Skocz do zawartości

Duragloss #271 Rubber Bumper Black Dressing


rychu

Rekomendowane odpowiedzi

Black WoW było popularne na forum jak zaczynałem je czytać. Potem pojawiło się mnóstwo innych środków i zachwyty nad Black Wow przycichły.

Sam się niedawno zastanawiałem dlaczego.

To normalna kolej rzeczy, pojawiają się nowe produkty, o nowszych recepturach itp, nowe firmy. Te, które są jakiś czas na rynku nie wzbudzają już tyle zainteresowania. Taka kolej rzeczy...zapomina się o produktach dobrych (piszę ogólnie;-). Każdy chce wypróbować nowości:-)

 

Co do samego testu dressingów, jak pisałem w innym temacie ,,Jestem bardzo ciekawy DG 271, niestety zła pora roku do testów tego typu środków. Praktycznie będzie można ocenić tylko wygląd po aplikacji".

Ponadto szkoda, że dressingi nie zostały użyte na większej powierzchni...tzn. dobrze jakby zgłosił się ktoś, kto ma plastikowe zderzaki czy spojler czyli auto z dużą powierzchnią plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mx_nowicki zwróć uwagę, że na różnych plastikach wykończenie wygląda inaczej, nie wiem czym to jest spowodowane, powierzchnie są w miarę podobnie gładkie, na pewno są z z innych plastików są wykonane, dlatego taka różnica w wykończeniu miedzy dajmy na to grillem, gdzie wygląd końcowy bardzo mi się podoba, a wycieraczce tylnej, gdzie już jest znaczniej inaczej.

 

MetalMagnes, niestety grill to największy element plastikowy do "mazania" dressingami jaki mam w aucie :P Spróbuje ojca Cordobę dorwać w wolnej chwili, wtedy zobaczymy porównanie na dolnych częściach zderzaków :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
mx_nowicki zwróć uwagę, że na różnych plastikach wykończenie wygląda inaczej, nie wiem czym to jest spowodowane,

 

widzę, że wykończenie wygląda inaczej na grillu i wycieraczce co nie zmienia faktu, że np VP wygląda dobrze i na wycieraczce i na grillu a DG już nie ;) nie twierdzę, że to zły produkt ale po tym teście wybrałabym np VP, który uważam wypadł 100 razy lepiej.

 

BTW jest duża szansa, że plusem DG będzie trwałość.

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST SPONSOROWANY PRZEZ SHOWCARSHINE

 

Duragloss #271

Kolor: brak – przeźroczysta ciecz.

Zapach: chemia – nie drażni.

Konsystencja : rzadka ciecz - tłusta.

 

Auto Finesse Revive

Kolor: jakby to kobieta ujęła – „lekko morski” (po mojemu: między bardzo jasnym niebieskim a zielonym)

Zapach: chemia - nie drażni.

Konsystencja: gęste mleczko.

 

Meguiar’s Trim Detailer

Kolor: biały.

Zapach: chemia – lekko przyjemny – nie drażni.

Konsystencja: nieco gęstszy niż AF Revive.

 

Test przeprowadzony na dwuletnim Volvo z przebiegiem 40kkm. Żeby środki nie miały zbyt łatwo, zostały położone na dolne części drzwi, progi oraz słupki „B”.

 

Przechodzimy do ciekawszej części testu – zdjęcia.

 

Bohaterowie testu:

 

testqu.jpg

 

Duragloss #271 vs. Auto Finesse Revive

 

96714112.jpg

32445934.jpg

92089136.jpg

 

Kropelki

 

82873105.jpg

62528130.jpg

 

Duragloss #271 vs. Auto Finesse Revive vs. Meguiar’s Trim Detailer

 

92204677.jpg

25482849.jpg

92089136.jpg

 

Kropelki Duragloss #271 vs. Meguiar’s Trim Detailer

 

28849643.jpg

 

Kropelki Duragloss #271 vs. Auto Finesse Revive (słupek B)

 

29178922.jpg

 

Podsumowanie

 

Na tle konkurencji #271 wypadł bardzo przyzwoicie. Aplikacja nie sprawiała problemu, była łatwa, szybka – środek nie pozostawiał smug na chropowatych plastikach. Na gładkich słupkach były widoczne ślady po aplikacji (tak jak i u konkurencji), lecz po delikatnym przetarciu mikrofibrą, problem znikał.

Czy #271 jest ekonomiczny? I tak i nie. Z jednej strony, niewielką ilością można przyczernić całkiem przyzwoitą powierzchnię, lecz przez swoją konsystencję może się go nieco za dużo wylać. Konkurencja wypada w tym wypadku lepiej (moim zdaniem gęstsze środki można łatwiej i ekonomiczniej dozować).

Kropelki jakie są – widać. Na gładkim plastiku (ostatnie zdjęcie), kropelki niezwykle szybko znikały (spływały) z pionowej powierzchni (to chyba z powodu tłustawej konsystencji). Dodam jeszcze, że różnicy w wyglądzie wszystkich trzech testowanych środków nie zauważyłem. Na starszych plastikach nie mam możliwości w tej chwili sprawdzić.

 

Ogólnie środek w skali 1-5, na razie oceniam na mocne 4 (na – konsystencja i zapach). Ocena może ulec zmianie, jeżeli pobije swoich konkurentów trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień od aplikacji, Audi przeleciało koło 500km i czas na pierwszy update. umyłem je dzień wcześniej na dwa wiadra, a dziś elementy na których leżą konkurenci tylko przetarte z porannej rosy.

 

Tak więc zaczynamy: tylna wycieraczka jako pierwsza.

 

DSC_5930.JPG?gl=PL

 

DSC_5931.JPG?gl=PL

 

Na pierwszy rzut oka widać, że coś na lich leży, nie wyparowało więc jest dobrze :D Przyglądając się z bliska coś tak więcej widać:

 

303 vs. #271

DSC_5933.JPG?gl=PL

 

DSC_5932.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_5935.JPG?gl=PL

 

DSC_5934.JPG?gl=PL

 

Wygląda na to, że każdy z konkurentów dobrze się ma, ale wygląd to niby nie wszystko, więc czas sprawdzić ich właściwości hydrofobowe :

 

DSC_5937.JPG?gl=PL

 

303

 

DSC_5938.JPG?gl=PL

 

#271

 

DSC_5940.JPG?gl=PL

 

Dionysus

 

DSC_5942.JPG?gl=PL

 

Podsumowując 303 delikatnie zbladł do poziomu #271, od początku niekropelkował więc nie można tutaj pisać o jakiejkolwiek różnicy.

 

#271 wygląda podobnie jak po aplikacji, lecz jego właściwości hydrofobowe osłabły.

 

Dionysus wygląda na najciemniejszy, tak jak to było od samego początku, podobnie kropelkowanie, zaraz po aplikacji praktycznie się nie zmieniło.

 

 

Dobra kolejny element jakim jest grill:

 

DSC_5943.JPG?gl=PL

 

DSC_5944.JPG?gl=PL

 

DSC_5945.JPG?gl=PL

 

DSC_5946.JPG?gl=PL

 

DSC_5952.JPG?gl=PL

 

Jak widać przedni grill, wygląda nadał ładnie i "świeżo", praktycznie bez zmian.

 

DSC_5953.JPG?gl=PL

 

303

 

DSC_5954.JPG?gl=PL

 

DSC_5955.JPG?gl=PL

 

#271

 

DSC_5956.JPG?gl=PL

 

DSC_5957.JPG?gl=PL

 

Dionysus

 

DSC_5958.JPG?gl=PL

 

DSC_5959.JPG?gl=PL

 

Wszystkie preparaty wyglądają, tak samo jak zaraz po aplikacji, 303 dalej nie kropelkuje :lol:#271 wygląda na delikatnie osłabiony, ale nie jest źle, zaś Dionysus bez zmian :good::good:

 

Jeszcze rzut okiem na elementy wew. :

 

DSC_5963.JPG?gl=PL

 

DSC_5964.JPG?gl=PL

 

303 vs. #271

 

DSC_5965.JPG?gl=PL

 

DSC_5968.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_5969.JPG?gl=PL

 

DSC_5970.JPG?gl=PL

 

Wew. na pierwszy rzut oka widać, że strona prawa jest najciemniejsza, czyli Dionysus , środek, na którym leży #271 bez znacznych zmian, zaś 303 chyba delikatnie wypłowiało :thumbdown:

Wniosków jeszcze nie wyciągam, poczekam co pokaże kolejny tydzień, może dwa.

 

Dziękuję za uwagę :mrgreen::-]

 

EDIT :

 

 

Znalazła się wolna chwila więc wrzucam obiecany test, dodam tylko, że aplikowałem zawsze tak samo, od lewej/od góry 303, #271, Dionysus

:ad:

 

DSC_6130.JPG?gl=PL

 

DSC_6133.JPG?gl=PL

 

DSC_6139.JPG?gl=PL

 

DSC_6159.JPG?gl=PL

 

DSC_6160.JPG?gl=PL

 

DSC_6161.JPG?gl=PL

 

DSC_6163.JPG?gl=PL

 

DSC_6165.JPG?gl=PL

 

DSC_6166.JPG?gl=PL

 

DSC_6167.JPG?gl=PL

 

DSC_6131.JPG?gl=PL

 

DSC_6134.JPG?gl=PL

 

DSC_6142.JPG?gl=PL

 

DSC_6156.JPG?gl=PL

 

DSC_6168.JPG?gl=PL

 

DSC_6169.JPG?gl=PL

 

DSC_6170.JPG?gl=PL

 

DSC_6172.JPG?gl=PL

 

DSC_6173.JPG?gl=PL

 

DSC_6132.JPG?gl=PL

 

DSC_6135.JPG?gl=PL

 

DSC_6143.JPG?gl=PL

 

DSC_6144.JPG?gl=PL

 

DSC_6145.JPG?gl=PL

 

DSC_6147.JPG?gl=PL

 

DSC_6151.JPG?gl=PL

 

DSC_6152.JPG?gl=PL

 

DSC_6153.JPG?gl=PL

 

DSC_6174.JPG?gl=PL

 

DSC_6175.JPG?gl=PL

 

DSC_6176.JPG?gl=PL

 

DSC_6177.JPG?gl=PL

 

DSC_6178.JPG?gl=PL

 

DSC_6179.JPG?gl=PL

 

DSC_6183.JPG?gl=PL

 

Za tydzień jak czas mi to pozwoli i będzie w miarę pogoda, pojawi się aktualizacja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, teraz to zupełnie inna bajka! Większe elementy i od razu lepiej ;) Właśnie pada i będzie padać jakiś czas....ciekawi mnie jak 271 i rywale zniosą taką pogodę. Przede wszystkim czy nie porobią się zacieki. Na razie VP rządzi, tzn. najlepiej wygląda;-)

Tworek, dobrze byłoby abyś na drugie lusterko położył tylko 271 - jeśli Ci jeszcze zostało...wtedy unikniemy oddziaływanie jednego środka na drugi, szczególnie gdy mamy do czynienia z deszczem;-) I na całym elemencie lepiej ocenia się efekt/wygląd;-)

Miejmy nadzieję, że śnieg nie spadnie, bo wtedy z dalszej części testu raczej lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, dobrze byłoby abyś na drugie lusterko położył tylko 271 - jeśli Ci jeszcze zostało..

 

Postaram się lecz od wczoraj u mnie pada i nie zapowiada się żeby miało przestać :thumbdown: A co do ilości jaka mi ubyła z testera to śmiech na sali, mam tyle co miałem po otworzeniu paczki :lol: To mi się podoba :D#271 jest mega wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się lecz od wczoraj u mnie pada i nie zapowiada się żeby miało przestać A co do ilości jaka mi ubyła z testera to śmiech na sali, mam tyle co miałem po otworzeniu paczki To mi się podoba #271 jest mega wydajny.
Darek nie ma nacisku;-), ja nawet byłbym za tym aby drugą część testu przełożyć na wiosnę/lato;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień za nami, więc czas na mały update :

 

Audi ma za sobą około 800km, a preparaty leżą na nim pełne dwa tygodnie.

Na Seacie rywale są tydzień czasu i przejechały około 400km.

 

DSC_6271.JPG?gl=PL

 

DSC_6273.JPG?gl=PL

 

303

 

DSC_6274.JPG?gl=PL

 

303 vs. #271

 

DSC_6276.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6278.JPG?gl=PL

 

303

 

DSC_6280.JPG?gl=PL

 

#271

 

DSC_6281.JPG?gl=PL

 

Dionysus

 

DSC_6282.JPG?gl=PL

 

Może zdjęcia, aż tego tak nie pokazują, ale widać na żywo przewagę Dionysus jest wyraźnie ciemniejszy od konkurencji, #271 zrobił się mocno matowy, a 303 wygląda "wypełnienie" wykończenia miedzy #271 vs. Dionysus

 

Na tylnej wycieraczce rywalizacja dobiega końca praktycznie już nic nie widać, ale zostawiłem ją jeszcze na kolejny tydzień:

 

DSC_6294.JPG?gl=PL

 

303 vs. #271

 

DSC_6296.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6297.JPG?gl=PL

 

DSC_6299.JPG?gl=PL

 

303

 

DSC_6300.JPG?gl=PL

 

DSC_6304.JPG?gl=PL

 

#271

 

DSC_6301.JPG?gl=PL

 

DSC_6305.JPG?gl=PL

 

Dionysus

 

DSC_6302.JPG?gl=PL

 

DSC_6306.JPG?gl=PL

 

Wew. widać jeszcze znaczną różnicę:

 

DSC_6283.JPG?gl=PL

 

303 vs. #271

 

DSC_6285.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6286.JPG?gl=PL

 

 

DSC_6321.JPG?gl=PL

 

303 vs. #271

 

DSC_6323.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6325.JPG?gl=PL

 

DSC_6336.JPG?gl=PL

 

303 vs. #271

 

DSC_6341.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6342.JPG?gl=PL

 

 

DSC_6329.JPG?gl=PL

 

303 vs. #271

 

DSC_6327.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6328.JPG?gl=PL

 

DSC_6332.JPG?gl=PL

 

303

 

DSC_6333.JPG?gl=PL

 

#271

 

DSC_6334.JPG?gl=PL

 

Dionysus

 

DSC_6335.JPG?gl=PL

 

 

303 vs. #271

 

DSC_6357.JPG?gl=PL

 

DSC_6360.JPG?gl=PL

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6353.JPG?gl=PL

 

DSC_6372.JPG?gl=PL

 

Jak widać, na różnych plastikach preparaty różnie się trzymają, wyglądają chyba jako jedyny wygląda praktycznie identycznie Dionysus , konkurentów zostawiam na kolejny tydzień, zobaczymy czy coś po nich jeszcze zostanie, postaram się jeszcze dodać w wolnej chwili sheeting jako przedstawienie właściwości hydrofobowych rywali, bo bardzo ciekawie to wyglądało na słupku jak ostatnio spłukiwałem auto.

 

Zapomniałbym o najważniejszym, dziś o kropelki dbał mój największy pomocnik :D:-]:song:

 

DSC_6310.JPG?gl=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to 303 się zachowuje.

W moim przypadku na różnych plastikach dość długo pięknie kropelkował zachowując przyjemny neutralny wygląd.

Dionizusa używałem i jest fantastyczny ale jak mowię 303 bardzo trwały byl w moim przypadku :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, fajny test :good: . Mam jednak pytanie dotyczące kropelkowania. Po jakim czasie od użycia środków spryskałeś plastiki wodą? Sam po użyciu 303 odniosłem wrażenie, że potrzebuje on więcej czasu na wchłonięcie... Może stąd na początku nie kropelkował i szybciej schodzi niż konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirtrojan,

 

303 Aerospace Protectant 32 zł - 236ml - 0,136zł - 1ml

Duragloss #271 45,90 zł - 236ml - 0,194 zł -1 ml

ValetPRO Dionysus Trim Glitz 65 zł - 500ml - 0,130zł - 1ml

 

minetoo, tukolarz, kropelkowanie sprawdzałem około 30 minut po aplikacji, bardzo możliwe, że był to zbyt krotki czas jak na 303, a możliwe, że jeszcze nie posiadłem wiedzy jak go poprawnie aplikować :lol:

 

[ Dodano: 16 Grudzień 2011, 11:54 ]

Dziś zrobiłem szybki podgląd na plastiki, w Cordobie ojca i powiem Wam, że tam dokładnie widać faworyta, a reszta to przy nim cienkie Bolki, kolejny update w sobotę jak pogoda na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myśle , że to już ostatni update na plastikach Audi, na których rywale leżeli od 26.11 do 23.12, czyli praktycznie cały miesiąc, zaś na elementach Seata, spodziewam się jeszcze jednego update'u. A więc do rzeczy, Audi 1300 km przejechanych, Seat około 800.

 

DSC_6630.JPG

 

303

 

DSC_6631.JPG

 

#271

 

DSC_6632.JPG

 

Dionysus

 

DSC_6633.JPG

 

Na pierwszy rzut oka widać, że na grillu jest coś nałożone, jest ładnie ożywiony, nie tak jak przed aplikacją, ale po 4 tygodniach nie widać różnic pomiędzy konkurentami i przydała by się nowa warstwa dressingu. Jeszcze szybki rzut oka na kropelkowanie, które jeszcze występuje, ale jego kondycja jest bardzo słaba:

 

303

 

DSC_6636.JPG

 

#271

 

DSC_6637.JPG

 

Dionysus

 

DSC_6638.JPG

 

Po dokładnym obejrzeniu tylnej wycieraczki stwierdziłem, że zdjęcia są zbędne i 3 tygodnie jak na element znajdujący się z tyłu Avanta to i tak sporo, po tym czasie wg. mnie powinna na wycieraczce wylądować nowa warstwa produktu.

 

Czas na elementy wew. czyli listwa progowa od strony kierowcy:

 

DSC_6652.JPG

 

303 vs. #271

 

DSC_6657.JPG

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6656.JPG

 

Jak widać między 303 i #271 ciężko dostrzec różnicę, lecz między #271 i Dionysus jest już ona bardzo wyraźna.

 

Teraz elementy Seata:

 

Dla przypomnienia lewa - 303, środek #271, prawa Dionysus

 

DSC_6659.JPG

 

DSC_6661.JPG

 

DSC_6664.JPG

 

Jak widać różnicę między produktami jeszcze widać, dlatego zostawiam je jeszcze na przynajmniej jeden tydzień.

 

DSC_6665.JPG

 

303 vs. #271 między którymi różnica jest praktycznie nie zauważalna:

 

DSC_6666.JPG

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6667.JPG

 

Jak widać kolejny raz Dionysus kolejny raz pokazał kto tu jest najtwardszy.

 

DSC_6668.JPG

 

303

 

DSC_6671.JPG

 

#271

 

DSC_6670.JPG

 

Dionysus

 

DSC_6669.JPG

 

I ostatni element mojego testu, który nie miał najlżej, ze względu na swoje umiejscowienie:

 

DSC_6673.JPG

 

303 vs. #271

 

DSC_6674.JPG

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6675.JPG

 

 

 

 

DSC_6676.JPG

 

303 vs. #271

 

DSC_6678.JPG

 

#271 vs. Dionysus

 

DSC_6680.JPG

 

Dzięki za uwagę :-];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.