Skocz do zawartości

Suzuki Swift '09 (czerwony)


Kubz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedł czas na prezentacje moich „wypocin” przy autku Suzuki Swift, rocznik 2009. Autko należy do mojej dziewczyny i od początku mam możliwość „opieki” nad nim ;) Dotychczas opieka polegała na woskowaniu Megsem Gold Class po każdym myciu i nakładaniu Endurace na opony. Dziś nadszedł dzień, kiedy można było wykorzystać kompletowany od jakiegoś czasu zestaw kosmetyków:

- Wosk Gold Class Megsa,

- próbka Megsa #16 od CRAZY CAR,

- politurka DC Megsa,

- Endurace Megsa,

- Trim Detailer Megsa,

- Quick Detailer + Clay Megsa,

- aplikatory: Megs gąbka, Stella mikrofibra,

- ręczniki: mikrofibry z Lidla i nieco porządniejsze od CRAZY CAR ;)

Warunki były mocno polowe, gdyż nie posiadam garażu. Cała akcja przebiegła w garażu jednego z C.H. w Gdańsku. Na początek autko zostało umyte przy użyciu aktywnej piany, szamponu itd…

Gdy wpadło w moje ręce na pierwszy ogień poszła glinka + QD. (sory za jakość fot, ale aparat ma już swoje lata i dopiero na kompie okazało się, jakiej to „cudownej” jakości zdjęcia wyszły).

Kosmetyki.

megs.jpg

Glinkowanie.

glinka1.jpg

glinka2.jpg

Efekt po politurce.

politura.jpg

Megs #16.

megs16.jpg

W trakcie polerowania #16.

megs16polerka.jpg

Czas na Gold Classa.

megsgc2.jpg

Wypolerowany Gold Class.

megsgcp1s.jpg

Nadszedł czas na detale. Uszczelki oraz plastiki potraktowane Trim Detailerem Megsa, a oponki Endurace.

trim1.jpg

trim2c.jpg

Małe 50/50 podszybia.

trimw.jpg

Oponki przed.

end1v.jpg

I po.

end2.jpg

A to rezultaty tej kilkugodzinnej akcji. Jako że to moje pierwsze tak obszernie przeprowadzone dopieszczanie auta, pewnie zauważycie wiele niedociągnięć. Lecz jestem zadowolony z osiągniętych rezultatów. Autko na żywo, dziewczyny i moim zdaniem super się prezentuje. Proszę o jakieś rady co można by następnym razem poprawić ;)

rezu.jpg

rez1x.jpg

rez2.jpg

rez4.jpg

rez5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super! :)

Powiedz, jakie masz wrażenia z #16?

Aplikowałem ręcznie, ładnie się nakładał, po 20 min wosk przeszedł test palca i polerka. Polerka bez problemu, lecz efekt wizualny hm... #16 nie dał takiego błysku na który liczyłem. Dopiero po GC lakier pięknie błyszczał. Wosk specjalnie położony tylko na maskę. Chciałbym porównać jak długo się na niej utrzyma, w porównaniu do reszty auta, na którym jest jedynie GC.

 

widać ilość włożonej pracy, ale czy oko mnie myli, czy na masce są okrutne hologramy, które obnażyło światło flasha?

pozdrawiam!

Jeżeli chodzi o foto z ręcznikiem na mace, to jest to jeszcze niespolerowany wosk, na zywo nie widać hologramów. Lakier nie jest niestety bez skazy, na masce oraz dachu są wżery od ptasich ....... oraz mikroryski. Planowany termin pozbycia się tych skaz to dopiero wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Manhattanie robiles :) ? Ja swoja droga za jakis czas bede uzytkowal podziemny garaz z takimi lampami , ciekawe czy da sie tam pracowac w miare.. Dodatkowo pamietajac ze parking bedzie pewnie zawalony autami sąsiadów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Manhattanie robiles :) ? Ja swoja droga za jakis czas bede uzytkowal podziemny garaz z takimi lampami , ciekawe czy da sie tam pracowac w miare.. Dodatkowo pamietajac ze parking bedzie pewnie zawalony autami sąsiadów :/

 

Dokładnie tam, na szczęści nie były to godziny szczytu i parking -3 był prawie pusty ;) Oświetlenia mogłoby być nieco więcej, z góry auto było przyzwoicie oświetlone, ale boki oraz tył przydałoby się dodatkowo oświetlić. :thumbdown: Ja tam i tak zazdroszczę takiego garażu, nawet dzielonego z sąsiadami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 spostrzeżenia użytkownika swifta

 

1. szkoda że lakier to bright red a nie supreme red pearl

To już nie był mój wybór ;)

2. bardzo by się przydał jakiś ofelunek (nawet dedydkowany oryginał, albo berliny z katalogu oryginalnych dodatków suzuki) zamiast kołpaków

Prawdopodobnie po zimie wleci jakiś felunek. Pod uwagę brane są jakieś 15'' OEM lub coś ładnego w kolorze czarnym + czerwony lip.

 

a tak poza tym to dobra robota :)

 

Dziękować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło - kolorek czerwony też jest dość wdzięczny pod względem widoczności efektów pracy :good:

 

Pod uwagę brane są jakieś 15'' OEM lub coś ładnego w kolorze czarnym + czerwony lip.

 

Widziałem w takim kolorze na 17' - auto zupełnie inne i sprawia wrażenie większego.

Pokusiłbym się właśnie o takie felgi :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło - kolorek czerwony też jest dość wdzięczny pod względem widoczności efektów pracy :good:

 

Pod uwagę brane są jakieś 15'' OEM lub coś ładnego w kolorze czarnym + czerwony lip.

 

Widziałem w takim kolorze na 17' - auto zupełnie inne i sprawia wrażenie większego.

Pokusiłbym się właśnie o takie felgi :-]

17" bankowo ujmą komfortu jazdy. Poza tym szkoda sprzedawać prawie nowe letnie oponki 15" i pchać się w większe wydatki, bo nie oszukujmy się ale i felga i opona 17" są znacznie droższe :) Ja również widziałem czerwonego swifta na 17", białych OZ superturismo. Fajnie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" bankowo ujmą komfortu jazdy. Poza tym szkoda sprzedawać prawie nowe letnie oponki 15" i pchać się w większe wydatki, bo nie oszukujmy się ale i felga i opona 17" są znacznie droższe :) Ja również widziałem czerwonego swifta na 17", białych OZ superturismo. Fajnie wyglądał.

 

Jak to się mówi: coś za coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" bankowo ujmą komfortu jazdy. Poza tym szkoda sprzedawać prawie nowe letnie oponki 15" i pchać się w większe wydatki, bo nie oszukujmy się ale i felga i opona 17" są znacznie droższe :) Ja również widziałem czerwonego swifta na 17", białych OZ superturismo. Fajnie wyglądał.

 

Jak to się mówi: coś za coś ;)

 

Gdyby to było moje wozideko już by śmigał pare cm niżej na ładnej feldze;) Ale to autko typowo miejskie, dla kobiety, tu nie liczą się osiągi itp, a komfort ;) No i wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że autko jest bardzo ładne, typowo miejskie, damskie dla faceta z jajami, który wie czego należy od auta oczekiwac. Miałem okazję kiedyś jeżdzić Swiftcikiem i myślę, że ładna 16 byłaby dobrym kompromisem. Co do 15 vs 17. Też miałem taki dylemat w moim Peugeocie, że niby był na nowych oponach 15, że niby wyższe koszty zakupu felg 16 + opony. Teraz żałuje, że nie kupiłem 16 + nowe opony, tylko kupiłem same 15 felgi. Taki mój wniosek. Tylko, że ja miałbym prościej, bo w firmie mi jeszcze jeżdzą 2 takie Partnerki, w tym samym czasie zresztą kupione, więc opony fabryczne opony odstawiłbym na półkę i potem któś by z innego Partnera je sobie zabrał, gdyby swoje zużył. Natomiast jak wiadomożycie jest pełne kompromisów, i albo głównym argumentem jest cena, albo inny priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 " są okejos , 17" to zbyteczny lans do Swifta , ja mam 16" 205/55 w MK5 i jest akurat , kobiety nie maja naturalnych zdolności do pokonywania krawężników (chociaż są wyjątki) i mogło by być tak że felgi czesto byly by obcierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.