Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie do forumowych specjalistów od felg. Mam takie oto felgi:

 

0lowrl.jpg

 

Przewalają mi się z kąta w kąt już 2 lata i nadszedł najwyższy czas aby się nimi zająć. Jak widać (albo nie widać - niestety dysponuję tylko aparatem w telefonie na tę chwilę) ranty są trochę poprzycierane, a sama felga miała delikatną przygodę z krawężnikiem, co też wprawne oko wypatrzy. Ale na pierwszy rzut oka nie wyglądają tragicznie.

 

W każdym razie plan jest taki, aby rant oraz fronty wypolerować, a elementy lakierowane pozostawić tak jak są. Oczywiście przed tym felgi pójdą do prostowania, a później będzie darcie papierkami i polerowanie filcem oraz bawełną.

 

Czy ktoś miał styczność z takimi felgami? Łatwe w obróbce, czy masa roboty dla miernego efektu? Jakieś podpowiedzi co do prostowania? Da radę coś w ogóle z nich wyrzeźbić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić polerkę ręczną , w związku z tym proszę o radę. Lepsza kątowa (szlifierka) czy oscylacyjna? Do polerowania rantów mam maszynę, więc ta polerka ma służyć tylko do polerowania strony czołowej felgi .

 

MattG mam dokładnie te same felgi, u mnie walają się już 4 lata :oops: i nie mam koncepcji co z nimi zrobić ani nawet od czego zacząć, więc jak coś wymyślisz to się pochwal. Alu wygląda na podatne do obrobienia, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polerka kupiona, MIRKA oscylacyjna z silnikiem indukcyjnym ( super sprawa ) , męczę te Fire&Ice , powoli widać efekty, ale nie miałem 800P wodnego na rzep i to jeszcze nie jest to.

 

Mam pytanie a zarazem prośbę, możecie polecić kogoś kto w rozsądnej kasie chromuje i pozłaca śrubki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

myk jest w tym ze felgi po sciagnieciu bezbarwnego swiecily sie jak psu ( kazdy wie co) na wiosne ale mialy sznity po nozu tokarskim i chcialem wypolerowac i majac porownanie z druga felga to to jest po prostu tragedia :( felgi oddaje specjaliscie niech on sie tym zajmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ranty w polerce, co jakiś czas jadę Autosolem (Metal) i na to Colli 476. Ale pełnej satysfakcji brak, bo zawsze zostaje trochę drobnych rysek, nie ma ideału ;) Teraz doszedł mi drugi komplet felg do pucowania, też rant w polerce i trzeba w coś zainwestować, ale mam dylemat. Zastanawiam się nad Meguiars Hot Rims Mag and Alu VS Mothers Mag and Alu. Ktoś korzystał z obydwu, ewentualnie jakaś dobra alternatywa? Podobno Megs też zabezpiecza na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mothersa i optimum metal polish. Pierwszy produkt ma konsystencje miękkiego wosku/pasty natomiast optimum jest prawie jak woda. Jeżeli miałbym wskazać który lepiej poleruje to o dziwo optimum mimo swojej wodnistej konsystencji lepiej sobie radzi.

Niedlugo będę polerował ranty to zrobie jakieś małe porównanie.

optimum w akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walz ;)

Mam obie te pasty... w sumie bez większych różnic, jedynie Megs ładniej pachnie i wygląda... do tego jest gęstszy, więc może i trochę bardziej wydajny... na grillu masz pewnie chrom. Jako że jest on na froncie najpierw przydało by się zdjąć z niego nalot pastą ścierną np Autosolem, a potem dla poprawy połysku jedna z past na M ;)

Jednak nad tymi dwoma góruje NXT All Metal Polish, niestety już nie produkowany, a szkoda... resztki magazynowa jeszcze można czasami spotkać.

A obecnie kusi mnie spróbowanie SV Metal Polish... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteKKK03, właśnie takiej odpowiedzi mi było potrzeba :roll: W takim razie skłaniam się ku Mothersowi, bo jest o połowę tańszy, no chyba, że bym dorwał tą NXT 8-) A dajesz coś jeszcze na poler? Jakiś wosk czy cuś?

bienek, z chęcią zobaczę sprawozdanie, a i od siebie postaram się coś wrzucić jak będą ciekawe efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteKKK03, właśnie takiej odpowiedzi mi było potrzeba :roll: W takim razie skłaniam się ku Mothersowi, bo jest o połowę tańszy, no chyba, że bym dorwał tą NXT 8-) A dajesz coś jeszcze na poler? Jakiś wosk czy cuś?

Meg'sa jest więcej w opakowaniu, więc w ogólnym rozrachunku wychodzi nie wiele drożej ;)

Wosku czy cuś na felgi jeszcze nie kładłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pasty typu Meguiars Hot Rims,NXT All Metal Polish albo Mothers Mag and Aluminium nadają się do polerowania maszynowego ( 2850 obr/min, tarcza ø 20cm ) czy są to raczej środki to polerki ręcznej MF lub ewentualnego "głaskania" flanelką na wiertarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walz ;)
Mam obie te pasty... w sumie bez większych różnic, jedynie Megs ładniej pachnie i wygląda... do tego jest gęstszy, więc może i trochę bardziej wydajny... na grillu masz pewnie chrom. Jako że jest on na froncie najpierw przydało by się zdjąć z niego nalot pastą ścierną np Autosolem, a potem dla poprawy połysku jedna z past na M ;)

Jednak nad tymi dwoma góruje NXT All Metal Polish, niestety już nie produkowany, a szkoda... resztki magazynowa jeszcze można czasami spotkać.

A obecnie kusi mnie spróbowanie SV Metal Polish... :roll:

 

ja tam wolę sprawdzonego autosola do metalu i alu , chociaż miałem kiedyś styczność z nxt i żałuję że go oddałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.