Skocz do zawartości

50/50 - zdjęcia forumowiczów


Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała ciekawostka.

 

Całe drzwi zrobione (cutting) systemem Meguiar's DA Microfiber Correction System - D300, MF cutting pad, DAS-6 PRO.

 

I wykończenie.

Prawa strona Meguiar's Finishing Wax (D301) na MF finishing pad i DAS-6 PRO po 5 miesiącach

(auto robiłem pierwszy raz na początku czerwca: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=15260).

Lewa strona Sonax Profiline Perfect Finish na HexLogic white pad i Flex PE14-2-150 (rotary). Gdybym użył delikatniejszego pada - niebieski lub czarny to byłoby jeszcze lepiej po stronie pasty Sonaxa.

 

1043.jpg?ver=1

1044.jpg?ver=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego coobah, czy jeśli firma ma w nazwie AutoSpa tzn że musi zajmować się korektami? Jeśli zajmuje się myciem samochodów, czyszczeniem tapicerki, dywanów to już nie mogę jej tak nazwać? :o Widziałem myjnie bezdotykowe AUTOSPA i jakoś tam korekt też nie robili :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka.

 

Całe drzwi zrobione (cutting) systemem Meguiar's DA Microfiber Correction System - D300, MF cutting pad, DAS-6 PRO.

 

I wykończenie.

Prawa strona Meguiar's Finishing Wax (D301) na MF finishing pad i DAS-6 PRO po 5 miesiącach

(auto robiłem pierwszy raz na początku czerwca: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=15260).

Lewa strona Sonax Profiline Perfect Finish na HexLogic white pad i Flex PE14-2-150 (rotary). Gdybym użył delikatniejszego pada - niebieski lub czarny to byłoby jeszcze lepiej po stronie pasty Sonaxa.

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Nieźle!

A próbowałeś tego Sonaxa później czymś przemyć (IPA, zmywacz sil.)?

Jak się pracuje z tym Sonaxem; suchy/tłusty, dobrze się wypracowuje/źle, długo się wypracowuje/krótko? Najlepiej w odniesieniu do Menzerny FF3000/4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było dokładnie (kilka razy) przemywane CarPro Eraserem (IPA nie uzywam do lakieru!). Pracuje sie z ta pasta idealnie i krotko (co dla mnie jest zaleta), choc mozna i dlugo (jeweling). IMO lepiej i przyjemniej niz FF4000 (FF3000 nie uzywalem nigdy). Pracowałem zgodnie z "instrukcja" od Todda...

---

Rotary Polishing: Perfect Finish was designed around the rotary, and you can achieve stunning results with it! The first thing you need to remember is that a little bit of product goes a long way whether you're using the rotary or the DA. All you need is two small drops of product per working section (roughly 24"x 24"). Using more product won't help you...and it usually reduces performance with most polishes.

 

With the 2 drops applied directly to the pad (usually a finishing pad when using PF as a finish polish), spread the polish around the surface either with the machine off, or with no pressure at 900rpm. Once the product is spread around, increase to a medium pressure at 900rpm with slow arm movement in a cross-hatch pattern (left to right, then up and down). After about 30 seconds, increase the speed to 1200rpm with light pressure for another 30-60 seconds depending on the level of cut or finish you're going for (do a few test sections to see how much time is needed to achieve your desired results). Now if you're dealing with a harder paint, you're usually safe to stop your polishing at 1200rpm. If you're working with softer paints, it's recommended that you then bring it back down to 900rpm with no pressure and slow arm movement to achieve a final burnishing of the paint and to ensure a hologram-free finish. You should find Perfect Finish to be VERY easy to remove from the surface when wiping down!

 

Note: Perfect Finish has a thicker consistency than most polishes, and as a result it will saturate pads more quickly. Be sure to change your pads more frequently than you normally would because cut / finish can and will be reduced dramatically if you're using a pad that is overloaded with polish residue.

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Misiauszy sprowadzone z niemców do sprzedania szykowane. Miało być robione na szybko ale tak mi się spodobało że poświecę mu trochę więcej czasu.

 

Wrzucę coś jeszcze:

Aveo 2012r 250km przebiegu

Lakierowane 2 elementy ale dobry "fachowiec" postanowił "wypolerować" całe auto by się świeciło.

Auto jechało na drugi dzień na prezent miałem je tylko umyć, odkurzyć ale dałem rade zrobić coś więcej :)

PF2500 Pomarańczowy flexi

SF4000 Czarny wafel flexi

9e3fed5460a3bf34.jpg

093eb87b5ec160da.jpg

Zabezpieczone Coli 476

4297098552e759a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pacjent to Audi 80 z 1994 roku, w czerwonym akrylu LY3H. Na zdjęciu po przejazdach futrem i białym padem Menzerną 500. Trochę rysek zostało, ale chodziło o odświeżenie zmatowionej powłoki.

 

pjr5.jpg

 

5rhp.jpg

 

Lampa tylnia Chrysler 300C. Zielony i żółty korek 3M.

 

pym0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.