Skocz do zawartości

Jakie głośniki do auta polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chodzi o moc to od ok 50W R.M.S (mierzone przy 1% zniekształceń). u-Dimension u-GLOW-2075 myślę że byłby dobrą propozycją ale da się oczywiście taniej na niewielkim uszczerbku jakości. Ale w sumie niech się mądrzejsi wypowiedzą. Na mnie ten wzmak zrobił bardzo dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie tym głośnikom ? macie może coś bardziej budżetowego ?

 

Tak Hertz żeby ładnie zagrał musi mieć troszkę mocy.

Nowy najtańszy zestaw pod radio to Rockford Fosgate chyba numer R1652S ma 40 W w RMS. Poniżej 200 zł to albo używka albo kierować się wyglądem bo jakościowo to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wzmacniacz-alpine-mrv-t300-2-1-channel-i2097260954.html

to mówicie że stara alpina V12 i hertz albo helixy na przód i jako tako będzie grało ?

 

Jeśli to nie podróbka, których jakiś czas temu można było spotkać sporo to można brać i w zupełności wystarczy ;)

 

Ewentualnie jeszcze w budżetowej wersji blaupunkt ale tylko wersja VELOCITY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x80W @ 4ohm jeśli rozpatrujemy tylko 1 zestaw dsk, w przypadku 2 to 4x80W @ 4ohm

 

W przypadku sprzętu budżetowego/ chińskiego taki dane katalogowe ni jak maja sie do rzeczywistości. Kiedyś oglądałem jakiś program własśnie o wzmakach i w ogóle o sprzecie car audio i jacyś tam experci bardzo ładnie udowodnili że moc takiego wzmacniacza różni sie w niektórych przypadakach NAWET o 80 % tego co jest w katalogu.

Oczywiście nie pije bezpośrednio do firmy carpower, ale troszke z doświadczenie a troszke z opowieści wiem że firma szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wzmacniacz-alpine-mrv-t300-2-1-channel-i2097260954.html

czy ktoś ma sprawdzone dane do tego wzmacniacza ? bo widzę różne parametry raz RMS 30Wx2 przy 4om a raz RMS 50Wx2 przy 4 om

 

Polecam stronę: http://amp-performance.de/532-Alpine-MRV-T300.html

 

Rozbieżności w mocy są z tego, że Alpine jako jeden z nielicznych producentów podaje moce przy zasilaniu 12 i 14,4 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 2x64W RMS przy 4 om ?

 

Tak, przy założeniu, że masz odpalony silnik, i dobre przewody do aku razem z odpowiednimi konektorami.

 

Z czystym sumieniem mogę polecić starą serię Alpine, co chcesz nimi napędzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, a i do tych głośników moc będzie wystarczająca.

 

ps. X lat temu miałem kombinacje Clarion CD + kilka V12 + Helixy (tylko wysoki model)+ dwa suby Mbquart + kondensatory i ze 100 metrów kabla :kox:

 

Efekt był :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty i dystanse kupione, będzie walka żeby upchać dcx'y 165 w drzwi, a jak nie to zmiana na dsk bo w drzwiach idealne seryjne miejsce na gwizdeczki :evil:
napisz ile wyszło za maty bo jak sobie to policzę to mało nie wychodzi :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.