Skocz do zawartości

Czerwony Fiat 126p (155 zdjęć!)


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

Hej haj heloł! Kilka słów wstępu:

Na forum trafiłem jakoś przypadkiem. Pierwszym tematem, który zwalił mnie z nóg była prezentacja czarnej Micry Arka. Do dziś wchodzę w ten temat z przyjemnością i z pełnym szacunkiem. Jesteś moim guru jeśli chodzi o detailing ;) Dzisiejsza prezentacja jest moją pierwszą zabawą z maszyną i kosmetykami innymi niż pasta Tempo czy Plak.. Jakiś czas temu kupiłem maszynę, kosmetyki i powiedziałem sobie, że czas zacząć. Nie mam specjalnie warunków na takie zabawy, więc akcja dzisiejszej prezentacji toczy się 40km za Poznaniem w miejscowości Środa Wielkopolska, w małym garażu dziadka :-] no właśnie... Do dyspozycji miałem tylko sobotę i niedzielę i byłem pewny, że swojej beemki nie dam rady obskoczyć. Padło na Fiacika dziadka. No to kilka słów o głównym bohaterze:

Fiat 126p 2000r, u pierwszego właściciela od nowości, ok 95k km przebiegu, bezwypadkowy i w całości oryginalny lakier.. 11-sto letni lakier, który od nowości był myty.. hmmm :o dwa razy do roku :shock: Do tego stojąc w garażu służy jako półka do wszystkiego. Stan lakieru był fatalny. Cały matowy, milion rys mniejszych, głębszych, każdych.. Dlatego też pomyślałem, że będzie to idealna sprawa na pierwszy raz :D Od razu napiszę, że nie jestem w pełni zadowolony z efektu, bo: jeszcze nie umiem wszystkiego, miałem mało czasu, no i nie udało mi się usunąć wszystkiego. Papieru ściernego nie ruszałem więc tylko tyle co maszyną udało się ugrać. Czasu zabrakło na wnętrze, czyszczenie pod maską i pod klapą tylną. Mam nadzieję, że jeszcze to nadrobię i będzie update. W sumie roboczogodzin ok. 15. Czekam na wszelkie słowa krytyki, bo mam zamiar ogarniać temat bardziej niż na poziomie przeciętniaka :P

Wiem, że pakuję się w niezłe kłopoty, bo poziom 'dziadkowych aut' został już jakiś czas temu bardzo konkretnie narzucony przez pewną kobitkę (którą z resztą też baaaardzo baaaaardzo podziwiam) :kox:

Dość gadania! Przejdźmy do arsenału:

 

Mycie i suszenie:

- woda z węża :mrgreen:

- szampon od Shiny Garage

- gąbką z frędzelkami mikrofibrowymi :roll:

- APC od Nielsena

- pędzelki

- glinka ValetPro Clay Bar

- Fluffy + mikrofibry

 

Korekta:

- taśma malarska

- maszyna z allegro, ale z płynną regulacją obrotów :P

- pady Farecla białe i czarne

- Menzerna FG 500 + FF 3000

- mikrofibry

 

Woskowanie:

- Dodo Juice Blue Velvet

- mikrofibry

 

Opony:

- Nielsen Chemicals Brillance

 

Detailer:

- 22-letni chłopaczek bez umiejętności, obiecujący dziadkowi cuda :mrgreen:

 

Zdjęcia i opis:

 

Stan auta na dzień dobry:

show001.jpg

show002z.jpg

show003.jpg

show004d.jpg

show005k.jpg

show006.jpg

show007.jpg

show008.jpg

show009u.jpg

show010.jpg

show011.jpg

show012g.jpg

show013.jpg

show014n.jpg

show015c.jpg

show016.jpg

show017.jpg

show018s.jpg

show019q.jpg

show020.jpg

show021.jpg

show022.jpg

show023s.jpg

show024.jpg

show025.jpg

show026.jpg

show027.jpg

show028.jpg

show029.jpg

show030.jpg

pomocnik-przeszkadzacz :P

show031.jpg

mycie

show032.jpg

show033.jpg

show034.jpg

show035.jpg

show036.jpg

show037.jpg

show038.jpg

show039.jpg

glinką jechałem kilka razy jeden element.. tutaj lewe drzwi

show040.jpg

lewy tył

show041.jpg

tylna klapa

show042y.jpg

dach

show043.jpg

lewa strona bez zdjęć, ale było tak samo mocno brudno...

znowu mycie

show044l.jpg

suszenie

show045.jpg

i inspekcja :o

show046o.jpg

show047.jpg

show048.jpg

show049.jpg

show050.jpg

show051.jpg

show052.jpg

show053.jpg

show054.jpg

show055.jpg

show056.jpg

show057.jpg

show058.jpg

show059.jpg

show060.jpg

show061.jpg

show062.jpg

show063.jpg

show064.jpg

show065i.jpg

show066.jpg

show067.jpg

show068.jpg

show069.jpg

show0702.jpg

show0703.jpg

show0704.jpg

show0705.jpg

show0706.jpg

show0707.jpg

show0708.jpg

show070.jpg

show071.jpg

show072.jpg

show073.jpg

show074.jpg

show075.jpg

show076.jpg

show077.jpg

show078.jpg

show079.jpg

maszyna w dłoń i do dzieła!

show080.jpg

show081.jpg

show082q.jpg

50/50 maska

show083.jpg

show084.jpg

show085.jpg

50/50 drzwi

show086.jpg

show087.jpg

show088.jpg

show089.jpg

show090.jpg

show091.jpg

show092.jpg

show093.jpg

50/50 tylna klapa

show094.jpg

show095.jpg

show096.jpg

50/50 prawa strona

show103.jpg

show104.jpg

musiałem się chociaż trochę pokazać :kox:

show106.jpg

mycie po korekcie

show107.jpg

show108.jpg

show109.jpg

show110.jpg

show111.jpg

show112.jpg

wjazd do garażu na suszenie

show113.jpg

no i wosk. dobrze, że nie ma w regulaminie PSB wzmianki o tym jakie jest minimum ceny wosku, aby praca nie poleciała :mrgreen:

show114.jpg

show115.jpg

w oczekiwaniu na polerowanie wosku poszedł dressing na opony

show116.jpg

no i wyczekiwany wyjazd z garażu!

babcia była pierwsza do oględzin :shock: dziadek później nieśmiało zaglądnął co z tego wyszło, ale jego mina była bezcenna. "to z okazji dzisiejszych imienin dziadku!" :song:

show118.jpg

show119.jpg

show120.jpg

show121.jpg

show122.jpg

show123.jpg

show124.jpg

show125.jpg

show126.jpg

show127.jpg

show128.jpg

show129.jpg

show130.jpg

show131.jpg

show132.jpg

show133.jpg

show134.jpg

show135.jpg

show136.jpg

show137.jpg

show138.jpg

show139.jpg

show140.jpg

show142.jpg

show143.jpg

show144.jpg

show145.jpg

show146.jpg

nie mogłem się powstrzymać i maluszek dostał trochę z węża :evil:

kropelki!

show147.jpg

show148.jpg

show149.jpg

show150.jpg

show151.jpg

show152.jpg

show153.jpg

show154.jpg

show155.jpg

show156.jpg

 

 

 

Zdjęć ze wszystkiego nie ma, bo po prostu się spieszyłem, albo jak już wpadałem w ciąg to nie chciałem przerywać. Pod koniec to już w ogóle myślałem tylko o tym, żeby wyjechać przed dom i zobaczyć efekt! A efekt widać, ale nie jest idealnie. Na żywo wygląda to lepiej niż na fotkach, bo jakoś nie mogłem uchwycić tego blasku 8-) Może kiedyś obsłużę jeszcze maluszka jak już będę miał więcej punktów EXP :-]

Chciałem podziękować jeszcze all4auto za zaopatrzenie pierwszorzędnym towarem :good:

oby moja kolejna praca była lepsza. dziękuję dobranoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo ładna praca jak na pierwszy raz, czerwony kolor to wymarzony do pokazywania 50/50 zaraz po czarnym dla mnie :))

Dziadek pewnie wniebowzięty i jak na niego patrzy to widzi go w takim samym, a nawet lepszym stanie jak odbierał z salonu Fiata :P

Czekam na update i zdjęcia z wewnątrz i mycia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal G-mopa to zło

Czym oszukałeś zderzaki jeśli nie miałeś BlackWow?

Dysponując śrubokrętem usunąłbyś lampki,wloty i miałbyś więcej miejsca do pracy.

 

Więcej może po drugim obejrzeniu...

 

A teraz gratuluję pacjenta i udanego debiutu :good:

 

Walcz dalej i odpowiedz na zaczepki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że nikt nie zapyta o zderzaki.... jak poszedłem obejrzeć skoki to kuzyn zszedł na dół i stwierdził, że mi pomoże, bo zderzaków jeszcze nie zrobiłem. Dostało im się Lotosem mineralnym i tak oto się świecą.. :oops:

gąbki na pewno zmienię, bo jedynie na czarnej jakoś mi się dobrze pracowało. z resztą zużyły się nieźle..

co do zdejmowania elementów to naprawdę chciałem zdjąć nawet zderzaki i tablice i te czarne rynienki ale miałem tak ograniczony czas, że aż wstyd.. Na pewno kolejna praca będzie z najmniejszymi detalami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca super ;) Mało takich 'oldtimerów' ;) Relacja też świetna, pokazałeś wszystko co robiłeś :)

 

Jak dla mnie to trochę szkoda glinki, że nie usuwałeś wcześniej smoły, szkoda że nic w środku (chyba że nie doczytałem), no i w oczy troszkę kują zderzaki :) Musisz się zaopatrzyć też w drugie wiadro już teraz po korekcie ;)

 

Pozdrawiam i powodzenia dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja, widać auto w dobrym stanie a o takie coraz częściej są poszukiwane przez miłośników marki.

 

Jedyne czego mi brakuje w relacji to chyba zadbania o el. plastikowe z zewnątrz. Zderzaki lepiej by się prezentowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach "po" klapy i maski widać ze nie do końca się udało...

Ale w zadnym wypadku się nie czepiam, widać ze będą z Ciebie ludzie i już niedługo zamieszasz na forum. Wyszło naprawdę fajnie ze właściwie nie ma się do czego przyczepić.

Do pełni szczęścia odnowiłbym wszystko to co czarne-zderzaki ,klamki,ramki drzwi zwykłym czarnym matem w sprayu.

 

PS: nie zgnity Elegant-do muzeum go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca :good: moja mama miała maluszka, też w kolorze czerwonym, ale niestety ukradli :cry: a teraz znaleźć jakiegoś w dobrym stanie bardzo ciężko.

 

Tak jak napisał kolega Marco odnowiłabym wszystkie elementy plastikowe i felgi, ale że miałeś mało czasu to rozumiem ;) i może jeszcze kiedyś powalczysz.

 

Używałeś cleanera przed woskiem? bo w wymienionych kosmetykach go nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanera nie było.

Co do odnawiania to gdyby maluch stał u mnie pod domem, bardzo chętnie bym się nim zajął. Malowanie tych szczegółów to faktycznie nieciężka robota, ale mi na to zabrakło czasu. Nie wiem kiedy będę mógł dokończyć dzieła. Dzięki wszystkim za dobre słowa, a najbardziej za rady i spostrzeżenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.