Skocz do zawartości

Kamerki szmerki - HD


Rekomendowane odpowiedzi

na filmikach wygląda obiecująco

Poziom G1WH, szału nie ma. Zauważcie, ze na filmiku samochód jeździ w super oświetlonych miejscach, bardzo powoli i statecznie, szczególnie w zakrętach mocno zwalnia, jakby celowo pod nagranie bał się, że będzie za duże rozmycie od szybkiego ruchu. Tych filmików od chińczyków nie ma co brać pod uwagę wcale, trzeba poczekać na normalne nagrania w europejskim dynamicznym ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kąty z opisu i tak nie są prawdziwe. Mimo to w G1W z mniejszym kątem możesz czegoś nie ująć w kadrze. Np. stojąc na światłach możesz nie złapać sygnalizatora itd. itp.

Ja mam wersję G!1WH z niby 170st obiektywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad tą:

Yi Smart DashCamera

 

Kupiłem 2 tygodnie temu i w nocy nagrywa zdecydowanie lepiej niż droższy o prawie 200 zł Prestigio Roadunner 570 GPS. Na razie jestem bardzo zadowolony. Jak coś mogę podesłać "surowe" pliki.

 

Tu jeszcze kilka testów:

http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=4051

http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=4151

 

Na autowrzuta pisali coś, że czuła na wysokie temperatury otoczenia jest...

Ponoć jest to problem, u siebie nie zauważyłem bo zarówno w robocie jak i w domu samochód stoi w garażu.

 

Testy z Wr24.pl

 

Generalnie każda kamera jak jest ciepło będzie traciła ostrość, tyle że jedna bardziej a inna mniej. Nawet DO 470LSW po godzinie na słońcu traci sporo na ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od miesiąca Xiaomi i polecam, ostrość trochę traci.. Ale każda kamerka ma taki objaw, tylko jedna bardziej inna mniej.

Ważne aby ustawić 60/1080p w dzień i 30/1080p w nocy. Wtedy osiągniemy najlepszy obraz. 1296p jest interpolowany, czyli lipa trochę.

Pozostaje jedynie czekać na aktywowanie trybu HDR i będzie bajka nocą - choć i tak obraz jest zdecydowanie lepszy niż w droższych kamerkach.

 

Btw. ostatnio super promocja za 299zł na popularnym serwisie aukcyjnym od oficjalnego źródła. Lub na wr24 za 349zł z dodatkowym uchwytem. Oczywiście wersja International.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby ustawić 60/1080p w dzień i 30/1080p w nocy. .

 

Da radę to jakoś ustawić na stałe żeby było tak jak piszesz, czy po prsotu jak jadę w nocy to ręcznie przestawiać na 30 fps ?

Też czekam na HDR.

 

Co do ceny u oficjalnego dystrybutora to na aledrogo jest już za 399 zł, dodatkowo jedna z osób na autowrzucie miała problem ze zwrotem kamerki w ciągu 14 dni, jest opisane na forum. http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... 294#p60294

Sam kupowałem u evada na wr24.pl ze względu na dodatkowy uchwyt z przyssawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamerki Xiaomi Yi - to jesteście pewni koledzy, że do waszych kamerek będzie "aktywowany" tryb / opcja HDR ?

 

Bo swojego czasu jak zastanawiałem się jaką kupić kamerkę to zrezygnowałem z zakupu Xiaomi Yi min. dla tego że ostrość znacznie spada jak kamerka się nagrzeje ( w G1WH-t nic takiego nie zaobserwowałem ). I z tego co gdzies wyczytałem na forum chyba AW lub zagranicznym to ma być "nowsza" wersja z dodanym min. HDR a nie aktualizacja oprogramowania :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą niedzielę czeka mnie rodzinny wyjazd nad morze. Cholerna pogoda nie nastraja zbyt optymistycznie, ale smażoną rybkę trzeba zjeść przy plaży :)

Korzystając z oferty sklepu Gearbest.com zamówiłem kamerę.

Kupon zniżkowy jaki umieszczałem tutaj w temacie "przeznaczyłem" na przesyłkę kurierem.

Zależało mi na czasie, a tylko to gwarantowało dotarcie kamery przed urlopem.

 

No i powiem Wam, że ekipa z Gearbest.com stanęła na wysokości zadania.

Kamera zamówiona 07.07.

Wysłana 08.07.

Dotarła 13.07.

 

Jeszcze nie montowałem jej w docelowym aucie, bo żona śmiga nim do pracy, a ja turlam się naszym tzw. "wózkiem na zakupy". :)

 

Do sedna!

 

Kamera przyszła błyskawicznie!

Po rozerwaniu worka z DHL zobaczyłem dodatkową kopertę taką jakby piankową.

W niej była kamerka.

 

Bardzo mile zaskoczyło mnie pudełko kamery które prezentuje się tak:

 

P1050868.JPG

 

Przyzwyczajony jestem do szarych kartoników, albo owinięcia w folię bąbelkową i wsadzeniu do koperty dlatego też pudło zrobiło na mnie wrażenie.

 

Od spodu pudła mamy opis urządzenia w zrozumiałym języku :) :

 

P1050869.JPG

 

Po otwarciu pudełka mamy taką "konstrukcję" wewnątrz:

 

P1050870.JPG

 

Wyciągamy konstrukcję z pudełka, które otwiera się jak jakieś szczęki rekina :)

 

P1050871.JPG

 

I wyjmujemy cały asortyment z pudełek:

 

P1050872.JPG

 

Mamy tak:

- kamera,

- instrukcja,

- kabel USB do komputera,

- ładowarka samochodowa,

- uchwyt z odbiornikiem GPS,

- dwa kawałki taśmy 2-stronnej,

- 6 sztuk uchwytów do kabla także na taśmie 2-stronnej,

- ściereczka do czyszczenia obiektywu / ekranu,

- dodatkowy element uchwytu (pewnie do zaadoptowania do innego mocowania..)

 

 

Kamera w normalnym położeniu prezentuje taki spód: MicroSD + HDMI,

 

P1050873.JPG

 

Góra to AV OUT i USB do zasilenia:

 

P1050874.JPG

 

Front kamery:

 

P1050875.JPG

 

P1050876.JPG

 

Pulpit sterowniczy :D

 

P1050877.JPG

 

Z zamontowanym odbiornikiem GPS, czyli z uchwytem ;)

 

P1050878.JPG

 

Ładowarka samochodowa z fajnym patentem jakiego jeszcze nie spotkałem. Pewnie jeszcze wielu innych rzeczy nie spotkałem:

 

P1050880.JPG

 

P1050881.JPG

 

Kilka zrzutów z MENU urządzenia:

 

P1050884.JPG

 

W zainstalowanym sofcie mamy do wyboru tylko dwa języki: angielski, rosyjski:

 

P1050885.JPG

 

P1050886.JPG

 

P1050887.JPG

 

P1050888.JPG

 

 

Muszę sprawdzić możliwości montażu na szybie, ponieważ w Xsarze Picasso wycieraczki poruszają się od środka do zewnątrz szyby i centralne miejsce pod lusterkiem pozostaje niewytarte.

Chyba przykleję ją do deski rozdzielczej i wykorzystam opcję "Rotate image 180" obracającą obraz "do góry nogami"

 

P1050889.JPG

 

P1050890.JPG

 

P1050891.JPG

 

Karta na którą będzie kamerka nagrywała:

 

P1050892.JPG

 

WiFi odpala się bezproblemowo i ekspresowo zaczyna przekazywać obraz na telefon na aplikację FinalCam.

Da się zauważyć około 1-sekundowe opóźnienie między urządzeniami.

 

P1050893.JPG

 

W moich oczach kamerka sprawia bardzo pozytywne wrażenie.

Solidnie wykonana, pewnie siedzi w uchwycie.

Filmy pewnie wrzucę za jakieś 2 tygodnie jak wrócę z urlopu. Oby to były same pozytywne nagrania z naszych polskich autostrad ;).

 

Polecam również sklep Gearbest, który zrealizował zamówienie błyskawicznie!

 

Dla przypomnienia:

 

http://goo.gl/r5rc7g

 

Koniecznie z kuponem: GBC0903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamerki Xiaomi Yi - to jesteście pewni koledzy, że do waszych kamerek będzie "aktywowany" tryb / opcja HDR ?

 

Bo swojego czasu jak zastanawiałem się jaką kupić kamerkę to zrezygnowałem z zakupu Xiaomi Yi min. dla tego że ostrość znacznie spada jak kamerka się nagrzeje ( w G1WH-t nic takiego nie zaobserwowałem ). I z tego co gdzies wyczytałem na forum chyba AW lub zagranicznym to ma być "nowsza" wersja z dodanym min. HDR a nie aktualizacja oprogramowania :o

 

Pewnie nie będzie HDR, ale jak porównuje z Prestigio Roadrunner 570 GPS z HDR, którą miałem wcześniej to w nocy i tak widzi więcej i nagrywa w porównywalnej jakości a kamera prawie 200 zł tańsza. Ostatnio jechałem po 22 i na nagraniu widać więcej niż ja widziałem swoimi oczami.

Utrata ostrości jest rzeczywiście problemem, fajnie pokazał to ostatnio w testach evad z wr24.pl - na YT w poprzednich postach widziałem jego testy - rzeczywiście G1WH jest w nich jedną z najlepszych kamerek pod tym względem - nawet DOD470LSW wypada przy niej dużo gorzej. Polecam też testy na TV Pizdys gdzie jest porównana z innymi kamerami - w podobnej cenie i droższymi.

Mnie ten problem aż tak nie dotyczy bo samochód i w pracy i w domu stawiam w garażu więc kamera nie ma jak się nagrzać. A jak będę wychodził gdzieś na dłużej to po prostu będę ja wyjmował z samochodu i tyle.

 

Z samej funkcjonalności i jakości nagrań jestem na razie bardzo zadowolony. Fajną sprawą jest też Wi-Fi i przez to aktualizacje bez podłączania do kompa. Wystarczy, że połączę ją w aucie przez Wi-Fi i sama od razu informuje mnie jak jest nowy firmware i momentalnie go pobiera. Tak samo wszystko w kamerze mogę ustawiać za pomocą apki do smartphone'a.

 

Przy zakupie wahałem się między Yi a Anytekiem A3.

 

coobah - Ostatnio chyba ktoś na autowrzucie wrzucał filmiki z tej kamerki co kupiłeś, naprawdę ładnie nagrywa - powinieneś byćz adowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crockett84, Niestety trzeba ręcznie, ale ustawienia rozdzielczości są na pierwszej ikonce, wiec wystarczy 3-krotne kliknięcie przycisku jak przechodzimy z 60fps na 30fps, i 2-krotne jak przechodzi się z 30 na 60fps. Kwestia wprawy i operacja trawa max 2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wytypowałem 3 kandydatów i zastanawiam się którego wybrać, a mianowicie:

-Xblitz Go

-NavRoad myCAM HD Pro

-G1WH

Co będzie najlepsze, podkreślę że samochód dużo czasu spędza w miejscach nasłonecznionych i nie ma lekkich warunków pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , orginalny zasilacz nadaje się do śmieci bo zakłóca mocno radio . Wystarczy zastosować obojętnie jaki 1A i problem rozwiązany .

Może być od innej kamerki, gps-u , telefonu itp

Ja używam G1WHT i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, którzy mają G1WH - czy Wam też od czasu do czasu kamerka wyrzuca błąd karty? Mimo, że miałem wymienioną kamerę i kartę na gwarancji na nowe (wtedy problem ustąpił) to czasem dalej to wyskakuje. Robię format karty i jedziemy dalej...ale nie powinno się tak robić, kiedyś w tym jednym, ważnym momencie przestanie nagrywać i beret :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
A coś czytałem w od niego zasilacz tworzy zakłócenia jakieś , i tu pytanie jaki zasilacz zastosować, ew. Od jakiego wideo rejestratora ?

 

U mnie takich problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.