Skocz do zawartości

Kompresor


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

SzaKal, piszesz o piaskowaniu w tym miejscu mam pytanie kupuejsz pistolet z allegro czy budujesz mini piaskarkę? jeżeli chcesz pistolet to szczerze to się nadaję do naprawdę detali, i nawet ramy od roweru lepiej tym nie tykać bo to za długo zajmuje wiem bo posiadam taki a Kompresor mam 2 tłokowy wydajnośc ok. 500l zbiornik 200l do tego. Więc problem nie leży w wydajnosci kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Kompresor o matko w sumei cięzko mi powiedzieć co to za firma bo tata kupił go z jakieś 8 lat temu, ale jeżeli chodzi o kompresor to ma moc 4HP i jest to raczej standardowy dwutłokowiec jak w większość o pojemności w okolicach 200l, niestety przy zwykłej piaskarce nie miałem okazji go sprawdzić, ale do lakierowania jak najbardziej się nadaje przy tej pojemności i wydajności nie ma problemów ze spadkiem ciśnienienia.

Wpisz na allegro kompresor 4HP to jest tego trochę, Aha i nasz ma cylindry rzędowo a nie jak niektóre V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, tzn. my mamy akurat rzedówke co lepsze nie wiem, a te 500l to jest wydajność teoretyczna bo rzeczywistej ma mniej. Zapomniałem dopisać ten istotny szczegół. Co do kompresora to czasami dobrze poszukać używki znajomy ojca kupił używany kompresor wyprodukowany chyba w 1970 w DDR zbiornik 500l wydajność rzeczywista na poziomie chyba 600l. To jest dopiero kosmos silnik z tego co kojarzę 7kW w tym siedzi. On akurat używa do piaskowania napisów na tablicach nagrobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezarka srubowa powinna pracowac w systemie ciaglym wiec domyslam sie ze odpada.

 

Do piaskowania raczej zaden w budzecie do 2k Ci sie nie nada. Zalezy jeszcze czego, punktowo to i moze, ale jak kolega pisal, rama od roweru bedzie juz problemem. Do piaskowania potrzebna jest spora srubowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskarka 2914620812

 

czyli chyba najmniejsza z mozliwych:

 

"Wymagania dotyczące dostarczania powietrza:

 

Piaskowanie wymaga ogromnych ilości powietrza pod wysokim ciśnieniem. Na pracę piaskarki może niekorzystnie wpłynąć:

 

- używanie za małego węża doprowadzającego powietrze,

 

- za małe lub za duże ciśnienie powietrza,

 

- za duża dysza

 

W przypadku używania piasku jako ścierniwa, najlepszy jest piasek o granulacji od 0,1 do 1 mm. Dostępny jest on w marketach budowlanych jak Castorama, Leroy/Merlin, Obi etc. Często nazywany jest on piaskiem dekoracyjnym. Ważne, aby był on odpowiednio przesuszony.

 

Zalecany kompresor do piaskarki bezpyłowej powinien posiadać zasobnik minimum 100L, ciśnienie 8 bar oraz wydajność od 300 litrów na minutę

 

Pełny zbiornik z odpowienim zachowaniem przestrzeni nad ścierniwem (około 3/4) zbiornika mieści ok. 50kg piasku i wystarcza na 1 godzinę pracy. Powinno to wystarczyć na oczyszczenia z farby lub rdzy ok. 5-6m2 powierzchni."

 

W godzine ciaglego pompowania taki kopresor sie poprostu zesra ;) A to minimum wymagane. Za ok 3k kupisz sprzet ktory teoretycznie popchnie 1kL w praktyce moze mu to 600-700L wyjdzie, do tego butla 200L, 8bar czyli jak dobrze licze 1600L w zbiorniku powinno starczyc na 2 minuty pracy, czyli na jakies 0.2m2 powierzchni, kazda kolejna minuta to nie przerwana praca kompresora ktory z natury nie powinien/ pracowac w systemie ciaglym. Pytanie jeszcze, ile tych felg dziennie chcesz obleciec? Bo jak gadamy o 1-2 kompletach na miesiac to moze i sie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, proba nie strzelba, jak sie rozkreci to sprzet zawsze mozna zmienic, ale na jakis komfort pracy bym nie liczyl :kox: Z drugiej strony taki kompresor nada sie do masy innych rzeczy typu klucz pneumatyczny, pistolet lakierniczy do malych napraw czy tam ogolnej obslugi drobnych urzadzen pneumatycznych typu szlifireka oscylacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję temat ;) Panowie, potrzebuję dobry, mały kompresor - będzie używany w 100% w domu i pewnie w 99% będzie to przedmuchiwanie powietrzem i ew. pompowanie kół, żaden "cięższy" sprzęt nie będzie używany :P okolice 25L to idealne rozwiązanie, nawet jeśli będzie mega okazja na większy się nie skuszę ;)

Do wydania: hmm... nie fortuna, ale wolę dołożyć żeby mieć jakościowo w miarę dobry sprzęt, ale też nie chce przepłacić ;) Oglądałem ostatnio w markecie parę sztuk ale jakoś boje się w sieciówkach kupować, wole zamówić. Tak więc pomocy !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-pneumatyczne/kompresory/kompresor-hc24-scheppach,p113848,l895.html

 

tylko nie czytaj debilnych komentarzy ;) Ludzi nie umiejacych czytac instrukcji

 

+1 po raz kolejny dla tego kompresora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, Fancivi, Dzięki ;)

 

widziałem u siebie coś takiego LINK Sprzedawca powiedział wprost że baniak jest chiński ale ma zawór i raz na tydzień żeby wode wypuścić bo może pordzewieć, ale silnik jest dobrej produkcji. Jest droższy od tego z HC24 tylko pytanie czy lepszy ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.