Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Parę pytań z racji iż będą to moje pierwsze polerowane felgi od podstaw do końca ;)

Niektóre pewnie głupie, ale lepiej zapytać niż potem żałować :)

 

Pacjent - Estoril z golfa II Fire & Ice. Real fotki:

 

dsc07498w.th.jpg

 

dsc07497z.th.jpg

 

thumbnmail.png

 

dsc07495s.th.jpg

 

1. Lepiej użyć takich tarcz z dziurkami, czy gładkiej do polerki felg alu ?

http://allegro.pl/papier-scierny-na-rzep-125mm-p2000-8h-10szt-film-i2251826414.html

 

2. jak się wgl do nich zabrać ? na wierzchu jest klar, pod spodem domyślam się (z racji kolistych rys), że ktoś robił to wiertarką/szlifierką ale zbyt krótko każdym papierkiem (lub filc narobił rys na koniec ?)

Także rozumiem, ze klar wytępić scansolem/bondexem/czymś podobnym,

następnie polerować od podstaw ?

 

3. Czy ta przystawka będzie dobra ?

http://allegro.pl/tarcza-uchylna-do-wiertarki-z-rzepem-125mm-i2286015722.html

 

4. A takie futerko na koniec, żeby nałożyć autosol ?

http://allegro.pl/futerko-eco-polerske-fi-125mm-rzep-papier-scierny-i2237504437.html

 

5.rozumiem, że lepiej na tym wzorze robić to wiertarką, niż ręcznie ?

 

6. Ktoś jest w stanie powiedzieć ile mniej więcej papierów może zejść na te felgi ?

gradacje rozumiem, że każde po kolei (w zależności od wżerów zaczynać od 320~, a na tych lepszych można od 600/800 ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też zabieram się do polerki felg już kilka kompletów felg kiedyś zrobiłem teraz pracuje nad tymi felgami

 

35f87c440a630890m.jpg

 

a3c6b7862d66be23m.jpg

 

zawsze używałem pasty Autosol ale teraz widzę kilku kolegów użyło Mothers Mag & Aluminum Polish tylko na allegro nie ma gdzie tego jeszcze szukać.Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie na które nie odnalazłem odpowiedzi chyba ze szukajke trzeba potraktować w specjalistyczny sposób... jaki wosk położyć na wypolerowaną w lustro powierzchnię felgi.

 

odpowiedź jest prosta. Żaden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość past polerskich do alu zabezpiecza już powierzchnie, ja po kilku myciach używam wheel sealenta od PB, dla mnie rewelacja. wytrzymał nawet 2 krotne mycie nie rozcieńczonym pawer żelem od PA i raz piane na bezdotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Cz ktos z was uzywal do Polerowania jakiejs "zielonej gumy" ??? cz jakos tak

mam komplet Monoblockow (idento co na str.19) i cos mi nie wychodzi moja Polerka,nakupowalem roznych bawenianych krazkow i lipa,a najlepiej wyszlo mi Filcem choc zostawil on Duze Rysy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie Kolego wiem co to pasta zielona w kostce lub innej Formie....

Jest jakas Guma do polerowania metali badz bizuterii nie wiem dokladnie.....

 

Są krążki z gumy do polerowania metalu, ale jest to BARDZO agresywna forma polerki. Nie wyobrażam sobie użycia tego na felgach aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a one czasem nie sa o roznej gradacji tak jak Pasty np. .....

 

Są, masz rację, np tutaj: http://www.polwas.com.pl/silkorund/tar.html

 

Z tym że wg mnie żadna z nich nie nadaje się do polerowania rantów felg - wydaje mi się że ręczne użycie spowoduje powstanie dołków itp.

 

Co innego gdybyśmy używali tego z całą maszyną do polerowania felg, ale nie o tym jest temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze opinie na temat automatycznego polerowania felg.

Mam w planach kupno takiej maszyny do polerki felg tylko nie wiem czy w Polsce będzie zainteresowanie taka usługą. Dodam tylko że w Niemczech jest to żyła złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na allegro była aukcja dotycząca właśnie polerowania wibracyjnego, facet wołał +/- 250pln/szt (mogę się mylić bo piszę z pamięci) - wg mnie cena mocno zaporowa jak dla zwykłego zjadacza chleba, nie mówię rzecz jasna o maniakach tuningu :D

 

[ Dodano: 14 Maj 2012, 23:17 ]

Tomson-8p., pokaż fotkę tych felg, może coś zaradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.