Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bazuka, co Ty chemie w pokoju trzymasz? :)

Jakby to powiedzieć- i tak i nie :D

Na forum zarejestrowałem się 28lis 2012- lecz tak serio zacząłem czytać forum można powiedzieć od maja 2013, wcześniej wchodziłem tylko na forum, pooglądałem Wasze galerie i to było tyle- później nie wyobrażałem sobie, jak można poświęcać tyle czasu i $$ na 'kosmetykę auta'.

Jednak po niedługim czasie zaraziłem się Waszą/ juz i moją 'chorobą' :lol:

Pierwsze zakupy z kosmetykami zrobiłem 11maja2013, kilka dni później kolejne, zaraz znowu kolejne i znowu

Piotr, dziękuję po raz kolejny! Zostałeś klientem miesiąca :D

W tej chwili mam w pokoju cztery paczki z kosmetykami do auta, dodatkowo kilka zabawek kupionych na forumowej giełdzie 8-)

Jutro idę trochę podziałać przy aucie- a jak już zdecyduję się, którą maszynę polerską wybrać/kupić (DA/rotacja :o :o :wallbash:) , będzie korekta i kolejno wszystkie następne etapy.

Myślę, że zgromadziłem już wszystko czego potrzebuję do zabawy z autodetailingiem- to czego mi brakuje, to właśnie polerka, tej, którą kupiłem na alledrogo przed tym, zanim trafiłem na to forum nawet nie tykam, poszła w zapomnienie.

Zaraz może ogarnę jakaś fotkę 'grupową' moich zabawek, lub chociaż zrobię na szybkiego listę tego, co już mam i podpowiecie mi czego jeszcze brakuje, itp.

 

Aktywna piana: Tenzi Truck 1L, VP NSF 5L

Pianownica: Przerobiony Marolex

Szampon: BriteMax CleanMax

Rękawica Carbon Collective

Glinka: ValetPRO Yellow Poly Clay Bar

Korekta: Menzerna FG400, PF2500, SF4000

Polerka- narazie brak

Odtłuszczanie: IPA

Cleaner/glaze: Prima AMIGO

Wosk: Meguiar's Professional Paste Wax #16

Do smoły, owadów: Prickbort MAC 124

APC: Nielsen APC Cyclone 1L

Plastiki wewnątrz: Nielsen Finesse 1L

Szyby: Megs Glass Cleaner Concentrate, AG Car Glass Polish, NW Rain-X Rain Repellent

Skóra: Zestaw Colourlock- STRONG

QD: Auto Finesse Finale Quick Detailer, Sonax BSD (w drodze)

Opony: Meguiar's Endurance High Gloss

Felgi: VP Blue Gel

Zapach: Chemical Guys Strippee Scent

Ręcznik do osuszania: Monster Shine Fluffy Dryer 90/60cm, ShiningCar Orange Fluffy Dryer 60x60cm

Mikrofibry: Koch Chemie Microfasertuch Grau, ShiningCar Light Blue 60x40cm, Eurow, sporo różnych/ innych

Pędzelki do detali: VP

Aplikatory: słoneczka, kilka innych

Girt Guard

Myjka: Black&Decker PW1700

Elementy chromowane: MENZERNA Polishing Cream

Uszczelki: 1Z Einszett

No i do tego kilka podstawowych rzeczy, tj: wiadra, kubeczki z podziałką, róznego rodzaju opryskiwacze, pędzelki, gąbeczki, i takie tam różne gadżety.

Coś by się tam jeszcze znalazło zapewne, ale juz nie pamiętam. Co proponowalibyście jeszcze mi dokupić do 'dobrego startu'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner/glaze: Prima AMIGO

Ja kcem....

Coś by się tam jeszcze znalazło zapewne, ale juz nie pamiętam. Co proponowalibyście jeszcze mi dokupić do 'dobrego startu'?

Plastiki zewnątrz (jeśli takowe masz): KochChemie NanoMagicPlastCare (mój poprawiacz humoru ostatnio... razem z Sonax BSD) lub alternatywa Shiny Garage Jet-Black Exterior Trim Restorer (nowy mieszacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki zewnątrz (jeśli takowe masz): KochChemie NanoMagicPlastCare (mój poprawiacz humoru ostatnio... razem z Sonax BSD) lub alternatywa Shiny Garage Jet-Black Exterior Trim Restorer (nowy mieszacz)

Akurat nie posiadam takowych plastików zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi truck to tak jak gruby_RS napisał :D Jest do konkretnych szczurów ;)

Tu muszę się z moim Sensej'em nie zgodzić. 8-):kox: Trucka warto mieć, nawet jak nie ma się "szczura" w domu: do silnika, do opon, do nadkoli. Regulujemy tylko stężeniem ;)

 

Świetny, tani, dobry produkt z serii "konkretne pierdąl**cie": wszędzie tam, gdzie inne środki się kończą i nie may za dużo czasu. Dla mnie to jedno z odkryć roku (2011 ;) ) Nie wyobrażam sobie go nie mieć na półce... :kox::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck to mocny killer, trzeba bardzo uważać, żeby nie narobił szkód ;)

Wiadomo... :good: jak ze wszystkim ;)

 

Magi, na ten przykład niby nie taki killer, ale szkód nawet doświadczonym userom, też może narobić, przy odrobinie nieuwagi 8-):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.