Skocz do zawartości

4nano Clear Vision


siwyjac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

grabek246, nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w niewidzialnych wycieraczkach ale z tych które do tej pory stosowałem NW od K2 miało najbardziej widoczną mgiełkę.

 

może by tak dodać jakiegoś barwnika do CVki ... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety i ja nie mam dobrych wieści. zaliczyłem szybki bezdotyk i woda tak jak poprzednio bardzo wolno spływa. :/ nie ma różnicy pomiędzy cv po przejściach i świeżą cv.

 

jedyny plus powłoki jest taki, że szyba mniej się brudzi a jak już jest syf to wycieraczki nie mają zbyt dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie...kilka dni i Cv nie ma...

 

Co przez to rozumiesz ? Bo jak narazie mam pierwszą wersję CV, warstwa hydrofobowa jest cały czas, ale jej działania słabnie. Wątpię, żeby warstwa CV zeszła od tak sobie, jest po prostu słaba .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbuje u siebie zmyć CV i póki co kiepsko mi idzie, przy każdym myciu samochodu szybę traktuje mocnym APC + pędzel lub czystą IPĄ - CV'ka siedzi jak nowa baaa nawet bym powiedział, że lepiej :mrgreen:

 

 

a dzisiaj z rana było oberwanie chmury, lało konkretnie!

 

w końcu porządny deszcz, szyba była dobrze zmoczona/krople były spore i CV'ka działała znakomicie już przy ~60km/h :good: czyli podobnie jak po wyjeździe z bezdotyku lub opłukaniu szyby z węża

 

ale jak krople są małe, mały deszczyk - to to już nie działa tak rewelacyjnie

 

 

aha, od czasu jak mam CV'ke nie ubywa mi płynu w zbiorniczku od spryskiwacza :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Polozylem CV na swoje A7 w piatek (tylko przednia szyba). Niestety mialem problem z docieraniem, pomimo zastosowania sie idealnie do instrukcji. Temp. wew. hali byla ok. 13 stopni. Po dotarciu zostawaly smugi, widoczne tylko z zewnatrz pod mocnym swiatlem (z sufitu). Od wewnatrz nie byly widoczne. CV zachowywala sie dokladnie tak jak Gtechniq G5 ;) Nawet kolorek i konsystencja podobna ;)

 

Okna byly (po dokladnym myciu calego auta) umyte: 4nano Glass Shine (90:1), 4nano Glass & Metal Cleaner i na koniec dwukrotnie IPA 1:3. Wszystko w rekawiczkach i uzywajac do kazdego etapu swiezych MF i aplikatorow.

 

Sama powloka dziala w miare ok, pomimo NIE odczekania 6 (i wiecej) godzin przed zmoczeniem. Nie mialem tyle czasu i po ok. 3 godz. wyjechalem na deszcz. Przy wiekszym deszczu woda zaczyna uciekac przy 60km/h, przy 80km/h szyba robi sie calkowicie przejrzysta. Gdy jest tylko mzawka to na szybie utrzymuja sie setki malutkich kropelek niezaleznie od predkosci. G5 dziala w takich warunkach lepiej.

 

Te smuzenie i wymog nie moczenia przez dlugi okres czasu powoduje, ze nie bedzie to moj produkt pierwszego uzycia. Nie oddam wlascicielowi auta z tak mocno widocznymi smugami. A na czekanie az znikna nie ma zwykle czasu.

 

Moim produktem glownym pozostanie jednak na razie: ShowCarShine TITANIUM GLASS GUARD

http://showcarshine.pl/975-showcarshine ... alosc.html

Tak samo prosta aplikacja i idealne docieranie. I nie trzeba czekac X godzin z wyjazdem. Dziala troche gorzej niz CV czy G5, ale calkowicie akceptowalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze. Cenowo jest na poziomie CV lub nawet nizej, pod wzgledem latwosci aplikacji przy braku czasu - a tak masz prawie zawsze jak robisz wiekszy wolumen aut, a nie tylko dla siebie - jest lepszy. Nie twierdze, ze CV jest ogolnie zla, bo pewnie nie jest - o tym bede sie mogl dokladniej wypowiedziec jak przetrwa na moim A7 (kilkaset km tygodniowo, czasami kilka tysiecy) kilka mc. Na Jazz mam TGG, wiec tez bedzie porownanie. Kladziony dzien wczesniej i uzywany w gorszych warunkach dla NW, poniewaz glownie w miescie i przez moja malzonke, ktora niezaleznie co jej powiem i tak uzywa wycieraczek, nawet jak nie trzeba tak naprawde - jak 99% spoleczenstwa ;), czyli mojego targetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zauważyłem w pewnych okolicznościach aury i oświetlenia że na szybie pojawiają się pewnego rodzaju smugi po zastosowaniu CV. Aplikacja bardzo staranna, absolutnie bez pośpiechu. Szyba ostatnio obficie umytą IPĄ i bez rezultatu. Ciekaw jestem jak się sprawuje powłoka na innych wykonanych szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.