o bixenonie, ale o profesjonalnej przeróbce z soczewką przystosowana do xenonów itd(coś takiego co robłił GracjanS4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, różnica między zwykłym W5W BV a 6700K ogromna. Powiedz proszę jak się jeździ na tych H7 BV podczas deszczu? Bo czytałem, że tego typu żarówki na mokrej nawierzchni w ogóle się nie sprawdzają.

Ogólnie bardzo przydatne zdjęcie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tery, hmmm, jeździ sie średnio. mokra nawierzchnia wg. mnie zaczyna sie świecić, a nie być oświetlaną. na H4 BV o dziwo jeździło mi sie lepiej niż na H7. przy H7 z kolei podczas deszczu lepiej mi sie jeździ z soczewkowymi lampami niż zwykłymi. jak jeździsz dużo słabo oświetlonymi drogami, to BV mogą męczyć ;) z drugiej strony nie mam porównania do zwykłych żarówek, bo odkąd mam prawo jazdy jeżdże tylko na BV lub night guide. night guide to bardzo fajne żarówki, ale pokazują co potrafią dopiero na śniegu(3kolorowe światło). musisz sobie sam przetestować BV ;)

P.S. wyobraź sobie teraz różnice między zwykłą żarówką a ledem 6700K :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, dzięki za wyjaśnenia :) Obecnie mam Osram Silver Star i jestem zadowolony ale chciałbym coś bardziej zimno białego stąd zainteresowanie BV. Śmigam po oświetlonych drogach, tak więc pozostaje już tylko kupić i wypróbować heh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, w Tico mam Philips Blue Vision Ultra, jak na ten "wóz" to mam "prawie xenon".

Do mondeo zastanawiam się nad takim zestawem: 2x Philips H7 X-Treme Vision +100%, Czy ktoś z was miał może styczność z takimi żarówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z czystej ciekawości kupiłem żarówki H7 led z ebay,na każdej z żarówce jest 64 diodki .

Chciałem wsadzić je w soczewki ,ale oczywiście część świecąca była za gruba i nie pasowały.

Więc wsadziłem je do świateł drogowych ,po zapaleniu efekt mega jak prawdziwy xenon ,ale radość nie była długa ,ponieważ po włączeniu ich po zmroku widoczność ograniczyła się do około 5 metrów przed maską :-] .

Tragedia nie polecam nikomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

night guide to bardzo fajne żarówki

mógłbyś napisać o nich coś więcej...jak ze światłem na mokrej nawierzchni i podczas deszczu :?: kiedyś jeździłem na BV, ale w gorszych warunkach kiepsko wypadły...obecnie na pokładzie Tungsram +90% i super w każdą pogodę, aczkolwiek NG chodzą po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel.ch7, hmmm na mokrej i podczas deszczu z tego co pamiętam sie zachowywały jak zwykła żarówka, ale szału na mnie nie robiły. dopiero jak leżał śnieg to były super, bo barwy były takie jak na obrazku

philips-night-guide-1.jpg

a BV w gorszych warunkach to w sumie jakby ich nie było :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel.ch7, jeszcze zapomniałem dodać, że nightguide występują w wersji do soczewek i zwykłych lamp. moim zdaniem to powinieneś przejrzeć zapowiedź obecnej zimy :lol: jeżeli ma być często śnieg to moim zdaniem warto założyć sobie nightguide'y. a na wiosne wrócisz do tungsramów lub spróbujesz coś innego. nie chce mi sie ściągać zderzaka, bo założył bym sobie na zime nightguide'y, a w piątek jak miałem zdjęty o tym nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie ściągać zderzaka

Renault - wszystko jasne! Projektanta bym na Twoim miejscu zamordowal. Wszystko jest fajnie kiedy masz xenon i wymieniasz zarnik co 100k (?) km. W przypadku zwyklych zarowek (i jezdzenia na nich 24h/7/365) jest to chore, ze trzeba zdejmowac zderzak. Nie powiem zeby u mnie dostep byl jakis specjalny ale po paru otarciach i drobnych ranach da sie zmienic zarowke :kox: Nie rozumiem producentow aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOC, a no co poradzić. ja lubie rozbierać co tylko sie da w aucie :D gorzej jak zimą sie przepali żarówka. u mnie bluevision jeździ ponad pół roku i sie nie przepaliła. u Taty sie przepalały każde żarówki co 3miesiące, a tam trzeba było wykręcać reflektor. na szczęście zderzaka nie trzeba było zdejmować. teraz w ramach akcji serwisowej wymienili wiązki na jakieś inne więc może dłużej żarówki wytrzymają :o

u brata w leonie bluevision jeździły ponad rok, co jest niesprawiedliwe, bo chociaż to rocznik 2010 to o dziwo dostęp do żarówki jest w miare łatwy :D no, ale on ma ustawione tak, że w zapalają mu sie automatycznie w trybie dziennym (święcą z mocą 80%, oświetlenie deski sie nie świeci) więc żarówki nie dostają tak w tyłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się wygłupiłem i kupiłem w markecie żarówki, świeciły jeden dzień, kończąc swój marny żywot, odeszły w smrodzie przetopionej kostki i przepalonego przewodu :/

Obecnie używam Tungsram +90% i jestem zadowolony, widoczność przyzwoita, trwałość też :good: , a w większości jeżdżę gdy słoneczko już poszło spać, bądź też dopiero zamierza wstać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.