Skocz do zawartości

4nano Clear Vision


siwyjac

Rekomendowane odpowiedzi

:idea: u mnie chwilę po aplikacji* i sztucznym deszczu CV działa równie dobrze ...

 

problem jest taki, że jak już zaczęło padać ( ze 3 tygodnie po aplikacji ) to to już tak nie działa :/ trzeba używać wycieraczek w mieście, szyba się marze ...

 

 

 

* - ta chwila po aplikacji to oczywiście kilka godzin pod starciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spons zmotywowałeś mnie tym filmem, dziś robię porównanie CV vs. PV

 

PS. w opcjach filmu masz ulepszenia i opcję obrotu filmu w prawo lub lewo :good:

 

EDIT:

 

jako że na dworze 43*C, a o garaż u mnie ciężko test będzie przy pierwszej lepszej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki, że jak już zaczęło padać ( ze 3 tygodnie po aplikacji ) to to już tak nie działa :/ trzeba używać wycieraczek w mieście, szyba się marze ...

 

Beda update-y, jak pisalem, przed wprowadzeniem produkt byl testowany z powodzeniem... co do mazania, jestes pewnien, ze nie wystepowalo przed nalozeniem powloki?

 

 

Film na malym spontanie, mialem wolna chwile zeby cokolwiek ogarnac i sprawdzic co i jak. Dalesze testy trwaja, teraz probujemy zreprodukowac powolny sheeting widoczny na waszych filmach. Ja po aplikacji ledwo moglem utrzymac kropelki na szybie... :o Pierwsze kroki podjete, jutro obiekt testowy powinien powedrowac na swieza szybe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons - generalnie nie miałem problemów ze smugami a jak się zaczynały pojawiać to po prostu czyściłem szybę Nu-glass od DG i było ok, nigdy wcześniej nie używałem "niewidzialnej wycieraczki"

 

kilka dni po aplikacji smug nie było - specjalnie sprawdzałem, no a teraz się pojawiają i to bardzo męczy jadąc w nocy ...

 

no nic, pogoda sprzyja to oczyściłem szybę i nałożyłem nową warstwę CV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba przygotowana następująco:

 

Autoglym CGP

Glinka

Zółty korek - żółty pad

Megs GC

IPA

Aplikacja 4 nano clear vision

Odczekanie około pół godziny

polerowanie

Odczekanie około 5 godzin

 

 

I wygląda to tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy od 4m 44s....

 

http://www.youtube.com/watch?v=aQSvbyqEbwA&t=4m44s

 

Dwa tygodnie, bez deszczu, drugie płukanie.

Może nie wygląda to najgorzej (choć do ideału daleko) na bezdotyku, ale po ruszeniu z myjki, kropelki zaczynają uciekać dopiero od ok 85-90 km/h i to tak sobie...

W porównaniu do PV, bądz towaru z logo "sss" - niestety jest słabo.... :/:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze filmy sa juz w drodze, mysle ze usher do konca tygodnia to ogarnie i wrzuci na forum.

 

Robimy jeszcze kilka testow do potwierdzenia/wykluczenia kilku czynnikow mogacych miec wplyw na takie zachowanie powloki. Postaram sie byc na biezaco tutaj aczkolwiek od 2 tygodni mam probelmy z netem, a tepsa rozklada rece i niema pojecia co jest przyczyna ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons,

 

Mam mały problem z PV.

A może z wszystkimi niewidzialnymi wycieraczkami..?

 

Auto to audi A6 C5. Szyba jeszcze fabryczna.

W deszczu - kropelki się robią ładne ale... praktycznie nie odpływają :/

Czyżby problemem było ukształtowanie szyby?

 

Dodam, że w ten sam sposób nakładałem PV (jak i RainX) na szybę w starej Astrze - tam kropelki pięknie odpływają już przy 60-70 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak problem jest z PV, nie chciałem już odkopywać wątku, więc napisałem tutaj.

 

Buteleczka wstrząśnięta.

Aplikacja na 2 autach - A6 i Astra - wyglądała tak samo:

 

Mycie glass cleanerem od megsa.

Później AG Car Glass Polish.

IPA

 

Nakładanie płatkiem kosmetycznym na jedną połówkę szyby, nakładanie na drugą połówkę, po czym polerowanie pierwszej , nakładanie jeszcze raz na pierwszą, polerowanie drugiej...

Czyli po dwie warstwy.

 

Z astry kropelki spływają bardzo szybko. Na A6 - dzisiaj jeszcze raz dokładniej się przyglądałem - spływają, ale bardzo powoli i przy prędkości powyżej 100 km/h

 

Zastanawiam się czy nie wygładzić nieco szyby w A6 tlenkiem ceru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie wygładzić nieco szyby w A6 tlenkiem ceru...

U mnie szyba jest w stanie co najmniej fatalnym i PV po samym APC i IPA (żadnych dodatkowych specjalnych klinerów) działa pięknie - od ok. 50 km/h kropelki zaczynają się ruszać, a powyżej 70km/h już pełen komfort.

 

Może za szybko starłeś po aplikacji. U mnie przed starciem poleżała z 10 minut. W trakcie aplikacji było ciepło (ok. 25'C) i sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa 4nano pracuje nad tym, niestety replikacja problemu zajmuje troche czasu :thumbdown: wiec prosimy jeszcze o troche cierpliwosci 8-)

 

Na chwile obecna ekipa 4nano wie, ze produkt aplikowany na kazdym aucie przez nas dziala poprawnie. W fazie terapii szokowej jest kilka butelek, potem produkty trafia na szyby i zarazem do laba firmowego, apdejty niedlugo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.