Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

duzego NL przez 10 lat nie zuzyjesz :kox:

Jeśli na jedno auto to starcza na 10 lat, to u mnie w przyszłym roku już tego nie będzie :D

 

duzego NL przez 10 lat nie zuzyjesz :kox:

+1 :lol:

 

dadzą na ipie napis cleaner, a potem nowicjusze myślą, że to cleaner :/

 

Jeśli do mnie pijesz to spójrz w górny prawy róg ;) Nawiasem mówiąc IPA jest po to żeby sprawdzić jak działa to cudo, bo niektórzy przyrównują to do UC nawet :o ...

 

Najlepsza jest ta szczotka do felg - leży w hipermarketach za 8 zł :D

 

To fakt, liczyłem że będzie delikatniejsza. Potrzebna mi bo w focusie mam szprychowe felgi i myje się to koszmarnie, rękawica nie wchodzi :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość długo na tym forum, ale chyba nie wszystko jeszcze rozumiem. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens robienia inspekcji IPA bo ręcznej korekcie UC bądź po AIO Achilles? Przecież wiadomo, że korekty to się tym nie zrobi, więc chyba dobrze, że coś tam dodatkowo kryje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do mnie pijesz to spójrz w górny prawy róg ;) Nawiasem mówiąc IPA jest po to żeby sprawdzić jak działa to cudo, bo niektórzy przyrównują to do UC nawet :o ...

hmmm cleaner o aż tak dużych właściwościach ściernych?

Jestem dość długo na tym forum, ale chyba nie wszystko jeszcze rozumiem. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens robienia inspekcji IPA bo ręcznej korekcie UC bądź po AIO Achilles? Przecież wiadomo, że korekty to się tym nie zrobi, więc chyba dobrze, że coś tam dodatkowo kryje?

Achilles z tego co wiem jest cleanarem, a nie AIO. z cleanarem jeszcze nie pracowałem, bo pod wosk kłade Black Hole'a więc na to pytanie Ci nie odpowiem ;)

natomiast jeśli chodzi o UC to ręcznie korekte da sie zrobić, co zostało udowodnione na forum podczas 1szej relacji użytkownika za co dostał duże brawa ;) często nawet obcierke jakąś delikatną możesz w miare dobrze uratować UC, a IPA pomaga określić czy jeszcze 'trzeć' :)

a UC możesz również stosować z użyciem maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to, że pracując ręcznie raczej nie wyciągniesz lakieru do końca - więc sprawdzanie czy coś zostało jest moim zdaniem zbędne. Wiadomo, że coś jest - a niewymyte wypełniacze przynajmniej przez jakiś czas będą cieszyć oko. Ja z pewnością bym IPY przy UC nie stosował.

 

Co do Achillesa to różnie mówią, dla jednych to AIO, inni używają jako cleanera. Ale nie o nazwę tutaj chodzi tylko znowu o użycie po nim IPY - po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek0720, chodzi o to, że po ewentualnej pracy cleanerem, który może zawierać wypełniacze, olejki etc. pozbyć się ich, robiąc czysty podkład pod wosk. On z kolei z racji na swój skład, mógłby mieć problemy z łączeniem niewspółgrając z danym clenerem, AIO. (w konsekwencji mazanie, niedocierki, zjazd po tygodniu, inne niedoskonałości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens robienia inspekcji IPA bo ręcznej korekcie UC bądź po AIO Achilles?

Nie ma sensu.

a wg mnie jest sens. sam usuwałem ręcznie przerysowania które zostawił mechanik na błotnikach. bez IPY skończyłbym to po 10minutach. z IPĄ zajęło mi to 30minut, ale przynajmniej wiem, że nie wyjdą te rysy za jakiś czas.

 

Achilles z tego co wiem jest cleanarem

Mało wiesz.

bazuje na opisie podanym przez producenta, nie posiadam Twojej tajemnej wiedzy

 

wygląda na to, że nie tak mało wiem :P

Panowie, a może by tak zmienić nazwę tematu skoro Achilles to AIO jak sami przyznaliście a nie cleaner jak sugerowałby temat. ;) czas skończyć z mylnymi informacjami na temat tego produktu, bo na forum jest tego pełno
Achilles od VP to cleaner a nie AIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zastanawiam się czy tu nie mamy jakiegoś konkursu mistrzów ciętej riposty?

Po to mamy te forum zeby sobie nawzajem pomagac i tłumaczyć błędy a nie szpanować swoją wiedzą. Welgus coś wie Ty DamianTDCi coś wiesz to skumulujmy to wiedzę dla dobra Forum a nie wyprzedzajmy się kto tu jest Kozak.

Ja do nikogo nie pije poprostu chcialem zwrócić na coś uwagę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zastanawiam się czy tu nie mamy jakiegoś konkursu mistrzów ciętej riposty?

 

Dobre masz wrażenie. Powiem więcej, po ciętej ripoście zwykle przychodzi coś w rodzaju "Wiem...aaaale nie powiem :roll: ".

O Achillesie wszystko jest tutaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=11028

Dystrybutor mówi że, i tu cytuję: "naszym zdaniem jest niedocenionym na forum KA cleanerem/AIO". Ja na razie nie mam opinii, przyjdzie wiosna, użyję i będę wiedział co i jak :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.