Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W Castoramie chyba po 45 zl byly te statywy...

 

no jasne, ale nie będę czekał na kolejną promocję ;)

 

faktycznie patent z włącznikiem trzeba będzie zastosować

 

ja chyba patent odpuszczę, bo niby jakąś gwarancję mam... ale z drugiej strony: co w tym może się zepsuć?? ;)

 

Ja rok temu w Selgrosie kupiłem podwójne, z żarówkami i włącznikami z tyłu każdej obudowy właśnie w cenie coś koło 90zł.

 

No i podobnie z allegro wychodzi, ale jeszcze trzeba doliczyć przesyłkę...

Dlatego miło się zdziwiłem, gdy okazało się, że w najdroższym składzie bud. u mnie na wsi można tak tanio dostać statyw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie żarówki dajcie do tych statywów? Ogólnie lepiej jeden podwójny, czy dwa pojedyncze?

 

tak jak napisałem wcześniej: dałem 200W, a wybrałem podwójny statyw, bo różnica w cenie między nim a pojedyńczym to całe 6 złotych ;)

Więc "jak się bawić, to się bawić.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się u mnie w arsenale pozmieniało ;). Z ciekawych nowości zakupiłem trochę produktów DG. Niby są już docenione, ale krytycznych głosów też nie brakuje- co mi się bardzo podoba, bo ja często lubię to co nie każdemu odpowiada :mrgreen:.

 

sl273240.jpg

sl273241.jpg

 

No i kilka rzeczy, które "prawie" wszyscy mają- mam i ja :D (na szczęście z PA leci właśnie do mnie podobno coś lepszego :-]) :

 

sl273330.jpg

sl273332.jpg

 

Szampon DG 932 nie kupiłem oczywiście z myślą o myciu brudnych samochodów bez wody. Już go przetestowałem i zrobił piorunujące wrażenie. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie do pozbywania się ptasich odchodów itp. - bezpieczniejsze niż zwykły QD (bo w gruncie rzeczy z 932 można zrobić delikatny QD, lub mocniejszy, lubryfikant do glinki, itp.). Zapach- ekstra, aż chce się go wypić- inny niż 901, ale w tych zapachach DG jest naprawdę dobre. Jak to "Rinseless" nie pieni się, ale na pewno pozostawia Aquawax, bo po umyciu i wysuszeniu (właśnie bez spłukiwania, ale oczywiście wstępnie przed myciem szamponem spłukując myjką brud) daje taką samą śliskość jak DG 952 :song: . W lecie pewnie będę używał zwykłych szamponów, ale w zimie taki myk w postaci 932 (ale po wstępnym spłukaniu) będzie super ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, nie mam ONR-a. Widziałem (a raczej wąchałem) go u kumpla ;). Moim zdaniem DG ma lepszy zapach, ale to już subiektywne odczucie. Po DG niby nie trzeba używać żadnych QD i to jest chyba główna różnica. Nie jestem zwolennikiem "rinseless", ale często kiedy temperatura oscyluje ok. 2-5 stopni C spokojnie mogę umyć samochód- ale po spłukaniu temperatura spada i szybko zamarza mi cieniutka warstwa wody na dachu, klapie itp. A tutaj mogę trochę przyspieszyć cały proces mycia ;).

 

Co do porównania mogę takie zrobić- pożyczę trochę ONR-a od kumpla, usunę z jakiegoś dziada (którego nie szkoda) swirle na 2-3 elementach, ubrudzę go trochę i porównam, który nie rysuje (albo mniej rysuje ;)). Ale to raczej wczesną jesienią...

 

Carire, woreczki są po to, aby nadać aurę tajemniczości ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, WWL to robił test chyba mycia bezwodnego, a w tych szamponach chodzi jedynie o brak konieczności spłukiwania... :dontknow: To chyba zupełnie coś innego.

 

Z tego co widziałem w testach, to kiedyś tam było porównanie ONR-u do prototypu #932, ale po pierwsze nie był tam badany wpływ takiego mycia na rysowanie (samochód bez korekty itp.), a po za tym #932 to jednak nie to samo co ten prototyp :dontknow: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, nawet tego nie wiem. :oops:

Ale takie myćko na jesień czy później to chyba dobra sprawa. :good:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Będzie na czym siedzieć:

pre_1343387997__img-20120727-00461.jpg

Na razie nie składam, bo schnie EXO na nim. ;)

 

A tak będzie wyglądać potem:

pre_1343388103__81825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM63, na razie mam na aucie tylko na felgach i dyfuzorze. Przez ostatnie dni schło (48h bez wody), a przez kolejne parę dni mam kontuzję pleców, co skutecznie mnie blokuje jeśli chodzi o jazdę i mycie - jak się tylko 'wyprostuję' to dam filmiki i fotki.

Na razie kropelkowanie fiu fiu fiu, to jedna fota z brudnej felgi (nie wytrzymałem i musiałem po trasie sprawdzić :evil: ):

pre_1343216882__img_0013.jpg

 

Tego siedziska moczyć nie będę - zrobiłem for fun. ;)

 

P.s. już niedługo wyczekiwana korekta, a po niej aplikacja exo, więc coś tam na pewno pstryknę i nagram. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz A masz może jakieś porównanie #932 do ONRa ?

Co prawda porównanie po francusku, ale szampon kupiony u mnie: http://forum.detailing-art.com/topic/25 ... h-aquawax/ :-]

 

DG #931 jest lepszy od ONR i to bez dwóch zdań. Przede wszystkim lepiej domywa. Świetny produkt, a zapach jest właśnie taki, że chce się go wypić. Mam wkład w ten produkt, więc jest polski akcent w amerykańskim produkcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.