Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

tak, są podobne, certina 2300zl a steinhart 1500zl - mechanizm ten sam ETA 2824-2, wodoszczelnosc lepsza u tego drugiego choc to nie powinno miec znaczenia dla wikszosci osob.

Certina marka bardzie rozpowszechniona w PL ze względu na Kubice, Steinhart mało znana dla przeciętnego "kowalskiego". Plusem Certiny jest to że jest dostępna w co drugim sklepie i można przymierzyć. Dodatkowo Steinhart z "lupką" nad oknem daty mocno kopiuje Rolexa Submariner. :kox:

 

A może Bernhardt Sea Shark

http://www.bernhardtwatch.com/index.php?id=31

 

fajny i z przesyłką vatem i cłem powinien być w granicy 1000 zł, ja przymierzam się do Binnacle Anchor na białej tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nielichy problem.

Do wyboru narzuciłem sobie 2 modele:

1. seiko monster - legenda w tej klasie cenowej ~700

 

2. parnis power reserve lub gmt - młode wilczki, dobre wykonanie, mechanizm no i ta cena, ale jednak nierówna produkcja i pytanie co będzie za kilka lat? ~350

Diametralnie różnią się przeznaczeniem i wyglądem, ale oba się podobają i któryś ma szanse ze mną zamieszkać.

Parnisy pociągają dokładnością i wyglądem, ale dla mnie najważniejsza jest niezawodność. Aktualna Seiko Sportura sprawuje się bez zarzutu, choć nie sprawdzam jakie ma opóźnienia- nie dam się zwariować.

Jakie są wasze opinie?

59442a842180f_ParnisGMT.jpg.2c5ebde244eea6b755ed1e9240c20599.jpg

59442a84251c1_ParnisPowerReserve2.jpg.d4f80b31403819e164e9e65f81792c43.jpg

seiko-orange-monster.jpg.f1378856b66df4eabcc9227b4ac927f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takim zegarku??

TISSOT T17.1.526.52 PRC 200

LXf1.jpg

 

Nie znam się wogóle. Po prostu mi się podoba - jedyne zastoswanie to czytanie godziny bez nurkowania i wiązań krawata :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie monster, ale orange :thumbdown:

 

Oglądałeś Big Mako? Też bardzo dobre wykonanie a cenowo plasuje się między tymi dwoma ;)

 

arielo88, Jak Tissot to tylko z pewnego źródła, bo jest bardzo dużo podróbek made in taiwan itp :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arielo88, Jak Tissot to tylko z pewnego źródła, bo jest bardzo dużo podróbek made in taiwan itp

 

Widzę, że na allegro czasem sa okazje. Zamierzam zakupić tylko z oficjalnego źródła. Jeszcze jest fajny PRC 100 z czerwoną nitką na pasku :)

 

[ Dodano: 13 Styczeń 2012, 09:45 ]

arielo88, mam taki od roku i jestem bardzo zadowolony fajny zgrabny czasomierz ;)

 

NW nie nakładałeś :lol: ?? jak odpychanie na tym szkiełku :D na podróbki nie będę uważał bo i tak na moje chude nadgarstki muszę go przymierzyć w sklepie. Wiem, że jak przymierzę i rozmiarowo będzie lux to nie zdjemę go tak szybko ;) Pozostanie udać się do kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arielo88, mam też takiego Tissota prc 200, bardzo fajny i i też kupiłem go ze względów wizualnych. Potwierdzam to co mówią koledzy wyżej masa podróbek w sieci. Jedynie nie podoba mi się w nim ten pasek (taka "skóra alogatora") ja mam założony gładki pasek Hirsha przeszyty białą nitką, wygląda super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest jeden egz. dlatega taka cena, jak pójdzie masówka to zpadnie do 4

 

45$ to moze nie ale jak Parnis podlapie temat to chinczycy zapodadza go za kwote w okolicach 500$ a z czasem okaze sie ze dopracowali mechanizm lepiej niz oryginal. Tak jak to jest obecnie gdzie chinski Unitas jest dokladniejszy niz swiss made :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanko

2059124637

Warto dac za takie cos w okolicach 450zl?

Zaznaczam ze to nie mowka tylko lata 60te ale podobno stan mechanizmu idealny (ew. bede mogl to zweryfikowac u zegarmistrza) pytanie tylko czy ta cena jest ok?

Sam sikor calkiem mi sie widzi tylko jakos nie moge znalezc nigdzie podobnego i porownac cenowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chorowalem na jednego Worldmaster, jednak z dziwnego powodu uparlem sie na automat a worldmastery ktore mi sie widzialy byly mechniczne :(

 

Niemniej choroba zegarkowa sie rozwija wiec moze jeszcze dojrzeje do klasycznych mechanikow, narazie jednak zafiksowalem sie na automatach i juz :)

 

A tissocik podobno mechanicznie jest dziewiczy i w idealnym stanie, ale to jeszcze sie sprawdzic u mojego zegarmistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co mozecie powiedziec o zegarkach Luminox? Zaczynajac od modeli po 700 zl a konczac na 3000. Czy ta firma jest warta wydania na ich czasomierz pieniedzy czy jednak szukac czegos innego? Bez bicia przyznam sie, ze podoba mi sie podswietlenie trytem ktore nie jest tak kaprysne jak normalne, fluorescencyjne. Z gory dzieki za info bo bije sie z myslami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do luminoxa sie nie wypowiadam bo nie wiem, natomiast na trycie jest tez np. VE Ekranoplan i w sumie zbiera rozsadne opinie (chociaz mechanizm do mega dokladnych nie nalezy...) cenowo gdzies w polowie zakladanej kowty maksymalnej :)

Z kwarcow na trycie dobre opinie zbieraja tez Trasery

 

P.S.

Oczywiscie VE to automat a nie kwarc :)

 

A tutaj ubranka od Pattiniego (gdyby ktos chcial zobaczyc jakie teraz robia paseczki...) W sieci malo jest jeszcze informacji o ich nowych klamerkach (na stare wszyscy marudzili a wiec zostaly zmienione)

49bdb2d871391ab6m.jpg

Na minus mozna uznac bardzo male odstepy miedzy otworkami - to z jednej strony wygodne ale z drugiej obawiam sie o trwalosc i ew. przerwania :(

Niemniej i tak zrobili duzy postep w tej dziedzinie - mozna wybrac dwa rodzaje klamerek (co widac na fotkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.