Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Axwell

 

ostatnio polerowałem identyczne co Ty, miałem ten sam problem co Ty, zostawały mi takie delikatne ryski właśnie po mikrofibrze... też się wkurzałem bo lustro ładne ale te ryski szpecą :x

ja bym próbował to jakoś choć trochę wyprowadzić i na to lakier bezbarwny, chyba nie da się tego w porządku utrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axwell

 

ostatnio polerowałem identyczne co Ty, miałem ten sam problem co Ty, zostawały mi takie delikatne ryski właśnie po mikrofibrze... też się wkurzałem bo lustro ładne ale te ryski szpecą :x

ja bym próbował to jakoś choć trochę wyprowadzić i na to lakier bezbarwny, chyba nie da się tego w porządku utrzymać

 

 

To niestety też nic nie da - pod lakier bezbarwny trzeba powierzchnię zmatowić, inaczej będzie odpadał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że będzie odpadał ale nie od razu, lepsze to niźli pasta co każdym myciu a hologramy i tak zostaną .

zresztą moje i tak gorzej wyglądają, ostatnio nie mam za bardzo czasy na siedzenie całymi dniami przy gracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze widziałem nie raz na eventach Vagi z tymi felgami i były doskonałe... aż sprawdzę w archiwum zdjęć :) ...

 

 

znalazłęm z 2010...

Obrazek

nie były doskonałe i nigdy nie będą ;)

polerowanego alu nie da się pielęgnować tak żeby nie zostały swirle - to że na zdjęciach wyglądają idealnie to tylko zasługa fotografa i oświetlenia, zapewniam że pod halogenem tak ładnie by już nie było...

 

zresztą po pewnym czasie i tak alu zacznie się utleniać i felgi stracą na połysku, co obserwuję u siebie :/

trzeba się pogodzić z tym, że takie felgi wymagają odświeżenia 2-3 razy w sezonie

20120523091.jpg?t=1338115155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_s87, ja ma tą możliwość ze auto wyjeżdza od czasu do czasu na zloty, spoty lub na ewentualne weekendowe wyjazdy, polerować mogę i co tydzień, mam cierpliwość i chęci co miesiąc mogę je przelecież P3000 i mothersem byle by nie było tych cholernych swirli...

 

czy mógłbyś wrzucić zdjęcie swoich z bliska ? tych małych i delikatnych rysek..

 

[ Dodano: 27 Maj 2012, 13:33 ]

A moze spróbować polerkę fluffy.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi się nie udało wyprowadzić tych mikrorysek, ba nawet nie próbowałem bo wiedziałem że po kilku myciach będzie to samo (taki urok daily-car'a). Fotki z bliska mam tylko takie, testowałem wtedy pastę mothersa zaraz po filcu i przetarciu apc.

 

chyba nawet już je tutaj wrzucałem

scaled.php?server=594&filename=dscn0114ih.jpg&res=landing

scaled.php?server=708&filename=dscn0116qu.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..

 

Ja finalnie pominąłem etap filca bo robił więcej złego niz dobrego i zmatowiłem 2000-->2500 i mothers ruchami od zewnątrz do wewnątrz prostymi pchnięciami ;) A najgorsze w tym wszystkim jest to ze te swirle wyglądają tragicznie i nie ma na to jak na razie rady, chyba ze końcowe polerowanie wibracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie używam POORBOY'S WORLD WHEEL SEALANT i jestem bardzo zadowolony , wcześniej testowałem też jetseala 109 , w sumie nie najgorszy i POLISHANGEL Master Sealant który w ogóle do tego się nie nadaje.

wosk PB u mnie utrzymuje się bez problemu 2 miesiące jeśli myję czymś delikatnym.

tylko MEGUIARS ALL WHEEL CLEANER usuwa go bezlitośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw_golf3, ja w sumie nad felgami spędziłem jakieś 7-8dni z czego jakieś 2-3 na ręczne polerowanie, cierpliwości mi nie brakuje kiedy widzę ze są efekty :)

 

zastanawiałem się nad polerką flufym, jest miękki ale mam kilka funkiel nówek fibr równie miękkich, finalnie chce jeszcze zamówić od motchersa Billet, tyle ze nigdzie nie ma i jbc to ponownie papierek 2500 i pasta ;] Ma być lustro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy, chciałbym wypolerować przód swoich felg. Ori fordowskie, ale nie lakierowana na metalik całe, tylko taakie z przodem lakierowanym samym bezbarwnym. jak widac felgi straciły na blasku

 

img1644km.jpg

 

img1541zt.jpg

 

img1668pp.jpg

 

mam tylko takie zdjęcia póki co. jak widać dekielek bardziej sie błyszczy od reszty. i teraz pytanie: czy próbować wypolerować ten bezbarwny?? czy zedrzeć bezbarwny i polerowac aluminium??

poweim szczerze, że nigdy nie polerowałem felg, nigdy też nie podobały mi się felgi polerowane czy jakieś chromowane, jednak coraz bardziej sie do tego przekonuje, bo chciałbym swoje doprowadzić jakoś do ładu, no i żeby nie było takiej różnicy między dekielkiem a resztą.

wiem, że to tylko 16, ale póki co na 17 nie mam pieniędzy, a myślę, że takie wypolerowane 16 będą pasować do czarnego kombiaka :-]

co myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie polerowania maszynowego, mam filc i papiery na rzep o srednicy 125mm czyli pod takie BP. Niestety nie mam szlifierki, a polerkę obrotową (regulowane obroty od ~600 do niecałych 3000) czy te obroty nie będą za małe na polerowanie maszynowe ?

Jednak wiertarka czy szlifierka ma te obroty zdecydowanie większe.

 

Czym najlepiej zdjąć lakier z felg ? Scansolu kiedys używałem i niestety nie dał rady na 20 letnim lakierze oryg. bbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie polerowania maszynowego, mam filc i papiery na rzep o srednicy 125mm czyli pod takie BP. Niestety nie mam szlifierki, a polerkę obrotową (regulowane obroty od ~600 do niecałych 3000) czy te obroty nie będą za małe na polerowanie maszynowe ?

Jednak wiertarka czy szlifierka ma te obroty zdecydowanie większe.

 

Czym najlepiej zdjąć lakier z felg ? Scansolu kiedys używałem i niestety nie dał rady na 20 letnim lakierze oryg. bbs

Polerka z regulacją jest najlepsza do tego!

szlifierka ma za duże obroty przez co przypalić alu nie problem i niezbyt komfortowe warunki pracy z takimi obrotami.

Ja używam zmywacza lakieru marki BOLL,Scansol może i był dobry ale jakieś dwa lata temu teraz szkoda kasy na niego,a powiedz może co to za felgi i co chcesz polerowac w nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH ZW1 17x8J :) rozkręcam je na dniach i oddzielnie robię "parapety" oddzielnie rotory

czyli najlepiej kupie sobie papier w krążkach 125mm o różnych gradacjach i przypnę to do BP

pozniej filc na małe BP 75mm (papieru na rzep niestety nie moge znaleźć 75mm) i jade

 

którego bolla używasz ? zastanawialem sie nad zdjeciem lakieru w "wannience" ale koszt ok 200zl za komplet wiec odpuscilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.