Skocz do zawartości

50/50 - zdjęcia forumowiczów


Rekomendowane odpowiedzi

Magiczna gąbka w połączeniu z apc nie zmywa farby plastiku? Kiedyś mi właśnie tak się stało, gąbka zabarwila Się na kolor plastiku, na szczęście bez konsekwencji. Chyba że są jakieś inne metody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FtvpRB.jpg

q4o2GZ.jpg

HIGnqz.jpg

IyK75O.jpg

hwc2ym.jpg

usaP0R.jpg

xAdkjt.jpg

 

 

Ciekawa sprawa... do czyszczenia tej mega zajechanej brudem skóry użyłem ciepłej wody, szczotki i mydełka "pears transparent soap". Do tej pory na szybkości używałem jakiegoś taniego APC, ale że często akurat w jaguarze ta mikstura powodowała uszkodzenie farby na skórze, jedna z lepszych firm w Londynie zajmująca się różnorakimi przeróbkami i naprawami samochodów poleciła szefowi to mydełko. Dopiero teraz zobaczyłem, że nawet to nie jest produkt dedykowany do skór samochodowych tylko normalne mydło, którym można się samemu "wyczyścić" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

676096 a ile szorowania

 

W brud, chyba ze 2.5 godziny to robiłem.

 

676125 a gdzie kupiłeś to cud mydełko?

 

Tutaj w UK normalnie w drogeriach można kupić.

 

676136 Właściciel powie "Paanie, ja miałem ciemną skórę, ja nie chcę jasnej !"

 

Auto na sprzedaż, więc co najwyżej nowy właściciel może narzekać na kolor skóry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przedstawiam swoje 50/50

Druga w życiu korekta :D

pmY01T6Rj

pn2jqNjYj

Focus mk2 kombi, 2007r

Maszyna rotacyjna, korekta jednoetapowa, menzerna pf2500 + miękki pad k2 duraflex

 

pmbqdraaj

pmg3elvsj

korekta nr 3

Almera n16 2003

Rotacja, korekta dwuetapowa na menzernie pf2500 i sf3500 na padach odpowiednie średniościerny hml, bardzo miekki czarny nacinany k2 duraflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio widziałem testowanie preparatów do skór to zmotywowałem się do pokazania swego testu który zrobiłem z miesiąc temu. Najpierw wszystko przeczyściłem Colourlock Strongiem ze skutkiem dosyć dobrym (moje zdanie) jak na pierwszy raz z tym preparatem.

 

20161023_140932.jpg

20161023_143306.jpg

20161023_145024.jpg

Auto mam od maja i było czyszczone gdzieś przed kupnem i wydaje mi się że dosyć mało brudu przez ten czas złapało. Ale wolałem na takie pierwsze swoje czyszczenie wybrać coś mocniejszego.

 

Czas za zabezpieczenie. Dwa przednie fotele podzieliłem na 4 części. Fotel od kierowcy na cześć Gyeona Leather Coat Q2 i Colourlock Leder (czyli w większości postów polecany jako najlepszy). Fotel od pasażera na AutoGlym Leather Care Balm i także Colourlock. Co będę z taka ilością preparatów robił? Dużo ubrań i butów mam skórzanych ;)

 

Wracając do podzielonych foteli to:

20161024_185522.jpg

I chwila po nałożeniu

20161024_191628.jpg

 

Tu pasażera:

20161024_192719.jpg

Jakoś nie szło mi nakładanie AG więc wziąłem sprawę "w swoje palce"

20161024_194711.jpg

A tu już chwila po

20161024_195304.jpg

20161024_195310.jpg

 

Komentarz na koniec tych prac: dla mnie królem w łatwości nakładania jest Gyeon. Psik an aplikator gąbkowy, przetarcie i jest. AG palcami super się rozsmarowuje. Colourlock MF dołączoną do zestawu... jak dla mnie ciężko. Ale wiele go zostało więc będę jeszcze miał okazję przećwiczyć :)

Pierwsza reakcja to, że AG zostawił taką poświatę jakby w ogóle fotel nie był czyszczony. Najładniejszy efekt "od razu" miał Colourlock ale zostawiłem wszystko na ponad 24h i preparaty zaczęły się zbliżać do siebie (tak jak jest w instrukcji). Po kilku dniach moje oko nie widzi różnicy. Nie wiem jak to będzie z jakościa i łapaniem brudu. Na razie fotele mają miesiąc i różnic między połówkami nie widzę :)

 

A na zakończenie test psikacza (robiony chwile po zakończeniu).

Fotel kierowcy Gyeon/Colourlock

20161025_170111.jpg

Fotel pasażera AG/Colourlock

20161025_170234.jpg

 

AG wyszło najgorzej. Gyeon z colourlockiem porównywalnie. Więc można stwierdzić, że skoro teraz po kilku tygodniach nie ma różnicy na fotelach to nie można się kierować takimi testami psikacza bo najwyraźniej w tym przypadku najtańszy produkt którym jest AG potrzebuje trochę więcej czasu.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.